Böyle olması normalmidir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MaGne

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Kendim pek çok meditasyon denememe rağmen başaramamıştım hiç. Taki şu dakikaya kadar ilk postum ve yaşar yaşamaz paylaşıyorum. Meditasyon yaparken ellerimi üst üste koydum ve onlara yoğunlaştım. Daha sonra vücudumda gezdirerek, yeşil ışığa odaklandım. Gezdirdigim vücudumun her bölgesine yeşil ışığın temasını hissedebiliyordum. Ardından beyaz ışıkla devam ettim ve sonlandirdim. Bunlari yaparken karın bölgemin bilhassa organlarım dahil ısındığını hissettim. Sanki sobaya yaklaşmış8m gibi. Hafif hafif titreşimler hissettim ve vücudumda ki ısı hala mevcut. Sizce bu normalmidir? Cevaplariniz için şimdiden teşekkür ediyorum.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Bazı meditasyonlar vücudun ısısını arttırıyor diye duymuştum.Sizinkide onlardan ise normaldır ozaman.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Meditasyonun böyle bambaşka etkileri olabiliyor.Meditasyonda başarılı sayılmam, iki tecrübemi hiç unutamam ama...
Bir defasında (sanırım tüm sorun tamamen yoğunlaşmakta),tam odaklandığımda sanki ruhum bedenimden yukarı çıkıyor gibi hissettim.Çok çok farklı bi duyguydu,kelimeye dökemiyorum.
Diğeri melek meditasyonlarından biriydi,mum ışığı eşliğinde karanlık bir odada yapmıştım.Meditasyon bittiğinde sanki bilincim sıfırlanmış gibiydi,sesleri ve görüntüleri öyle başka algıladım ki ,sanki ben ben değildim,benliğimin dışına çıkmıştım.Bundan çok tırstım,çok tuhaf oldum çünkü o an,yabancılaşmıştım kendime ve bi dahada yapmadım zaten.Birde unutmadan yazayım, burda Nefertiti'nin paylaştığı kısacık bi meditasyon vardı,olumsuz kordonları kestiğimiz.Bide bunda odaklanışımda,hissetmemde başarılı olduğumu farkettim.
Bunlar dışında tüm meditasyonlarım vasat geçmiştir.Gördüğünüz üzere çok ayrı etkileri olabiliyor.Sizdeki ısı ve titreşiminde normal olduğunu düşünüyorum.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Kendim pek çok meditasyon denememe rağmen başaramamıştım hiç. Taki şu dakikaya kadar ilk postum ve yaşar yaşamaz paylaşıyorum. Meditasyon yaparken ellerimi üst üste koydum ve onlara yoğunlaştım. Daha sonra vücudumda gezdirerek, yeşil ışığa odaklandım. Gezdirdigim vücudumun her bölgesine yeşil ışığın temasını hissedebiliyordum. Ardından beyaz ışıkla devam ettim ve sonlandirdim. Bunlari yaparken karın bölgemin bilhassa organlarım dahil ısındığını hissettim. Sanki sobaya yaklaşmış8m gibi. Hafif hafif titreşimler hissettim ve vücudumda ki ısı hala mevcut. Sizce bu normalmidir? Cevaplariniz için şimdiden teşekkür ediyorum.

-Meditasyon sırasında yaşanan deneyimler kişiden kişiye değişir. Bazısı Meditasyon esnasında başının döndüğü ve uçtuğunu hisseder. Adeta maddeden soyutlandığını hisseder. Bazısı ise vücudunun soğuduğunu, ısındığını deneyimler. Bu deneyimler saymakla bitmez...Özetlemek gerekirse yaşadığınız deneyim son derece normal.

Sevgiyle Kalın. :)

fransula

Kayıtlı Üye
Ayaklarımızdan dünyanın çekirdeğine bağlanarak yaptığımız bir meditasyon vardı tüm negatif enerjimizi o bağlar aracılığıyla akıttığımız ve pozitif olanı vücudumuza çakralar yoluyla aldığımız. Böyle anlatınca garip oldu ama tam ismini hatırlayamadım bu meditasyonun. Bu esnada ayaklarımın altından köklerimin uzadığını hissederim ve kaşınmaya başlar. İnsan odaklanınca yapamayacağı şey yok bence. İmgelemek gerçeğe yakın hisler verir, yeterince içten konsantre olunca.

MaGne

Kayıtlı Üye
Konuma ilgi gösteren bütün arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Hepinizi çok seviyorum sevgiyle kalın :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...