Çok ilginç bir rüya lütfen yorumlar mısınız?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

seemoreglass

Kayıtlı Üye
Uzun zamandır hep aynı rüyayı görüyorum. Rüyamda eski bir evdeyim o ev gerçekte var. Memleketimde babaannemlerin eski evinin yaniydi. Bir kez küçükken deprem olmuştu eve girmekten korktugumuz için oranın bahçesinde annem bizi yikamisti. Neyse rüyamda o ev benim evimmis hep arkadaşlarımı agirliyorum çok eski yıkık dökük bir ev. Anneme geçen anlattım o evde bir yatir olduğunu söyledi insanlar gidip dua edermiş hep. Ben bunu hiç bilmiyordum annem anlatinca öğrendim. Son dört yıldır hayatım kötü hicbirsey yapamıyorum depresyondayim ve bundan önce çok aktif bir insandim. Bu bir mesaj olabilir mi fikirlerinizi paylasirsaniz çok mutlu olurum.

alfa1

Kayıtlı Üye
Psikologa göründünüzmü ?

seemoreglass

Kayıtlı Üye
Evet gorundum depresyon teşhisi kondu ilaç kullaninca daha kötü olduğum ve zayifladigim için bıraktım. Kendime bir mesgale bulsam hersey değişecek biliyorum ama henüz o enerji yok bende

Anael Zan

Kayıtlı Üye
4 yıl çok uzun bir zaman bu durumdan çıkmanın çözümlerini aradınız mi hiç ya da bu kötü hal den kurtulmaya kesin karar verdiniz mi?

seemoreglass

Kayıtlı Üye
Tabi ki aradım depresyon genelde önemsiz bir hastalık gibi görünür cunku dile pelesenk olmuş bir hastalık. Gerçek depresyonun henüz tedavisi yok sadece ilaçlarla oteleyebiliyorsunuz. Ben çok kötü değilim şu anda sadece birşeye başlamak konusunda isteksizim. Ama başladığımda uyum sagliyorum devamı geliyor yani. Bu aralar calusmadigim için nuksetti tekrar. Iyi bir iş bulana kadar da çalışmayı düşünmüyorum. Çünkü en son asistanlik yaptım mesela saçma sapan bir sürü tacizle karşılaştım. Evde oturmayı yegliyorum böyle islerdense. Şimdilik böyle. benimle ilgilendiniz çok teşekkürler ama asıl amacım ruyamin ne anlama geldiğini ogrenmekti birileri yorumlarsa çok sevinecegim ?

birlik

Kayıtlı Üye
Öncelikle geçmiş olsun
benim size tavsiyem bir bioenerji uzmanından seans
alın ve sonuç olarak birşey kalmaz

murat1977

Banlı Kullanıcı
kaanatim o ki o evde allah dostu evliya demiyelim de süfli bir kişinin mezarı var.hatta çok eski tarihi bir mezar muhtemelen.ve süfli cinler o mezarın bekçileri ve sakinleri .sizle olan ilgisi de küçükken banyo yapmışsınız sanırsam negatif enerji dediğimiz o manevi havanın etkisi size yansımış.üzerinizde musallat ya da uzaktan tesir eder biçimde musallatınız olabilir.ehil bir hocaya kendinizi baktırmanız gerekir diye düşünüyprum

HeryerMoR

Kayıtlı Üye
seemoreglass öncelikle geçmiş olsun diliyorum. murat1977 arkadaşımızın söylediği doğru olabilir , benim tavsiyem bir yere başvurmadan önce kendi başınıza bazı şeyleri anlamaya çalışmak önemli. Musallat , büyü veya bu tür durumları anlamak için bazı yollar var , en basiti 3 ihlas - 3 felak ve 3 nas surelerini okuduğunuzda bazı şeyler hissediyor musunuz. Örnek verecek olursam , tüylerin diken diken olması , içine büyük sıkıntı girmesi, kalbin sıkıştığını hissetme vb. bunu bir deneyin derim.
Olumlu olabilecek tarafını da düşünmemiz lazım bu rüyanın , annenizin orada bir evliyanın mezarı olduğunu ve insanların gelip dua ettiğini söylemişsiniz. Sizin yada annenizin bir adağı var mıydı , orada sürekli bakmakla yükümlü olduğunuz bir hayvan veyahut bahçe var mıydı ? En basiti bir mezar olduğunu söylüyorsunuz ve bu evliya mezarı ise gerçekten ilgi göstermek , temizlemek en azından değer vermek lazım. Belki bununla ilgili bir mesajdır , bir kilit noktası olabilir hayatınızda bilemem ama anladığım kadarıyla rüya güzel bir rüya arkadaşlarını ağırlama , kendi eviniz olduğunu benimseme ve huzur ortamı. Musallat gibi durumlar da rüyalarınız kabus olacaktır. Bunda öle bir durum göremedim.
Özetler isem ;
1. İtikatınızı biraz gözden geçirip allaha (cc) sığınmanızı tavsiye ederim.
2. Belirli dua ve ayetleri kesinlikle okumalısınız çok yardımcı olur.
3. İlk fırsatta memleketinize gittiğinizde yalnız olmamak kaydıyla oraya gitmeniz , denildiği gibi bir mezar var ise yasin-i şerif okuyup orada yatanın ruhuna hediye etmenizi tavsiye ederim.

Ben olumlu tarafından düşünmeyi tercih ederim , ''iyi düşün iyi olsun'' felsefemdir. Güzel ve mutlu günler sizinle olacaktır. Dualarım sizinle.

Ben tüm paylaşımlarım da kendi deneyimlerim doğrultusunda bilgi vermeye çalışıyorum , daha bilgili arkadaşlarında yönlendirmelerini dikkate alıp kendiniz karar vermeniz psikolojik olarak da rahatlatıcı olacaktır.

Selam ile..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...