Kör Abdest

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mihrez

Kayıtlı Üye
Arkadaslar selam, kör abdest nedir? daha evvel bunu duymus bilen varmidir beni aydinlatan olursa cok sevinirim

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Böyle bir abdesti ilk defa duyuyorum.Acaba görme engelli olan kardeşlerimizin isimlendirdiği birşey mi diye araştırdım öyle birşeyde yok.
Bildiğim bir normal abdest var birde teyemmüm toprakla alınan.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Destur bismillah!İlk kez duydum bende,duyanda çıkarmı pek sanmıyorum.Siz nerden duydunuz peki?Belli bir yörede kullanılan kelime kalıpları vardır ya ,o bölgeye özgü olan bişey olabilirmi?Daha büyük hatta çok büyük olasılık birilerinin bunu tamamen uydurması olabilirmi? .Bakalım daha neler duyucaz?

hopefull06

Kayıtlı Üye
Profosyonel aşçılar yarışmalarda yarışmacıların yemeklerini tarak, hangi yarışmacının yaptığını bilmeden (taraf tutuyor izlenimi vermemek için ) tadarlar. Buna kör tadım deniliyor. Kör abdest ilkkez duydum ama gizli alınan yada majikal işlem için alınan farklı bir abdest türümü acaba.. ilk örnek kör tadım geldi aklıma onu yazdım alakasız olabilir ama ☺

mihrez

Kayıtlı Üye
Verdiginiz yanitlar icin tesekkurler arkadaslar, nerden duyduguma gorunce bu tabiri ruyamda duydum, ruyami da anlatayim;
Yolda yuruyorum, hedefim eve gitmek, ama yolda evimin nerede oldugunu unutuyorum, evimin yerini ogrenmek icin arkadasimi ariyorum, onunla konusuyorum ama konusurken kendimi kaybediyorum ruyada sanirim, konusmam sona erip telefonu kapattigimda yurudugum yoldan cok alakasiz bi yerde buluyorum kendimi, bu arada ne ariyorum diyip heyecana kapiliyorum, yolu geri yurumeye calisiyorum, ama yuruyemiyorum, ayni zamanda da yolda ilerliyorum, ve bacagimda bi isi oldugunu hissediyorum daha sonra goruntu kayiyor, kendimi yine baska bi yerde buluyorum, cok korkuyorum, yola adimi mi atmamla bana bisey carpiyor, bacaklarim aciyor, daha sonra uyaniyorum ama hala ruyadayim, ruya icinde ruya yani, bu sefer bombos duvarlari dokulen bi odadayim bas ucumda uzun zamandir gormedigim bi arkadasim var. bana nasildi diye soruyor, ne nasildi diyorum, gordugun diyor, sen nasil biliyorsun diyorum, bunu kendisinin yaptigini, kor abdestle yaptigini soyluyor. Kor abdest nedir ilk defa duyuyorum diyorum nasil bilmezsin diyor. Akabininde bu sefer gercekten uyaniyorum. Uyandigimda cenem ve alnimda baski ve agri vardi. Yani kabus gordugumde pek etkilenmem, kalktigimda normal davranirim ama bu sefer farkliydi, bi kac saat etkisinden cikamadim, karanliga girmek istemedim tum evin isiklarini actim :D

La-edri

Kayıtlı Üye
Bazi konularda yogun bir önyarginiz var ön yargilarinizdan dolayi basiretinizi kapatiyorsunuz ve olaylara hakkiyla bakamiyorsunuz. Bu konuda ikaziniz var.

mihrez

Kayıtlı Üye
tesekkur ederim yorduysam da ozur dilerim

Moonligt

Kayıtlı Üye
İş
komiser
Çok ilginç okurken ürperdim.O arkadasiniza sordunuz mu acaba, ruyaniza girmek icin birseyler yapmis olabilir mi ya da astral ile yaniniza gelmis olabilir mi?

mihrez

Kayıtlı Üye
Ruyanin akabininde kendisiyle iletisime gectim zaten, iyi olup olmadigini sordum ardindan da ruyami anlattim, anlam veremedik. Bu tarz konularda da bilgiye vakif bir kisi degildir kendileri. Sanmiyorum o yuzden birseyler denedigini

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...