Bendeki Değişimler ve Telekinezi Hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Oenomaus

Kayıtlı Üye
İyi akşamlar.Telekineziye başlayasım var ve bunun için birkaç ufak sorum olacak:

1)Telekineziyi başarıya ulaştıran unsurlar nelerdir?Konsantrasyon ve imgelemenin çok önemli olduğunu okudum,bunların iyi olması telekineziyi başarıya ulaştırır mı?

2)Konsantrasyon ve imgeleme yeteneklerimin iyi olduğuna şahit oldum.Boş zamanlarımda çalışma yapıyorum,bu hafta sonu da süreyi elimden geldiğince artırarak çalışacağım.Ve sizlerin yardımları ve benim azmim,inancımla başarabileceğime inanıyorum.Velhasıl,bu iki yeteneğim oldukça iyi.Buna istinaden:Seçeceğim herhangi bir nesneye konsantrasyon ve imgelemeyi aynı anda yaparak telekinetik etki uygulamam mümkün mü?Yani bir nesneye iyice konsantre olup aynı zamanda onu havalandırdığımı imgeleyerek bunu başarabilir miyim?

3)Başarabilirsem günde ne kadar sürelik bir çalışmayla başarabilirim?

4)Eğer onlar yeterli değilse başka ne gerekiyor?Bedendeki çi enerjisi,biyoenerji vs. de gerekiyor mu?Yani vücudumuzdaki pranayı uyandırmak mı gerekiyor ve de bu enerjinin nesneye yüklenerek onu havalandırdığını imgelemek?

5)Konsantrasyon ve imgelememi oldukça iyi gördüm.Bunlar telekinezi için yeterli olur mu ilk etapta ve olursa günde ne kadar dakika çalışmak lazımdır?

Not:Başlangıç seviyedeyim,konsantrasyon ve imgelememin iyi olduğunu görünce kendime güven duymaya başladım ve telekinezi çalışmalarına ufak da olsa başlamak istiyorum.Siz değerli dostlarım yardımcı olursa dua ederim.Ve birşey daha:Bugünkü kazanımlarımın mimarı sizlersiniz.Siz beni mutlu ettiniz,Allah da sizi mutlu etsin ve utandırmasın.Mutluluktan uçuyorum.Sağolun,varolun.Bana çok şey kattınız ve bu yetenekleri daha bir ay önce test ettiğimde rezalet derecede zayıftı.TEŞEKKÜRLER!!!!!

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
1- Telekineziyi başarıya uğlaştıran en büyük unsur bence o yeteneği taşıyabilicek olmaktır.O yeteneklerin gitmesine sebep olucak hal ve hareketleri öğrenip onlardan kaçınmaktır.Telekinezi konusunda ki diğer egzersizler ( meditasyon nefes egzersizleri vs. ) hepsi birbirini tamamlayan parçalardır ve hepsi yerine göre gereklidir diye düşünüyorum aralarında ayrım yapmamanız daha güzel olur.

2-Konsantre ve imgeleme birbirlerinden ayrı şeyler değildir zaten imgeleme yapabilmek için öncelikle konsantre olmak gerekir.
Yeteneğinizi geliştirdiğinizde bunu nasıl yapacağınızı bilirsiniz.O an sizi yönlendirir.Kişiler kendilerini geliştirene kadar genelde varolan örnek çalışmalara göre hareket eder sonrasına ise kendi özel çalışmasını oluşturur herkezde böyle olur.

3-Nekadar çok başarmaya uğraşırsam hedefime okadar çabuk erişirim mantığı pisişik yeteneklerde pek geçerli değil diye biliyorum.

4-Siz yetenek edinmeye çalışırken o bahsettiğiniz enerjileri kullanıyorsunuz zaten.Mesela karnı ağrıyan bir çocuğun karnını annesi ovarken bir bioenerjisini kullanır ama farkında olmaz.İmgelemeyle ilgili soruyu yukarıdada sormuştunuz cevabını verdim.

5-Konsantrasyon - imgeleme - nefes egzersizleri - meditasyon - çakraların düzenlenmesi onları bozan şeylerin iyice öğrenilmesi ( çakralar konusunda urumhamatahayil'in ruhun 7 kapısı isimli kitabını tavsiye ederim )
Ayrıca imgeleme konusunda küçük birşey söylemek isterim bazen hayal etmeyi imgeleme sanarız ama bu imgeleme değildir imgelemede görebilmemiz hissedebilmemiz lazımdır bu hayal etmekten çok farklı birşeydir.Bu konuda hızlı ilerlemeye çalışmakta zarar verebilir diye duydum.
Bu konuyu inceleyin imajinasyon konusunda size bilgi verir ve izlemeniz gereken yol hakkında bilinçlenmiş olursunuz

LİNK : http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=45978&highlight=

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...