Anahtarın bükülmesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

enginmert21

Kayıtlı Üye
Merhaba site sakinleri. Nasıl başlasam bilemiyorum ama, sebebini uzun zamandır aradığım bir olayı anlatmak istiyorum . Evimde yatak odasının balkon kapısı demirli. Anahtarı da sürekli sifonyerin üstünde durur. Anahtarın bir gün yuvarlak kısmının bitiminden itibaren büküldügunu gördüm. Gördüğüm gün de o gün temizlik yapmaya gelen kadının kapıyı açmayı denerken buktugunu düşündüm. Bükük anahtarla birgun kapıyı açmayı denerken anahtar kirilarak icinde kaldı . Çilingir çağırıp tekrar anahtar yaptırdım . Temizliklerin yapan kadına sorduğumda kapının cok kolay açıldığını anahtarın nasıl yamuldugunu kendinin de bilmediğini , anahtar yamuk olduğu icin de kapıyı acmaya korktuğunu söyledi . Sizce anahtarın kendi kendine bükülme sebebi ne olabilir . Anahtarın fiziken biri tarafından bukulmedigini düşünüyorum . Cevaplarınız icin şimdiden teşekkürler.

enginmert21

Kayıtlı Üye
Birgun hususi bükmeye çalıştım . Yani anahtarı yerleştirip kapıyı zorladım . Ama inanın anAhtari bükemedim.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Doğru ,bende bunca yıllık hayatımda bükük bi anahtara rastlamadım hiç.Kırık tamamdır ama demir bu eğrilmez kolay kolay.Yalnız böyle olağanüstü hallerinde sebep olduğunu sanmıyorum.Sizce neden olmuştur?İllaki vardır sizin kafanızda ağırlıkta olan birşeyler...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...