Birbirlerini Etkilerler mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Oenomaus

Kayıtlı Üye
Merhabalar.Ben birşeyi merak ediyorum.

Biliyorsunuz,dövüş sporlarında bir tane öğrenilen bir spor aynı kategoriden diğer sporların da öğrenilebilmesine olanak sağlıyor.Mesela tekvando öğrenen ve onda ilerleyen insan kungfu yu çok rahat biçimde öğrenebiliyor ve onda çok çabuk gelişme gösteriyor.Yani tekvando öğrenerek bir temel atıyor ve o temelin üstüne rahatlıkla yeni binalar inşa edebiliyorlar.Acaba aynı şey psişik yetenekler için de geçerli mi?Örneğin;durugörü yeteneği kazanan bir insan telepatiye de rahatlıkla sahip olabilir mi?Ya da atıyorum,telepatisi gelişen biri telekineziyi de rahatlıkla başarabilir mi?Kısacası birbirlerini etkilerler mi?Birinin gelişmesi diğerlerinin de ortaya çıkmasını sağlar mı?Bir setinde telekinezinin durugörü yeteneğine davetiye çıkardığını okumuştum,bunun gibi birbirlerini ortaya çıkarabilirler mi?

İyi forumlar.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Tabii ki etkileşim olabiliyor. Yalnız işte ne neyi tetikler o net olmuyor, hatta tetiklemek zorunda da değil.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Şu mantıkla ilerlesek, diyelim bir kişi tekvando öğrendi ve bunda ustalaşmaya gitti.Haliyle vücudu şekil, sağlamlık veya esneklik bakımından da iyileşmiş olacağı için diğer bir spor dalına da uyum sağlayabilir.Psişik yeteneklerde aynı, tabi futbolcular her zaman iyi yüzücüler olmak zorunda değil.

Oenomaus

Kayıtlı Üye
Anlıyorum.Teşekkürler.Peki prana enerjisini canlandırmak psişik yetenek gelişimini sağlar mı?

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Anlıyorum.Teşekkürler.Peki prana enerjisini canlandırmak psişik yetenek gelişimini sağlar mı?

Prana zaten canlı bir enerjidir doğrusu yaşamın kendisidir.Biz pranayı dış dünyada bir çok şeyden alırız ve böylece yaşamımızı sürdürürüz.Pranayı elde etmek kolaydır çünkü her yerdedir asıl sorun çoğu zaman bedendeki prana yollarındadır.Eğer bir tıkanıklık veya dengesizlik varsa şifalandırılması gerekir..Böylece enerji vücudumuzda olması gerektiği gibi akar ve bizde her yönden çok daha kolay gelişim gösterebiliriz.Yani evet dolaylı yoldan da olsa sağlar.

Oenomaus

Kayıtlı Üye
Teşekkürler.Güçler arası etkileşim diye birşey var değil mi?Mesela telepatisi yahut durugörüsü gelişen bir kişi telekinezi,psi ball vs.yapabilir mi kolaylıkla?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Aynı soruyu farklı şekilde sorunca cevap değişmiyor. Arkadaşlar cevap vermiş zaten.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...