Negatif Enerjiyi Bölüşmek ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ori

Kayıtlı Üye
Bir insan olumsuz bir durumu karşısında ki kişiye aktardığında istemsiz bir rahatlık hissi geliyor.
Bu hissin sebebi sizce nedir? Yoksa bu negatif enerjiyi karşımızdakiyle bölüştüğümüz için midir bu rahatlık?

• Beğendim
Tepkiler: yay

shadowmax

Banlı Kullanıcı
Bunu şöyle düşünüyorum ben yanlış olabilir belki, sır tutmanın verdiği bi yük vardır insana; üzüldüğü zaman insanda enerjisel bi yük, taşımakta zorlandığı bi yük oluşuyor olabilir.Pozitif enerjinin verdiği rahatlık hafiflik hissi kadar negatif enerjinin de vücuda verdiği bi ağırlık olduğunu biliyoruz.Pozitif enerjiyi evrenle ya da konuştuğumuz kişi ile paylaşabildiğimiz gibi negatif enerji de bu şekilde paylaşılabilir yani teorin doğru olabilir çünkü karşı tarafa anlatıldığı zaman da karşındakinde bi üzüntü oluşabiliyor. Yani bu sistem böyle olabilir üzerine çok konuşup teori çıkarılabilecek bi konu. 😊

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Ben olumsuz durumumu karşımdaki kişiyle paylaştığımda rahatlayamıyorum.Hatta bazen paylaştıkça,irdeledikçe içimde büyüyor sanki..
İstisna durumlarım oluyor sadece,karşımdaki kişi olumsuz durumuma çözüm getirebiliyorsa evet rahatlıyorum tabi.Onun dışında yalnızca olumsuzu paylaşma,konuşma,dertleşme beni rahatlatmıyor.

• Beğendim

superfantasticngtve

Kayıtlı Üye
Genelde nazara çok gelirim ve annem beni okuduğu zaman onda sürekli ve uzun süren bir esneme ile beraber gözlerinden yaş geliyor ben de eğer hafif bir nazar değmişse anında rahatlıyorum acaba bunun gibi bir şey mi :sifone: :D

asterix

Kayıtlı Üye
Bu rahatlık hissinin nedeni wc den çıkan bir insanın mutluluğuna sahip olması nede olsa karşı kişiyi aynı amaçla kullanmıştır.

• Beğendim

Hiperaktifejderha

Banlı Kullanıcı
Durumun tam tersi olarak bir başka insanı sakinleştirmek için negatif enerjiyi çektiğimizde olumsuz duygunun bize geçmesi gibi bir durum da söz konusu ayrıca.

Sheriff

Kayıtlı Üye
İş
President of Big PimP AÅž
Pozitif enerji almaya çalışırken negatif, negatif almaya çalışırken pozitif almakta ayrı bir mesele... Cahillik mutluluk diye bir söz vardı :D bazen ara sıra bu söz hoşuma gidiyor, enerjilerle tanıştığımdan beri her hareketime neredeyse istem dışı dikkat etmek zorunluluğu hissediyorum.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Bence bu ilgiyle alakalı.Sevgilimizden ayrıldık.Bunu bir arkadaşımıza anlattık.Sevgilimizi geri getiremedikten sonra niye rahatlayalım ki ? Benim düşünceme göre negatif enerjiyi bölüşmüyoruz.Kim kime gerçekten üzülüyor ki ? Yaptığımız şey boşlukları doldurmak.Nasıl bazı şeyler enerji yollarımızda blokojlara neden oluyorsa bazı şeylerde kopukluklara neden oluyor.O ilgide sadece negatif enerjinin doğru akması için gerekli yolu tamamlıyor.

Acaba böyle mi ?

Sheriff

Kayıtlı Üye
İş
Tam olarak nasıl enerji paylaşımı, aktarımı veya alımı nasıl olacak tam bilgim olmadığı halde diğer insanlar enerji kavramını bilmediği halde bizlerden enerji sömürebiliyorlar, üstüne bu kavramı anlasalar biraz başımıza neler gelir tahmin edemiyorum :D

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Tam olarak nasıl enerji paylaşımı, aktarımı veya alımı nasıl olacak tam bilgim olmadığı halde diğer insanlar enerji kavramını bilmediği halde bizlerden enerji sömürebiliyorlar, üstüne bu kavramı anlasalar biraz başımıza neler gelir tahmin edemiyorum :D

Aslında yanlış bilmiyorsam bu biraz duygusal vampirlik.Normal psi vampirlikten farklı ve nadir değil.Duygu sömürüsü dediğimiz şey varya işte bu.Hepimizi ihtiyacımız olan duyguyu-haliyle enerjiyi bazen acımasız bir şekilde alabiliyoruz birbirimizden.Önlenebilir mi ? Elbette.

Sheriff

Kayıtlı Üye
İş
Aslında yanlış bilmiyorsam bu biraz duygusal vampirlik.Normal psi vampirlikten farklı ve nadir değil.Duygu sömürüsü dediğimiz şey varya işte bu.Hepimizi ihtiyacımız olan duyguyu-haliyle enerjiyi bazen acımasız bir şekilde alabiliyoruz birbirimizden.Önlenebilir mi ? Elbette.

Tabiikide psişik vampirliğe giriyor bu,korunma yollarını araştırmıştım bir sıkıntı yok ama o insanlarla bir arada kalmak sıkıntı olabiliyor, enerjimi sömürdükleri için bende onlarınkini sömürmeye çalışıyorum, ki düzeni sağlamış oluyum :D açık konuşmak gerekirse şu enerjilerle ne zaman tanıştım bilmiyorum ama her hareketimde enerjiler aklıma geliyor ve bu sanki yapmak istediğim hareketleri kısıtlıyor. :D

dexter

Elit Üye
Evren o kadar büyüktür ki. Koca evrende küçük bir hissi sorgulamak ve cevabını bulmak hem zordur hem de kolay. Bir akış var, bir döngü. Bu döngünün içinde hepimiz birer görevli olarak akışı sağlıyoruz. İletişim ve alma- verme durumundayız, çünkü yalnız değiliz ve hepimiz bu sistemdeki birer görevliyiz. Belki de, o mesajın karşı tarafa verilmesiydi göreviniz ve bu görevi tamamlamanın rahatlığını yaşadınız. Olumlu ya da Olumsuz her hangi bir durum olabilirdi bu. Burada önemli olan, bir durumu sizin karşı tarafa aktarmanız. Belki de o kişinin, o hikayeden kendisi için alacağı cevaplar vardı. Hani bir yaprak uçar da kilometreler öte de birinin ayağına takılır, o kişi düşer ve hayatı bir anda değişiverir. Küçük şeyler büyük işleri sağlar.

İyi Forumlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...