Dissosiyatif Bozukluk Paranormal Sebeplerden Ortaya Çıkabilir mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

acid

Kayıtlı Üye
Daha önce pek çok başlıkta bazı psikolojik rahatsızlıkların paranormal sebeplerden olabileceğinden bahsedilmişti. Ve bu konuda açıklamalar olmuştu.
Benim sorum Dissosiyatif Bozukluk üzerine olacak. Dissosiyatif Bozukluklar üzerine forumda da bilgi var. Durumun psikolojik belirtileri ve kaynakları üzerine de araştırma yaptım. Dissosiyatif Bozukluğun farklı türleri var. Ancak genel olarak çoklu kişilik olarak adlandırılıyor. Bu rahatsızlığa sahip kişilerin farklı kişiliklerinde beynin farklı bölümlerinin aktifliğinin arttığı keşfedilmiş. Araştırmalarımda daha fazla bilgiye rastladım bu konuda. Tabii ki uzmanlar bu konuda en iyi bilgiye sahip olacaktır.

Rahatsızlığın psikolojik sebepleri dışında bir bedende iki ruh fenomeni ve reenkarnasyon bu rahatsızlık üzerine beni daha fazla düşünmeye sevk ediyor. Çoklu kişilik bozukluğu denen durum enkarne olunan geçmiş yaşamlar ya da bir bedende iki ruh gibi nedenlerden de kaynaklanabilir mi?
Bir bedende iki ruh durumu ve bu rahatsızlığın parapsikolojik nedenleri hakkına bilgi bulamadım.

Tüm psikolojik durumları varlıklara ya da paranormal olaylara bağlamıyorum. Pek çok kişide de bu durum psikolojik sebeplerden olabilir. Ancak yukarıda bahsettiğim durumların bazı kişilerde bu durumları yaratabilmesi mümkün mü diye merak ediyorum.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Alkol, bağımlılık yapıcı madde, narkoz gibi kişinin bilincini ve haliyle dış koruma kalkanlarını indirdiği durumlarda ruhların bedene yerleşerek dünyadaiken yapmaktan keyif aldıkları şeyleri o beden aracılığı ile giderdiğini biliyor muydunuz? Kişi yapmak istemesede içinden sürekli ona kumar oyna diyen sesi bastıramaz ve istemediğim halde burdayım cümlesi böyleleri tarafından sıkça kullanılır. Yapılan hipnoz çalışmalarında bu ruhtan veya ruhlardan kurtulunuyor. Bir kişide bir tane olacak diye birşeyde yok birçok olabilir. Sanki içinde başka kişilikler var dediğimiz insanlar bunlara maruz kalıyor olabilir. Bunuda Beki İkala Erikli danışanlarıyla yaşadıkları tecrübeleri anlattığı meleklerin gücü kitabında çok güzel anlatmış.

acid

Kayıtlı Üye
Beki İkala'yı okuma fırsatım olmadı. O yüzden bu bilgiye ne yazık ki ulaşamadım. Kaynak verdiğiniz için çok teşekkür ederim. En kısa zamanda inceleyeceğim ktabı.
Bu rahatsızlık pek çok kişi de travmatik durumlardan sonra ortaya çıkıyor. Bu durumlarda da kişiler fiziksel, psikoloji ve spritüel olarak zayıf düşüyor. Bu durum dediğinizi destekliyor.
Dissosiyatif bozukluğun farklı türleri var. Bazı türlerde kişi diğer kişiliklerin yaptıkları hiç hatırlanmıyor. Beyza'nın Kadınları bu durum üzerine kurulu bir filmdi. Bazı türlerinde ise kişi diğer kişiliklerin yaptığını hatırlayabiliyor. Ancak farklı kişiliklerin yaptıklarına karşı bir yabancı yapmış gibi davranabiliyor. Ayrıca bu kişiler şizofreniden farklı durumlar sergiliyor. Bilinç daha farklı çalışıyor. Olmayanı görmekten ve yaşamaktan çok birbirinden farklı kişiliklerde yapılan bilinçli, gerçek hareketler var. Uzmanlar travmatik durumlarda etkilenilen ya da sığınılan karakterlerin kişilik olarak ortaya çıktığını söylüyor.
Rahatsızlığın bu farklı türleri ve özellikleri bu konuda aklımı karıştırıyor. Bu yüzden sorumda bahsettiğim ihtimalleri göz önünde bulundurdum. Ayrıca diğer kişiliklerin ana kişiliğin yerine geçme nedeniyle intihara yönelttiği söylenir. Bu durum birden fazla ruh ihtimalini düşündürüyor hep bana.
Bu durum benim için kişisel olarak da önemli olduğundan aslında daha fazla bilgiye ihtiyacım var. Bu yüzden diğer üyelerden ve site yetkililerinden de bilgi alabilirsem çok sevinirim.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
iki ruh
başka varlıkların etkisi
geçmiş yaşam sendromu
doğum sendromu
beyin kimyasının değişmesine sebep olan çocukluk dönemi
anne karnında iken yaşanan fiziksel ve ruhsal sıkıntıların çocuğu etkilemesi
negatif majikal çalışmaların tesiri
bunların hepsi şahsi tecrübelerime göre sadece bu bahsettiğiniz rahatsızlığın değil pek çok bu gün psikolojik sorun diye bahsettiğimiz her türlü manevi sorun için geçerlidir.

çözüm ise davranış bilimcileri ile ruhsal şifacıların ortak çalışması ya da üniversiteler de şifacılık eğitiminin de verilmesi ve yetenek sınavları gibi doğuştan yeteneklilerin eğitilmesi.

zaten bilin bir gerçeklik bilerek ve isteyerek unutturulduğu ve pozitif bilim anlayışı içinde insanları tüketici bir köleye çevirmek amaç edinildiği için bu çözüm yerini bulmaz. zira her gün ruhsal şifacılar yeni yasalarla pek çok ülkede engellenmeye ve algı politikası ile insanların onlardan uzak kalması sağlanmaktadır. sahte kişiler desteklenmekte ve medya önüne çıkarılmakta daha pek çok olumsuz politika izleniyor bu konuda. dev firmalar, askeriye ve devlet ise kendileri mis gibi ruhsal şifacılardan yararlanıyor. ilaç ve sigorta gibi dev bir endüstri varken bir kaç seansta kimsenin iyileşmesi istenmez.

acid

Kayıtlı Üye
Peki bir bedende birden fazla ruh nasıl mümkün olabilir? Bu konuda bilgi verebilir misiniz acaba?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...