Gözümün önüne anlık gelen görüntüler..

AndreO

Kayıtlı Üye
Normalde böyle birşeyin anlatılmaması gerektiğini biliyorum ancak merak ettim ve bir kaç kişiye anlattım.. Sadece fikir almak istiyorum.

Önceleri bazı geceler birisiyle konustuğumda telefonda veya mesajlaştığımda sadece o kişiye odaklandığımda onun yaptıklarını tahmin ettiğimi sanırdım. Birşey görmeden onun o anki halini tahmin edip ona söylerdim buda genelde doğru çıkardı. Düşündüm ki heralde bu insanları iyi tanıdığım için oluyordur. Daha sonra hiç tanımadığım 2 günlük insanlarda da aynısını başardım. Ve bu aralar bazen nadiren de olsa o kişinin o an nerede olduğunu ne yaptığını neyle ilgilendiğini görebiliyorum anlık olarak. deneme amaçlı 3 kişide yaptım ve hepsinde başarılı oldum. Bazı yanıldığım ufak noktalarda olsa çoğunluğu doğru çıkardı.

Geçen gün hatta uzun zamandır konusmadığım bir arkadaşımla konusmaya başladım rahat 1 yıl olmuştur konuşmayalı. Nerden baksanız daha yarım saat geçti geçmedi saat 12 - 1 gibi gözümün önünde onu gördüm o anki halini. tek tek giydiği çoraba kadar söyledim. Sonra kendi evinde olmadığını başka bi evde olduğunu ve odada bir başkasınında uyuduğunu ve bu kişinin senin yattığın yatağın tam karşısında yattığını Arkasının ona dönük olduğunu söyledim. Hepsine doğru dedi. Bunu biraz daha yaptıktan sonra bi anda nefesim daraldı. Soğuk soğuk terler dökmeye başladım ve bayağı bi yorgun düştüm.

ertesi gün bir başka arkadaşımda denedim. Kendisinin evini hiç görmedim. Koltukta yatıyordu. Koltuk desenlerine kadar söyledim herşeyi. Biraz korktu ve ikiz kardeşlerinin yanına gidip yatacağını söyledi. Bende o odayı tarif ettim 2 tane beşik var pembeli beyazlı. Beşiğin içinde bebek var ama hareket etmediğini söyledim. Bebeğin kafasının sola dönük olduğunu bile söyledim. Odaya gidip baktığında aynı sekildeydi. herşey anlattığım gibiydi.

Bunun bir açıklaması varmı? Bu bir yetenek mi?
Eğer varsa ve yetenekse nasıl geliştirebilirim?

superfantasticngtve

Kayıtlı Üye
Bu gerçekten üzerinde konuşulacak bir durum bence, merak ettim. Bilgisi olan varsa paylaşmalı.. Ki anlattıklarına göre bu bir yetenek hepside tesadüf olamaz.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bunun bir yetenek olduğunu siz de biliyorsunuz. Muhtemelen anlatmadığınız (ki anlatmayın da) bir olay başlangıcı da yaşadınız. Buna ek olarak başka şeyler de hissediyor ve deneyimliyorsunuz. İstediğiniz şey ise, bunun başkaları tarafından da onaylanması ki tamamen rahat hissedip, arada kapıldığınız korku veya endişeleri ortadan kaldırmak. Merak etmeyin, o anlatmadığınız şeylere yoğunlaşın. Bunu rastgele denemeyin artık, kimseye de anlatmayın. Bu yeteneği daha da geliştireceksiniz, korkmaz ve kendinizi dinlerseniz. Lazım olacağı gün de gelecek. Neden ben, neden bu yetenek diye kafanızı karıştırmanıza da gerek yok. Nadir gelişen bir özelliktir o kadar. 5 hissin yanındaki diğer hislerdir bunlar. Ne yazık ki henüz bilimsel olarak kategorize edilmedi. Yardıma ihtiyaç duyduğunuz konu olursa yazarsınız yardımcı olmaya çalışırım. Ancak uyarayım, kendinizle çelişmeden bu yeteneği kullanın. Bu son cümlemi açıklamayacağım, zira yeteneğinizin akıbetini bu son cümlenin sizdeki yansıması belirleyecek büyük ölçüde. Her cevap her yerde bulunmaz, bazı cevaplar tamamen kişiye özeldir.
Bir de tavsiye, ego yapmayın, bu sizi fantastik biri yapmaz, bu sizin hayatınızı üst derecelere de taşımaz. Bu dediğim gibi başka birinin gül kokladığında koku alması gibi basit bir histir. Başkası için fantastik olabilir ama sizin için bu henüz başlangıç ve basit bir durumdur. Yeteneği heba etmenizi istemediğimden bunları yazdım, siz tamamen bunun farkında da olabilirsiniz elbette.

xgenion

Kayıtlı Üye
İş
Müzik ve Grafik Tasarım
Diğer üyelerin de belirttiği gibi bu bir yetenek. Yanlış bilmiyorsam buna Durugörü deniliyor. Korkmanız gereken bir durum söz konusu değil. Chillout'ın yazdıklarını uygulamanızı tavsiye ederim.

gamze5

Kayıtlı Üye
6. His derim susarım durugörüyü araştır

AndreO

Kayıtlı Üye
Peki bunu bilinçli olarak nasıl yapabilirim ki yani bi anda istediğim kişiyi nasıl görebilirim? Yeteneğimi nasıl kendim istediğim zaman kullanabilirim? Dediğim gibi bu arada oluyor haftada 1 veya 2 kez anca bazen 1 ay boyunca hiç olmuyor.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Peki bunu bilinçli olarak nasıl yapabilirim ki yani bi anda istediğim kişiyi nasıl görebilirim? Yeteneğimi nasıl kendim istediğim zaman kullanabilirim? Dediğim gibi bu arada oluyor haftada 1 veya 2 kez anca bazen 1 ay boyunca hiç olmuyor.
Ben buna ihtiyaç diyorum kısaca.
İnsan neden en güzel kokuları almak ister, en lezzetli şeyleri yemek ister, en hoş kumaşlardan yapılmış yatakta uyumak ister ve en ahenkli müzikleri beğenir? Çünkü bunları algılayabilecek hisleri vardır ve algıladığı şeyleri, kısaca deneyimlediğini en iyilemeye çalışır, bu bir ihtiyaçtır. İnsanlarda bu tarz hisler çoğaldıkça, algısı fazlalaştıkça, yeni ihtiyaçlar da belirir.
Bir kişi telekinezi yapabiliyorsa, bunu yapmak isteyecektir. Maddeye dokunmadan maddeyi algılayabilme ve o maddenin sahip olduğu titreşime kendi titreşimini uzaktan entegre edebilme kabiliyeti, ona bunu yaptıracaktır. Burada sadece dokunma isteği değil, aynı zamanda etki etme isteği de bir ihtiyaç haline dönüşecektir.

Mesaja konu olan uzaktan görü durumu da bu şekildedir. Kişi kullanmasa da özellikle uykusunda (susayan birinin rüyada kana kana su içip, beynin ilgili reseptörlerini ''ferahlayabilirsin'' diye sahte atımlarla uyarması gibi) bunu rüya aracılığı ile gerçekleştirme yoluna gidebilir ve hatta gerçekten veri toplayabilir. Kendiliğinden olan durumlar kontrol dışı gibi görünse de, beynin ihtiyacını gidermesi için bilinç altının kontrolünde oluşan durumlardır genellikle.
Oysa biz insanlar bilinçli olarak da bunu yapmak, deneyimlemek isteriz çünkü bu bizim en iyileme yöntemimizdir.

Müsait olduğum bir zaman size bir çizelge hazırlarım. Ben unutsam da haftada 1 mesaj atarak hatırlatınız. Zira yaklaşık 2 saatimi bunun için ayırmam gerekiyor ki hem soru cevap yapayım hem de size o çizelgeyi hazırlayabileyim. Bu tür durumlar yüz yüze eğitim şeklinde olmalıdır ancak imkanımız olmadığı için en azından size bir başlangıç sistemi sunabilirim. Gerisi sizin disiplininize ve kişisel özelliklerine kalacak.

AndreO

Kayıtlı Üye
Ben buna ihtiyaç diyorum kısaca.
İnsan neden en güzel kokuları almak ister, en lezzetli şeyleri yemek ister, en hoş kumaşlardan yapılmış yatakta uyumak ister ve en ahenkli müzikleri beğenir? Çünkü bunları algılayabilecek hisleri vardır ve algıladığı şeyleri, kısaca deneyimlediğini en iyilemeye çalışır, bu bir ihtiyaçtır. İnsanlarda bu tarz hisler çoğaldıkça, algısı fazlalaştıkça, yeni ihtiyaçlar da belirir.
Bir kişi telekinezi yapabiliyorsa, bunu yapmak isteyecektir. Maddeye dokunmadan maddeyi algılayabilme ve o maddenin sahip olduğu titreşime kendi titreşimini uzaktan entegre edebilme kabiliyeti, ona bunu yaptıracaktır. Burada sadece dokunma isteği değil, aynı zamanda etki etme isteği de bir ihtiyaç haline dönüşecektir.

Mesaja konu olan uzaktan görü durumu da bu şekildedir. Kişi kullanmasa da özellikle uykusunda (susayan birinin rüyada kana kana su içip, beynin ilgili reseptörlerini ''ferahlayabilirsin'' diye sahte atımlarla uyarması gibi) bunu rüya aracılığı ile gerçekleştirme yoluna gidebilir ve hatta gerçekten veri toplayabilir. Kendiliğinden olan durumlar kontrol dışı gibi görünse de, beynin ihtiyacını gidermesi için bilinç altının kontrolünde oluşan durumlardır genellikle.
Oysa biz insanlar bilinçli olarak da bunu yapmak, deneyimlemek isteriz çünkü bu bizim en iyileme yöntemimizdir.

Müsait olduğum bir zaman size bir çizelge hazırlarım. Ben unutsam da haftada 1 mesaj atarak hatırlatınız. Zira yaklaşık 2 saatimi bunun için ayırmam gerekiyor ki hem soru cevap yapayım hem de size o çizelgeyi hazırlayabileyim. Bu tür durumlar yüz yüze eğitim şeklinde olmalıdır ancak imkanımız olmadığı için en azından size bir başlangıç sistemi sunabilirim. Gerisi sizin disiplininize ve kişisel özelliklerine kalacak.

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için =) Bekliyor olucam mesajınızı..