Rüya mı yoksa başka bir şey mi?

Nevermore_

Kayıtlı Üye
merhaba, bu konuyu forumda açıp açmamayı çok düşündüm.. nihayetinde rüyanın şuuraltıyla ilgili bir durum olduğunu biliyorum. rüyalar çoğunlukla doğaüstü şeylerle ilişkilendirilemez bunun da farkındayım. ama son birkaç aydır rüyalarımda bir siluet görüyorum ve bu kafamı biraz karıştırıyor.

2-3 ay önce başladı bu. arkadaşımın evinde kaldım o gece, tam göğsümde bir geyiğin siluetini gördüm. göğsümde bir soğukluk vardı. işin garibi pencere açık değildi, yani herhangi bir rüzgar olmasına imkân yok.
bu olayı rüya gibi hatırlamıyorum. üzerimdeki pikenin desenlerinden sokak lambasının duvardaki yansımasına kadar her şey gayet net bir şekilde aklımda.
aynı silueti daha sonra farklı bir rüyada gördüm. sabahın beşinde kahve almak için açık bir yer arıyorum rüyamda (berbat bir bağımlılığım var) ve bu geyiğin gölgesini bir mağazanın kepenginde görüyorum. yine aynı şekilde telefonda gördüğüm saatten, bildirimlerden sokaktaki tabelalara kadar her şeyi gayet net bir biçimde hatırlıyorum. yine aynı soğukluk hissi söz konusu.

bu silueti haftada en az bir kez farklı şekillerde görüyorum ve onu gördüğüm her rüya bütün detaylarıyla aklımda oluyor. belki abes bir kaygı ama kafamı çok karıştırdığı için sizleri bununla rahatsız etme gereği duydum. doğrusu bazen ürkütüyor da. sadece bir rüya mı sizce?

karatay

Kayıtlı Üye
Rüya olarak yorumlattim büyük dedeme; kendisi dedemin babasi olur ve okumadigi ruya kitabi, hadisi veya ilmi yoktur herhalde. Tam 107 yaşinda ayrica bildigim yorumladigi butun ruyalar uzak-yakin ilgili cikar tescillidir yani :). Ruyanizi aynen su sekilde yorumladi; o geyik ruyayi goren sahsi takip eden bir sevgili, aşık veya hayrandir öyle ki tum hayat amaci olmustur ruya sahibi. Bu takipci sizle iletisim kurmak yerine sizi takip edip izlemeyi yeğliyormuş cunku bu onun icin bir zevk imiş. Tavsiyen nedir dedem diye sordum; sana tavsiyesi bir gun olurda takip etmekten vazgecip karsina cikar sevgisine kanmasin dedi. Çünkü sana olan hayranligi kinden doğmuşmuş. Ruyaniz ilgimi cektigi icin ilgilendim dikkate alip almamak size kalmis ama bahsettigim buyugumun gercekten saygi goren ve ilim sahibi biri. Ayrica selamida var :) sevgiler