Doğum lekesi ve reenkarnasyon.

Ansolo

Kayıtlı Üye
Reenkarnasyona inanan kültürlerde bu tür anormallikler, çocuğun eski yaşantısına dair ipuçları olarak değerlendiriliyor ve genellikle eski kişiliğin ölümüyle ilişkilendiriliyor. Ian Stevenson'ın Reenkarnasyon ve Biyoloji adlı kitabı, vurularak ya da yanarak ölen insanların vücutlarıyla aynı noktada doğum izleri ya da lekeleri bulunan en az on vaka içeriyor. Geçmişte doğum lekelerinin annenin hamilelik döneminde yaşadıklarıyla bağlantılı olduğu düşünülürdü.
On altıncı ve on yedinci yüzyılda yaşayan doktorların büyük çoğunluğu, çocuğun doğum lekelerinin ve doğuştan gelen sakatlıkların, annenin hamileyken büyük bir korku yaşamış olmasından kaynaklandığına inanırdı. Tek kollu doğan bir çocuğun annesi, tek kollu bir dilencinin kendisini çok korkuttuğunu anımsıyordu. Çocuğun cildinin balık pulu görünümü, annenin deniz canavarlarından duyduğu korkuya bağlanıyordu.

*Bazı ifadelere göre annenin korkması da şart değil.Gözünü herhangi bir yere dikmiş olması bile yeterli oluyor. Jan Bondeson'un Tıbbi Acayiplikler adlı kitabındaki meşhur bir örnekle; 13. yüzyılda yaşayan Romalı asilzade bir kadın, kürk gibi tüyleri ve pençeleri olan bir çocuk doğurur. Yetkililer suçlunun kadının yatak odasında asılı olan bir ayı resmi olduğuna karar verir. Bu olayın ardından Papa IV.Martin, tüm ayı resimlerinin ve heykellerin imha edilmesini emreder.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Vucuttaki semboller genelde kişiye özeldir.Biz anlamını bir şekilde bilmiş olsak bile bunu size söylememiz yanlış olur.Siz kendiniz bulmalısınız.

Matisse

Banlı Kullanıcı
Benimde sol ayağım da bi leke var.
Çocukken su ve pamukla silip çıkartmaya calisirdim. :D

asterix

Kayıtlı Üye
Bazı hastalıkların önceki yaşamlarda yaşanan travmatik olaylardan dolayı olduğunu bende düşünüyorum hipnoz sırsasında açığa çıkarılabiliyor.Fobi denen mantısız korkular ,alışkanlıklar ,sempati ve antipatiler ,yetenekler de öncesi olan şeyler.

Semiyail

Banlı Kullanıcı
Yıldızname,genel burç yorumlarında,mesala o burca sahip bir insanın ayağında bir yanık olur,işte 20 yaşında ölüm korkusu olur bunu atlatırsa 80 yıl yaşar ifadelerini kullanır.Bu demek değildirki o burca sahip her insanın ayağında yanık olsun veya 80 yıl yaşasın.Bu yorum ne derece doğru yada yanlıştır,Genelde burç yorumları insanları karakteristik olarak değerlendirir ve insanların hayatlarında yaşayacakları olaylar bir kader çizgisinde ilerler ve doğrusuda budur.Reankarnasyon olayı kesinlikle saçma ve uydurmadır.Ayrıca İslam inancında buna yer yoktur.İnsanların yaşamlarını bir şeye dikkatli bakmayla veya korku yaşamasıyla ilişkilendiremeyiz.Yalnız bazı varlık musallatlarında kişinin çocuğuna zarar verme durumları geröekleşmektedir ve söz konusu olarak bu ayrı bir değerlendirme çerçevesindedir.Geçmişteki insanların bilgisizliği ve yanlış inanışlar insanları doğal olarak yanlış yorumlara yönlendirmektedir.

fransula

Kayıtlı Üye
Hatta bir şeye ne kadar çok bakarsan çocuğun ona benzer derler. Ben olabildiğince tatlı bebiş resimlerine bakıyorum :D Ablamın bacağında neredeyse bel kısmından diz kapağına siyah beyaz dalgalı lekeler var. Annem işkembe keserken bacağımı kaşıdım ondan oldu der hep. Eğer araştırmalara bakarak yorumlarsak önceki yaşamında yanmış mıydı acaba bacağı. İlginç. Bende leke yok fakat silahla vurularak ölme korkusu var. Önceki yaşamımda savaşta ölen bir asker olduğumu düşünüyorum :)

Ansolo

Kayıtlı Üye
Evet haklı olabilirsiniz fakat burda bildiğiniz üzere sadece islam dinine inananlar yok. Herhangi bir olayın bu şekilde saçma diyerek kestirip atılmasından pek hoşlanmıyorum çünkü bunlar üzerine insanlar kafa patlatıyor üstelik boş insanlarda değiller. Bana ne kadar bilgin var derseniz elbette kesin birşey söylemem imkansız. Sadece şuan reenkarnasyon ile ilgili bir kitap okuyorum ve ilgimi çeken bir kısmını burda sizinle paylaşmak istedim.

berylliuum

Kayıtlı Üye
Ben bebeğe birden göz dalmasının etkili olduğu çok ilginç bir örnek biliyorum :) annemin çok samimi bir arkadaşı hamileyken bir gün hediye olarak gelen bir oyuncak kedi gibi bir şeye böyle dalmış birden hani göz dalması. Sonra kızı doğdu ( kız benim arkadaşımdır yani gördüm kendim de :) kızının göz bebekleri yataydı. yani hayvanı net hatırlamıyorum ama annem bana nedenini sorduğumda annesi hamileyken oyuncak bişeye ( hayvanı hatırlamıyorum tam) dalmış, onun da göz bebekleri yataymış ondan böyle olmuş demişti :)
Tabi inanış da olabilir annem de renkli gözlü bir arkadaşına bakmış sürekli ama benim gözlerim kahverengi. Ne kadar da genetiğimle oynayamayan bi anne :))

Semar

Kayıtlı Üye
Olum ile dogum lekesi arasinda nasil bir bag var lekemden suphe ettim :( hic olmadik yerde olmuş olmadik bir sebepten olecegimi mi anlamaliyim :(

fransula

Kayıtlı Üye
Olum ile dogum lekesi arasinda nasil bir bag var lekemden suphe ettim :( hic olmadik yerde olmuş olmadik bir sebepten olecegimi mi anlamaliyim :(

Sanırım tam olarak öyle değil. Bir önceki yaşamla bağlantılı bir leke diye anladım ben. Doğum lekeniz önceki yaşamınızda nasıl öldüğünüzü gösteriyor. Yanlışım varsa düzeltin :) Zira yanılıyor olabilirim :D

superfantasticngtve

Kayıtlı Üye
Şimdi eğer doğum lekesi önceki hayatımızda nasıl öldüğümüzü gösteriyorsa çok ilginç çünkü benim doğum lekem ilk bahar gibi bacağımda açan ( beliren ) zakkum :willy_nilly: Nasıl olacak şimdi bu:banghead:

Ü

Üye silindi 62166

Doğum lekeleri belkide insana bir uyarıdır... Kimisinin göbeğinde kimisinin alnında başka yerlerinde gelecekle bağlantılı olabilir belkide...

Gecemsi

Kayıtlı Üye
Sağ ayak bileğimin kenarında.Eski 1800 kusur 1900lardaki ilk arabalardan şeklinde bir lekem var.Böyle başı uzunlamasına gelen.Ve haritaya da benziyor ilginç