Kişisel sorunlarıma aradığım cevaplar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

habrakcemre

Kayıtlı Üye
Öncelikle herkese merhabalar. Uzun zamandır forumun yakından takipçisiyim.Ve bir çok meditasyon konularına 'sayenizde' hakimim. Sizinle bir sıkıntımı paylaşmak istiyor ve yardımcı olacağınızı düşünüyorum. Benim yıllar yılı alan ailevi problemlerim var. Annem ve kız kardeşlerimle yaşadığımdan sorumluluklar bana ait. Bu birazda benim suçum , ben üstüme alındım. Şikayet çok ederdim artık etmiyorum, kabulleniyorum. Fakat uzun zamandır benim kişisel sorunlarım olmaya başladı. Annem ve kız kardeşlerim iyi, Sizlerden iyi olmasın iyi bir sevgilim var. Ama ben sorun odaklı mı çalışıyorum nedir en küçük meseleleri büyütüp gitme isteği oluşuyor. Her yönden kıskançlık,özgüvensiz olma , güvenememe ve hiç bir şeyden huzurlu mutlu olamama cabası.bunların hepsinin başı benim onunda farkındayım kendime güvensem hepsi biter biliyorum ama olmuyor. ya da yeterli derecede istemiyorum.bu durum canımı sıkmaya başladı.Hemşireydim iyi bir yerde insanların seviyesizliğine takılıp işi bıraktım şuan deli gibi iş arıyorum. hayvan sever biriyim kısa süre öncede kedilerimden mantar kaptım ve geçti. bunu taktım Allah taktım ve sanki büyük hastalıkmış gibi kendimi her şeyden soyutladım. (biraz fazla temizlik takıntım da var.) okb diyeceğim, değil çünkü istediğimde engel olabiliyorum. sadece pozitif olabilmenin ve rahat uyuyabilmenin bir yolunu arıyorum zira hoşnut kalmadığım sorunlar yaşanıyor hayatımda.annem ve babam ayrıldığından bu yana çok fazla istediğimi alamadığımda yada işler düşündüğüm gibi gitmediğinde huysuzlaşıp, hırçınlaşıyorum. özgüvensizim ciddi anlamda.sağlıkçı olarak ; sadece benim kendi çözebiliceğim bir durum olduğunu bildiğimden bir doktor yardımı almak istemedim. sizlere danışmak uygun olacaktır. her türlü yardıma eleştiriye ve fikre açığım. hepimiz çoğu zaman bu duruma düşüyoruz. birimizin bulduğu çözüm bir sürü insana iyi gelebilir. belki mucize ya da ilaç olabiliriz. Sevgilerimle.

belis03

Kayıtlı Üye
Şimdi yazacaklarim benim şahsi fikrim çünkü bende hemen hemen aynı problemleri yasamaktayim. Bende saglikciyim.is stresi ve 24 saat gibi uzun süre nöbet tutulunca insanlar arasında mesafe kalmıyor ve kendi hayatına dair ozelin bile kalmıyor.telefonun calsa kim arıyor seni diye soruluyor diğer mesleklerde böyle bir şey yok.herkesde resmiyet ve saygı mevcut. Tabi bu durum is harici aile iliskilerine kadar yansıyor. Is ortamında sevilen biriysen bu du Rum yine iyi.isi birakmak çok zor burda ben tikanmislik sendromu nu derin derin hissediyorum.maddiyatta önemli evet kazanç güzel getirileri herkesin gözü önünde ama gidenleri kimse bilmiyor.burasi is boyutu tabii is harici normal hayatta normal insanlar gibi sevinmeyi ve üzülmeyi unuttum hersey normallesiyor ölüm ler kazalar artık bencil ama ruhsuz bi insana donusmeye başladım. Tek isteğim sorun cikmadan evime gidebilmek tabii bukadar stresli bipolarlarin arasından siyrilmakta kolay olmuyo. Aile dersen orası da sıkıntılı.ben doğmadan ayrilmislar. Anlayacagin evet bende saglilciyim depresyonda olduğumu da biliyorum.mutsuzluk ve sürekli kendimi çevreye karşı kasmaktan (kasmaktan kastım özgüveni müthiş insanlarla beraber çalışıyorum ya herseye evet diyorum yada problemmlerle boğuşuyor um en iyisi susmak deyip içime ata ata )depresyon dediğimiz noktaya geldigimin farkındayım ama bunları bilmem e rağmen psikoloğa gitmiyorum. En iyisi dualar dedim ve attim kendimi buraya...ALLAH beterinden saklasin diye dua ediyorum ama yaşamaya korkuyorum vesvese lerim yiyip bitiriyor zaten beni.belkide caremiz avuclarimizin içinde ...belki zamanı var bunlarda geçecek ama gucumun azaldığını biliyorum. Bazen diyorum belki bi bukadar daha yasamayacaksin bile sabret bazen de diyorum hayatın bi penceresi daha olmalı ordan bakm a yi ogrenmeliyim anlayacağın çözüm hangisi inan bende bilemedim. ..

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Bilinçaltında bunlara sebep olan kalıplar vardır. Bilinçaltı terapisi yapan kişiler bir kaç seansta bunları çözebilir. Kişisel gelişim kitaplarında pek çok uygulama mevcut bunları deneyebiliyor ve yapabiliyorsanız onları da deneyebilirsiniz. Tavsiyeler işe yaramaz. yapmanız gereken bilinçaltınızı yeniden programlamasına yönelik profesyonel destek almak ya da profesyonellerin hazırladığı kitap ya da makalelerde yer alan uygulamaları sabırla uygulamak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...