Nereden başlanmalı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Te5ir

Kayıtlı Üye
Merhaba Arkadaşlar;
Bir süredir bu ilimler dikkatimi çekmekte ve öğrenme arzusu içerisinde bulunmaktayım. Öncelikle nereden başlamam gerektiği konusunda bir bilgi birikimim yok, Aslında bu konuları ( varlık, büyü, insanın kendini korumaya alması, doğru ibadet yöntemleri vb) öğrenmek istiyorum.

Neden öğrenmek istiyorum?
Öncelikle bana musallat olduğu iddia edilen varlıkların bana gerçek den musallat olup olmadıklarını tam olarak anlayabilmek ve bu varlıklardan kendimi ve sevdiklerimi korumak istiyorum.

Nasıl öğrendim?
Beraber olduğum kız arkadaşım ile bir süredir ayrı durumdayız. Beraberliğimiz süresince 1 defa bile birbirimize saygısızlığımız, argo 1 tek kelimemiz ve en ufak bir tartışmamız dahi olmamıştır. Fakat her ne oldu ise bir akşam evlenmek istediğini belirtip, aynı akşam yüz yüze görüştüğümüzde bir anda benden nefret etmeye başladı. Ona zarar verebilecek en ufak hakaretim yada kötü 1 tek kelimem dahi olmadı bu süreçte, Bu ayrılık dan sonra kendimi kaybettim, ve sürekli arama isteği, ağlama, uyku problemi, ayak kayması giderek artmaya başladı, şuan ise kontrol edemediğim bir duruma doğru sürükleniyorum. Birkaç kişiden konu hakkında yardım istedim, ve o kişiler eski kız arkadaşımla olan bir beraberlik den sonra bana musallat olduklarını aslında kız arkadaşımın beni sevdiğini bu yüzden koruma yapılması gerektiğini belirttiler.

Ne yapmak istiyorum?
Bende bu varlıkların bana musallat olduklarını kabullendim ve bu zamandan sonra sıkıntılarım biraz daha azaldı. Fakat çözüm yolu olarak görüştüğüm kişilere beni de kız arkadaşımı da bu varlıklardan kurtarılmasını istediğimde buna kimse yanaşmadı. Kız arkadaşımla beraber eski günlerde olduğu gibi huzurlu bir birlikteliğim ve ailemin olmasını ve bu varlıklardan korunma yöntemlerini öğrenmek istiyorum. Fakat nereden nasıl başlayacağımı bilmiyorum. Bu konuda beni aydınlatırsanız teşekkür ederim.

Yazı biraz uzun oldu ve tanışma bölümü bulmadım. eğer konuyu yanlış yere açtıysam ksr bakmayın lütfen. Teşekkürler.

Semiyail

Banlı Kullanıcı
Sn.Te5ir,işe varlık karıştıysa işin zor.Varlıklar çok inatçı ve intikamcı olurlar, insanın yakasına kene gibi bir yapıştımı bırakmazlar.Ancak onları kesersen kurtulursun.

Flood olacak ama,ilim öğrenip,varlıkların kim olduğunu öğrenmek ve varlıklardan kurtulmak için ilim öğrenmek epey bir zamanını alır.Mesala bir 20 yıl ilmi çalışma yapman gerekir.O zamana kadar kim ne olur bilinmez.Te5ir kardeşim gizli ilimler öyle hemen ben öğreneceğim,yapacağım,öğrenip istediğimi asacağım,keseceğim v.s.şekilde çabuk öğrenilecek bir ilim değildir.Bu ilime yıllarını verenler var.Ben yıllardır gizli ilimler hakkında çalışmalar yaptığım halde daha öğreneceğim çok şeyin olduğunu düşünüyorum.Ama önemli olan şudur,Niyetinde herzaman,iyilik olsun,öğrenmek için Azim etmek olsun,candan istemek olsun,ALLAH'tan yardım ve başarı istemek olsun.

Te5ir

Kayıtlı Üye
Cok tesekkur ederim 3 gundur. Konu hakkinda detayli arastiriyorum. Yule ile de gorusecegim. Yardiminiz icin cok tesekkurler.

Sayin semiyail;
Hic suphesizki kolay degildir. Ama sizinde bahsettiginiz gibi niyet azim onemli. Inaniyorum ki bu sitede bircok kisi (dogru yerde oldugumdan emin oldugum icin) bir programla bana destek verebilir.
Programdan kastim ;
Malesef cok fazla kaynagin olmasi butun kaynaklarin dogru olmadigi suphesini olusturuyor. Bu yuzden ben yeni baslamaya hevesli biri olarak nereden baslamali ve nasil bir yolda ilerleyebilmeliyim ? Bu konuda bir yorumunuz olursa ayrica sevinirim.

Bu konuda ilk once syn yule ile gorustukden sonra ilk once profosyonel bir yardim alip daha sonra, kendimi gelistirmek ve ogrenmek icin de istiyorum.
Degerli bilgi birikiminiz ve yorumunuz icin tesekkurler.

Semiyail

Banlı Kullanıcı
Sn.Te5ir,nereden başlanmalı sorunuza genel anlamda fazla detaya girmeden özetlersek,ilim öğrenmek için,işe önce ibadetle başlamalısınız.Çünkü bu ilimler amel ile olur.Sonra arapça ve osmanlıca yı öğrenmelisiniz.Sonra iyi derecede Kuran-ı Kerim okumayı öğrenmelisiniz arapça yazı yazmayı ve uygulamalar hazırlamayı bilmelisiniz,birazda olsa astroliji de öğrenmelisiniz.Çünkü yıldız bilimini bilmek önemlidir.Vakitlerin,saatlerin neye müsait olduğunu bilmelisiniz.Havas kitapları okumalısınız,Evet çokça okuyup çalışmalısınız.çevrenize zarar vermeden uygulamaları tecrübe etmelisiniz.Ayrıca ahlaki değerlere önem verip haramdan ve günahlardan sakınmalısınız.Nefsinizi temizlemelisiniz.Beden temizliğinize de dikkat etmelisiniz.İlim öğrenirken doğru olanı öğrenmeli azimli ve istekli olmalısınız.Öncelikle ne yaparsanız yapın önce ALLAH rızası için yapmalısınız.Mesla bir hastaya şifa uygulamaları yapmışsanız önce ALLAH için ve sonra bu yaptığınız işin diyeti olarak belirli bir miktar para almanız helaldir.Örnek olarak diyelim ağır musallatlı bir hastaya bakarken siz onun yükünü ,sıkıntısını omuzlarınıza almış oluyorsunuz.İlmi her zaman insanlara faydalı olmak için öğrenmelisiniz.İlmi kötüye kullanmamalısınız.İnsan iradesinin özgürlüğünü kısıtlayan ve hayatına müdahale eden işler yapmamalısınız.Niyetiniz her daim iyi olmalıdır.İyiyi kötüyü bilmeli ve bunu çok iyi ayırt etmelisiniz.Eğer bu şekilde düşünmez iseniz havascı değil ancak büyücü olursunuz ve şeytanın hizmetçisi olursunuz.Hastalıkların ne olduğunu bilmeniz gerekir.Örnek olarak,büyünün ne olduğunu,nazarın,sihrin,varlık musallatının,vesvese hastalığının,v,s, v.s. rahatsızlıkların ne olduğunu,insanda nasıl bir etki,tepki yaptığının ve ilacının ne olduğunu,rahatsızlıkların derecesinin ne olduğunu,hangi tertibi,tarifi uygulamanız gerektiğini bilmeniz gerekir.Ayrıca riyazatlı olmanız ve kendinizi korumasını bilmelisiniz.Musallatlı bir hastayı tedavi ederken kendinizi korumasını bilmezseniz zarar görebilirsiniz.Gelelim işin daha detaylı kısmına siz ilim öğrenirken size yol gösterecek bir üstad olması sizin yararınızadır.Bir Şeyh den el almanız sizin için daha iyi olacaktır.Eğer böyle bir imkanınız yoksa siz yinede azim edip ALLAH 'tan isterseniz ve bu isteğiniz her zaman iyi niyet ve ALLAH yolunda çalışmak ise başarabilirsiniz.

Te5ir

Kayıtlı Üye
Sn.Te5ir,nereden başlanmalı sorunuza genel anlamda fazla detaya girmeden özetlersek,ilim öğrenmek için,işe önce ibadetle başlamalısınız.Çünkü bu ilimler amel ile olur.Sonra arapça ve osmanlıca yı öğrenmelisiniz.Sonra iyi derecede Kuran-ı Kerim okumayı öğrenmelisiniz arapça yazı yazmayı ve uygulamalar hazırlamayı bilmelisiniz,birazda olsa astroliji de öğrenmelisiniz.Çünkü yıldız bilimini bilmek önemlidir.Vakitlerin,saatlerin neye müsait olduğunu bilmelisiniz.Havas kitapları okumalısınız,Evet çokça okuyup çalışmalısınız.çevrenize zarar vermeden uygulamaları tecrübe etmelisiniz.Ayrıca ahlaki değerlere önem verip haramdan ve günahlardan sakınmalısınız.Nefsinizi temizlemelisiniz.Beden temizliğinize de dikkat etmelisiniz.İlim öğrenirken doğru olanı öğrenmeli azimli ve istekli olmalısınız.Öncelikle ne yaparsanız yapın önce ALLAH rızası için yapmalısınız.Mesla bir hastaya şifa uygulamaları yapmışsanız önce ALLAH için ve sonra bu yaptığınız işin diyeti olarak belirli bir miktar para almanız helaldir.Örnek olarak diyelim ağır musallatlı bir hastaya bakarken siz onun yükünü ,sıkıntısını omuzlarınıza almış oluyorsunuz.İlmi her zaman insanlara faydalı olmak için öğrenmelisiniz.İlmi kötüye kullanmamalısınız.İnsan iradesinin özgürlüğünü kısıtlayan ve hayatına müdahale eden işler yapmamalısınız.Niyetiniz her daim iyi olmalıdır.İyiyi kötüyü bilmeli ve bunu çok iyi ayırt etmelisiniz.Eğer bu şekilde düşünmez iseniz havascı değil ancak büyücü olursunuz ve şeytanın hizmetçisi olursunuz.Hastalıkların ne olduğunu bilmeniz gerekir.Örnek olarak,büyünün ne olduğunu,nazarın,sihrin,varlık musallatının,vesvese hastalığının,v,s, v.s. rahatsızlıkların ne olduğunu,insanda nasıl bir etki,tepki yaptığının ve ilacının ne olduğunu,rahatsızlıkların derecesinin ne olduğunu,hangi tertibi,tarifi uygulamanız gerektiğini bilmeniz gerekir.Ayrıca riyazatlı olmanız ve kendinizi korumasını bilmelisiniz.Musallatlı bir hastayı tedavi ederken kendinizi korumasını bilmezseniz zarar görebilirsiniz.Gelelim işin daha detaylı kısmına siz ilim öğrenirken size yol gösterecek bir üstad olması sizin yararınızadır.Bir Şeyh den el almanız sizin için daha iyi olacaktır.Eğer böyle bir imkanınız yoksa siz yinede azim edip ALLAH 'tan isterseniz ve bu isteğiniz her zaman iyi niyet ve ALLAH yolunda çalışmak ise başarabilirsiniz.

Sayin semiyail; teşekkür ederim. bir çalışma programı hazırlayıp en kısa sürede başlayacağım. Forumda Arapça derslerini buldum. Gayet açıklayıcı ve öğretici olmuşlar. Buradan başlıyorum. Teşekkürler.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Öncelikle şunu belirteyim öğrenmek istiyor olmanız bunun için yeterli değildir buna uygun olmanız lazım bir nevi bunun için seçilmiş olmanız gerekir o aşamadan sonra bir öğrenme söz konusu olabilir.
Seçilmeden de öğrenebilirsiniz ama ingilizce öğrenmekten farksız olur yani sadece bilgi edinmiş olursunuz birşey yapamazsınız.

Çevrenizi ve ailenizi korumak için muazzam derece de güçler kullanabileceğinizi düşünmeyin ailenizi koruma yaparak koruyabilirsiniz bu yola seçilseniz bile
bir eğitimin 30 40 sene bile sürebileceğini göz önüne alırsak bir uzmana koruma yaptırmanız daha güzel olucaktır 40 seneye kim öle kim kala :)

Bazı bilgiler vardır misal enerji nasıl yükseltilir vs bunlarla ilgili birşeyler anlatılır öğetilir ama kendimi ve kız arkadaşımı nasıl korurum bana öğretin demeniz buradan anlatılarak öğretilmez bire bir uzmanından ders almanız gerekir ve üst satırda belirttiğim gibi bu ilim için uygun olmanız lazım.

Te5ir

Kayıtlı Üye
Öncelikle şunu belirteyim öğrenmek istiyor olmanız bunun için yeterli değildir buna uygun olmanız lazım bir nevi bunun için seçilmiş olmanız gerekir o aşamadan sonra bir öğrenme söz konusu olabilir.
Seçilmeden de öğrenebilirsiniz ama ingilizce öğrenmekten farksız olur yani sadece bilgi edinmiş olursunuz birşey yapamazsınız.

Çevrenizi ve ailenizi korumak için muazzam derece de güçler kullanabileceğinizi düşünmeyin ailenizi koruma yaparak koruyabilirsiniz bu yola seçilseniz bile
bir eğitimin 30 40 sene bile sürebileceğini göz önüne alırsak bir uzmana koruma yaptırmanız daha güzel olucaktır 40 seneye kim öle kim kala :)

Bazı bilgiler vardır misal enerji nasıl yükseltilir vs bunlarla ilgili birşeyler anlatılır öğetilir ama kendimi ve kız arkadaşımı nasıl korurum bana öğretin demeniz buradan anlatılarak öğretilmez bire bir uzmanından ders almanız gerekir ve üst satırda belirttiğim gibi bu ilim için uygun olmanız lazım.

Sizinde bahsettiğiniz gibi zaten konu uzmanından site sahibinden koruma için talebin de bulundum. Seçilmiş kişi olup olmadığımı da öğrenebilmem için bir yerden başlamam gerekli. Değilsem de bilgi güzel şey, en azından doğru şeyleri öğrenmiş olacağıma inanıyorum. :)

Teşekkür ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...