Babamın cebindeki dua büyü mü? yardım lütfen..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yiğda

Kayıtlı Üye
Annem, babamın cebinden bu kağıdı buluyor. İnternetten araştırdım ancak yazılanlar eksik gibi geldi ve o yazının kağıtta 4 kez yazması dikkatimi çekti. (Ailede 4 kişiyiz.) Ne amaç için yapıldığı ve kimden olduğunu bilmiyoruz, büyü mü diye endişelendim açıkçası. Bilgisi olan cevap verebiir mi şimdiden teşekkürler.

Matisse

Banlı Kullanıcı
Büyü böyle yapilmaz.babaniz internet veya tv de falan bir dua görüp yazmış olabilir. Babaniza veya bir cami hocasina danisabilirsiniz.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Halkımızın genelinde bir inanç var.Bir dua yı cebimizde taşırsak bize hayır getireceğine inanırız babanız duayı bu niyet ile taşımış olabilir.
Büyülerde doğal mürekkep kullanılır burada normal kağıt var ve yanılmıyorsam mürekkep te tükenmez veya dolma kalemle yazılmışa benziyor şu haliyle bu büyü olmaz zaten.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Bu dua yüksek ihtimalle sıkıntıdan kurtulma veya korunma duası olabilir.Ama ne olursa olsun dua arapça yazılmalıydı.Yani şu haliyle etkisiz gözüküyor.İçinizi ferah tutabilirsiniz.

mehmetben

Kayıtlı Üye
bu dua hacet dileklerin gerçekleşmesi için okunur..

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Latin alfabesiyle büyü olmaz.Bi arada cevşen vardı hatırlarsanız, fotokopi kağıtlarının muska şeklindeki kolyelere geçirilmiş halini herkes taşırdı.Kimsede içinde acaba hangi dua var demezdi.Taşınırdı öyle körü körüne.Buda o tarz bişey,hani elden ele geçen, tavsiye üzerine ben şu duayı okudum dileğim oldu,sende oku tarzında.Sanki ezberlenmek içinde yazılmış gibi.

superfantasticngtve

Kayıtlı Üye
Gördüğüm büyü örneklerine bakılırsa alakası yok diyebiliriz içiniz rahat olsun, tabii bilmeyen biri ben büyü yapacağım deyip bir duayı yazıp cebine koyduysa bilemeyiz :D

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Bu bir sıkıntıdan kurtulmak için hazırlanmış, tılsım değeri olarak bir anlam ve değeri bulunmayan kişinin haberi olan bir duadır. Cebinden çıkmış olarak yazıldığında sanki kişinin haberi yokmuş gibi yansıtılması yanlıştır. Bu çok yapılıyor. Sitemizde de çok fazla yapılıyor. Hatta kişi kendi hazırlıyor sonra dolabımda buldum diye sitemizde paylaşıyor. Bu türlü ifadelere gerek yok. Çünkü zaten ne olduğu anlaşılıyor. Hele ki bizler biri ile ilgili kontroller sağladığımız zaman biz bu niyetleri görebiliyoruz. Hissedebiliyoruz. Paylaşımlar yapılırken birazcık dürüst davranılır ise eğer bizler de sizler için gerekli kolaylığı sağlamaya hazırız. Ama niyet enerjinizi bizim emeğimizi çalmak için kullanan kişiler bir fayda göremez sitemizden de bizlerden de. Konu sahibini tenzih ederek yazıyorum bu yazıyı. Çünkü sitede son zamanlarda dürüst olmayan sadece konu açmak için ya da birini birilerini denemek için bu tür konular açan üye sayımız oldukça fazlalaştı. Bir çok konuyu dürüst olmadığı halde örnek teşkil etsin diye bilgilendirerek tutmaya devam ediyoruz. Bu konuyu açan kişinin paylaşımının dürüst mi olup olmadığını görmezden gelip sadece izin veriyoruz.. Konu açarken lütfen bu ayrıntıları göz önünde bulundurunuz.

Sevgi ve Işıkla...

Semiyail

Banlı Kullanıcı
Evet sayın Yule kardeşim,malasef bu tür davranışlar çok oluyor.Daha önce de bir üye bir varlığı cadde üzerinde cep telefonuyla kameraya almış gibi burada yayınlamıştı.Cadde de yürüyen insanların içlerindekini bir varlık gibi göstermişti. Hatta videoyu çekerkende çık hızlı geçişler yaparak videoya bir kargaşalık vermiş ve anlaşılmaz bir hale sokarak,insanları inandırmaya çalışmıştı.

yiğda

Kayıtlı Üye
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Yanlış anlaşılmalara mahal vermemek adına açıklama yapayım. Babama sordum onun da haberi yok o duadan, zaten öyle duayı üzerinde taşıyayım diyecek birisi değil. Ben tam bilmediğim için sormak ihtiyacı hissettim.
Bir sorum daha olcak bu duayı imha etmek için yakmalı mıyım?

superfantasticngtve

Kayıtlı Üye
Suyla temizlemek kesin çözüm evet ama bunun için yapılırken okunan bir dua vardı bilen bilir yumurta büyüsünde bozmak için Camii Hocası bir dua okur bunun için, hatırlayan varsa bu konu için paylaşabilir daha kesin olur...

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Tekrar ediyorum bu kağıdın hiçbir tılsımsal değeri yok. Yaksanız da atsanız da kessenizde çöpe de atsanız hiçbir anlamı yok. Hiçbir negatif ya da pozitif etkisi yok. Yani özel bir imhaya gerek yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...