Sosyal ve ruhsal sorunlarım için

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

FεgαqSiтiЧs

Kayıtlı Üye
Merhabalar, uzun zamandır sıkıntım yoktu 5 ay önce katlanarak arttı. İnsanlardan uzaklaşma, çok sarsıcı kabuslar görme ve etkisinden 1-2 saat içinde kurtulamıyorum,bir tembellik ,özellikle agresiflik ama nedensiz ve şiddetli durduk yere ani patlamalar, ruh halim öyle ani değişiyor ki 1 saat içinde çok ağlayıp çok gülüp çok sinirlenebiliyorum, ama agresif olduğum ve uzaklaştığım insanlar hep hayatıma aldığım erkekler oluyor, hiç başağrısı çekmeyen bi insandım ama şimdi hergün ilaç almam gerekiyor, bunu neden söylediğimi bilmiyorum ama bildiğiniz kaynar suyla yıkanıyorum , sürekli cinsel içerikli rüyalar görüyorum ama biriyle bunu yaşama konusunda ciddi isteksizlik duyuyorum. Ve benim için en önemlisi ve korktuğum şey her insanın iç sesi vardır bazen konuşur. Benim iç sesim kendini bi hayli aştı ne kadar olumsuz şey varsa onu söylüyor ve beyin-ruh bağlamında engel olamıyorum. Dua ediyorum sesli olarak ne kadar güzel dua edersem hem olumsuzunu söylüyor aynı anda dua etmeye korkar oldum. Yalnız yaşıyorum uzun zamandır. Bu sorunlarımı dile getirmeye kalktığım her an baş-omuz-kol bölgelerimde baskı ağrı ve karıncalanma hissediyorum. Bulanıyor zihnim... bana yardım edin.

Matisse

Banlı Kullanıcı
Psikolojikte olabilir.negagif düşünmeyin dua edin bol bol.

Semiyail

Banlı Kullanıcı
Bence siz depresyon geçiriyorsunuz.Dikkat edin ilerlemesin.

Sheriff

Kayıtlı Üye
İş
President of Big PimP AÅž
%90 aynı durum bende de olmuştu, ağır depresyon belirtileri çoğu.

Size önerim, bırakın içinizdeki ses sizin yerinize geçsin ve bunları sesli söylesin, bir süre sonra susacaktır, bedenle barışacaktır. 2. önerim ise 5 saniyeliğine düşünmeyi bırakın, mesela su alın ve suyu için, içerken ki hisse odaklanın o boşluğa odaklanın. Canınız her sıkıldığında bunu uygulayın.

Sorunum var diye kendinize söyleyin; sorunlarınız hepsini sesli bir şekilde sayın, sonrasında da tekrar sesli biçimde "umrumda değil" deyin, sorunun ne kadar büyük olduğu önemli değil.

Hiçbir şey için uğraşmayın, sen kendini nasıl mutlu hissedeceksen öyle yap, mutlu olduğun yere git, mutlu olacağın şeyi ye, ney seni mutlu edecek diye düşün ve ona göre hareket et.

Tek yapman ilk adımı atmak, geri kalanı gelir.

xgenion

Kayıtlı Üye
İş
Müzik ve Grafik Tasarım
Durumun psikolojik olduğu kesin. Bana soracak olursanız bunun en basit çözümü umursamamayı öğrenmek olacaktır. Öncelikle aşırı düşünmeyi bırakın. Sheriff bu konuda haklı. Kendinizi mümkün olduğunca kasmayın. Sorunları başınızdan defetmeyi öğrenmeniz gerek. " Çok daha kötüsü olacak mahvoldum bittim ben" vb. düşünceler yerine sizi ayakta tutacak, direnmenize yardımcı olacak şeyler düşünün. Şunu unutmayın; sorununuzun çözümü bizler ya da başka biri değil. Çözüm tamamen sizsiniz. Biz sadece fikir sunup yol gösterebiliriz. Bütün iş kafada bitiyor. Bu durumdan kurtulduğunuzda fark edeceksiniz :)

FεgαqSiтiЧs

Kayıtlı Üye
Hepinize teşekkrü ederim değerli görüşleriniz için dikkate alıp işe koyulacağım , Sevgiler...

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Sizde ki durum bipolar bozukluk gibi görünüyor.
Bu psikolojik hastalığın belirtilerine bakıp sizde var olup olmadığı konusunda bizleri bilgilendirirseniz bir çıkış yolu sunabiliriz.
Bu sorunlarınızdan kurtulmak için eft yapabilirsiniz.

xgenion

Kayıtlı Üye
İş
Müzik ve Grafik Tasarım
Sizde ki durum bipolar bozukluk gibi görünüyor.
Bu psikolojik hastalığın belirtilerine bakıp sizde var olup olmadığı konusunda bizleri bilgilendirirseniz bir çıkış yolu sunabiliriz.
Bu sorunlarınızdan kurtulmak için eft yapabilirsiniz.

Aslında en doğru sonucu bir psikologtan öğrenebilir. İnternetten bakıp belirtilere göre teşhis koymak bana göre pek doğru değil. İnternetten bir kaç psikolojik hastalığın belirtilerine baktığınızda " Benim psikolojim bozuk" deme olasılığınız çok çok yüksek.

Matisse

Banlı Kullanıcı
Psikolojik hastalıkların belirtileri de birbirine benziyor zaten.en mantiklisi once bir Dr gorunun emin olmak icin sonrasin da cikan sonuca gore bir yol izlersiniz.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Aslında en doğru sonucu bir psikologtan öğrenebilir. İnternetten bakıp belirtilere göre teşhis koymak bana göre pek doğru değil. İnternetten bir kaç psikolojik hastalığın belirtilerine baktığınızda " Benim psikolojim bozuk" deme olasılığınız çok çok yüksek.
Bu arkadaşımızda ki olasılığı geçmiş
sadece belirtilere bakıcak o belirtilerde ufak çaplı değil zaten.
Arkadaşın eğer maddi durumu varsa bence psikanaliz yapabilicek birisine gitmesi gerek ve eft destekli psikoterapi uygulanmalı
sadece psikolokla konuşma yoluyla birşey çözülmez.
Hangi davranış neye sebep olur nereden düzeltmelere başlanması gerekir bu tespiti iyi bir psikanaliz yapabilir ortaya çıkan duruma göre uzmanın çizdiği yol haritasına göre kişi kendisine eft uygular ve kısa zamanda çözülür.

Bilinçaltında ki derin sebepler çözülmeden hiçbirzaman tam iyileşme gelmez.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...