Uyurgezer/ Halisünasyon?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kitapkurdulux

Kayıtlı Üye
Öncelikle merhaba sevgili forum üyeleri.
Bende yaklaşık 2 yıldır bir problem var: uyurgezerlik ve halisünasyon karışımı gibi bir şey. Karışım diyorum; çünkü bazen uyurgezer oluyorum lakin birileri bana soru sorduğunda cevap veriyorum, elbette hatırlamıyorum. Halisünasyonlar da görüyorum, gecelenin bir vakti uyanıp beni son derece korkutan şeyler görüyorum. Uyurgezerliğimi hiç hatırlamıyorum ancak halisünasyonların bazılarını hatırlayıp, bazılarını hatırlamıyorum.

Sorun şu ki bu şeyler bende çok küçükken düşük dozda olmaya başladı. Öncelikle gecenin bir yarısı uyaıp annemi izler olmuşum, ardından uyurgezerlik son olarak halisünasyon. Üstelik arkamdan ve önümden gölgeler geçiyor gibi şeyler de oluyor. Ne yapmalıyım acaba?

NOT: Hiç bir türlü ilaç vs. kullanmıyorum

Semar

Kayıtlı Üye
Uyurgezerken birsey hatirlamamaniz cok normal uzun zaman doktora goturulmuslugum var bu konuda götürülmüş dememin nedeni uzun yillar devam etti kucuklugumde.. evimiz üç katli en üst katta balkonun mermerinden ailem indirmişti indigimde hatırladığım tek sey annemin bana seslendigiydi ama aslinda seslenen yokmus.. uykudayken herseye dogru cevap vermenizde normal..ama golge ve diger yasadiklariniz icin bir sey diyemem bence bir varlik mi yoksa bir korumami bilen birine danışın ona gore korkularinizdan emin olursunuz. Naçizane uyurgezerlik icin tek tavsiyem kapilari kilitlesinler ve anahtari sizin bilmediğiniz yere koysunlar:(

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Durumunuzun parapsikolojik olduğunu düşünüyorsanız bakım yaptırın.Ama uyurgezerliğinizin de olması psikolojik bir soruna dikkat çekiyor gibi.

phenomenon

Kayıtlı Üye
Benzer sorun kardeşimde vardı. Özellikle çocukluk çağında çok ciddi problem oluşturuyordu. Geceleri uyanır, bazen kendi kendisine konuşur ya da işi bizimle sohbete kadar götürür, kalkar tv izler (çok ciddiyim) sonra gider yerine yatardı. Gözleri bazen açık bazen kapalı olurdu. Sabah uyanınca yaptıklarının hiçbirisini hatırlamazdı. En son kendisini balkondan atmaya kalkınca işin vahameti konusunda hem fikir olduk. Bizimkiler onu bir hocaya götürdü. Hoca dua yazdı sonra onu boynuna kolye yapıp taktık. Hiç çıkarmaması gerektiğini söyledi. Gerçekten de o boynundayken hiçbir sorun yaşamadı ama bir süre sonra o da yetmedi gece kalkıp boynuna dalıyor "Ben bunu takamam, bana at diyorlar" tarzında şeyler söylüyordu. Odasında göz önünde olmayan - onun görmediği - yerlere dua kitabı koyuyorduk, uyurgezerken gözleri kapalı halde gidip eliyle koymuş gibi buluyordu. Boynuna taktığı kolyeyi kaybetti. Nerde nasıl kaybetti ne zaman boynundan çıkardı belirsiz. Sonrasındaki gece aynada tarif etmek istemediğim bir suret gördü, neredeyse baygınlık geçirecekti korkudan. Baktık olmuyor tekrar hocaya gittik. Her gün - 30 gün mü 40 gün mü hatırlamıyorum - okudu hoca. Biz de okuduk tabii. Sonuç olarak dualarla aştık. Size naçizane tavsiyem öncelikle doktora görünmeniz yönünde olur. Eğer paranormal kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız önce işinin ehli birisine bakım yaptırmanız, daha sonrasında inancınız doğrultusunda dua etmeniz gerekiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...