7. ev kesinlikle eşin gerçek burcu olmak zorunda mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ajjta

Kayıtlı Üye
Doğum haritamda (yükselenim boğa) 7.evimin çizgisinin akrep burcunda ondan sonra gelen kısmın yani evlilik hanemde tek burç olduğunu onunda yay olduğunu gördüm ama kesinlikle aşk hayatımda aslan burcuyla anlaşıyorum, yay burcuyla değil.
Evlilik evimdeki bu tek burcun yani yay ın kişinin ay burcu olma ihtimali var mı?
Yoksa illa kendi burcu veya yükseleni olmak zorunda mı.
Hiçbir gezegenim ve denk geldiği evimde ( 4. ev ) planeti olmayan aslan burcu burcuyla ve ya terazi, akrep vs. başka burçlardan da olabilir mi bu kişi? Evlilik evindeki yay kişinin gerçek burcu ve ya yükseleni olmayabilir mi?

Pocahontas

Kayıtlı Üye
Sırf 7. ev ile sınırlandırırsanız eğer her yükseleni boğa olan yay burcundan biriyle olacak anlamı taşır ki bu çok yanlış. 7. evde bulunan yayın yöneticisi Jupiter ile (kadınlar için) güneşinde incelenmesi gerekiyor bulundukları konum ve aldığı açılar önemli detay verebilir. 7. ev bizim ilişkide yansıttığımız ya da karşılacağımız hal ve hareketleri de verir bilgi olarak. Mesela bu evde marsın olması iyi birşey sayılmaz. Kavgalı, gürültülü bir evlilik göstergesi olabilir. Ya da satürn geç evliliği veya kendinden yaşça büyük birinide gösterebilir ama herhangi bir gezegen bulunmuyorsa bile dediğim gibi bulunduğu burcun yöneticisinide görmek gerekiyor.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
7. ev ilişkiler evi elbette ama bu sadece evlilik,kadı-erkek ilişkisi değil tüm ortaklık ve arkadaşlıkları da kapsar. Evlilikte kadının haritasındaki Mars-Güneş ve Ay ile erkeğin haritasındaki Venüs-Güneş ve Ay burçlarına bakılır.Söz gelimi sizin Marsınız yengeçte ise bir yengeç erkeği sizi kadın-erkek ilişkisinde tamamlayacaktır elbette güneş ve ay burçları da destekleyicidir. Tabi buralarda birbirinizin gezegenlerine haritalarınızın yaptığı kare açılar ve retrolar varsa bunlara da bakılır. İlişki astrolojisiyle ilgileniyorsanız Güfran Erkılıç'ın ücretsiz internette açıklama ve adım adım dersleri var bunları takip etmenizi önerebilirim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...