Ölen birisinin bilgilerine ulaşmak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Merak ettiğim bir husus var. Ölen kişinin ölmeden önce yaşadıklarını imajinasyon yoluyla almanın bir yolu var mıdır ? Varsa ne tür bir çalışma yapılır ? Ya da daha farklı bir çalışma ama dediklerim sakın necromany ile karıştırılmasın ölen kişiyi kaldırıp bilgi almaktan veya herhangi bir ruh celsesinden bahsetmiyorum.

karatay

Kayıtlı Üye
Bu konuda reel herhangi bir dokuman veya olay okuyup duymadim ama bir kac izledigim filmde tam da dediginiz sey islenmisti. " Yaşam Şifresi" filmini izlemenizi tavsiye ederim. Spoiler vermiyecem tadi kacmasin :)

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Bu konuda reel herhangi bir dokuman veya olay okuyup duymadim ama bir kac izledigim filmde tam da dediginiz sey islenmisti. " Yaşam Şifresi" filmini izlemenizi tavsiye ederim. Spoiler vermiyecem tadi kacmasin :)

-Teşekkürler bir boş vaktim de izlemeyi düşünüyorum :)

-Benim tahminimce astral alemden alınabilir bu bilgiler.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Akaşa kayıtları diye arama yapmanızı öneririm bu sanırım sorunuza cevap olucaktır

karatay

Kayıtlı Üye
Astral alem oluler alemi ise dediginiz olabilir ama benim fikrim olulerin oldugu alem bize cok ama cok uzak oyleki olmeden oraya uzanmak ilahi bir dokunus gerektirir diye dusunuyorum. Yillardir bilim tarafindan noronlarin icerdigi bilgiyi yorumlayacak bilgisayarlar uretmeye calisiyor. Nitekim kismen basarili olduklarini soyleyebiliriz. Gecen yine okudugum bir haberde ruyalarin digital ortama aktarmayi basarmistilar. Kim bilir belki yillar sonra insanlarin beyninde biriken anilarida digital olarak yorumlayacak bilgisayarlar cikar. O zaman sizin dediginiz mumkun olabilir. Ben cogu seye bilimsel olarak yaklasmayi tercih eden tiplerdenim sıkıcı olabilir belki ama inandiriciligi daha yuksek :)

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Astral alem oluler alemi ise dediginiz olabilir ama benim fikrim olulerin oldugu alem bize cok ama cok uzak oyleki olmeden oraya uzanmak ilahi bir dokunus gerektirir diye dusunuyorum. Yillardir bilim tarafindan noronlarin icerdigi bilgiyi yorumlayacak bilgisayarlar uretmeye calisiyor. Nitekim kismen basarili olduklarini soyleyebiliriz. Gecen yine okudugum bir haberde ruyalarin digital ortama aktarmayi basarmistilar. Kim bilir belki yillar sonra insanlarin beyninde biriken anilarida digital olarak yorumlayacak bilgisayarlar cikar. O zaman sizin dediginiz mumkun olabilir. Ben cogu seye bilimsel olarak yaklasmayi tercih eden tiplerdenim sıkıcı olabilir belki ama inandiriciligi daha yuksek :)

Evet o haberi ben de okumuştum böyle bir şey olursa gerçekten güzel olacağını düşünüyorum. Ölülerin aleminden çok benim demek istediğim önce ki kayıtlara ulaşmak. Yare-i Yarem'in in dediği gibi akaşa kayıtları bu konuda yardımcı olabilir. Tabi kim ulaşır nasıl ulaşılır bir fikrim yok.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Merak ettiğim bir husus var. Ölen kişinin ölmeden önce yaşadıklarını imajinasyon yoluyla almanın bir yolu var mıdır ? Varsa ne tür bir çalışma yapılır ? Ya da daha farklı bir çalışma ama dediklerim sakın necromany ile karıştırılmasın ölen kişiyi kaldırıp bilgi almaktan veya herhangi bir ruh celsesinden bahsetmiyorum.
Zor iş. Bazı insanların özel yetkisi oluyor daha net sonuçlar veriyorlar. Bunun dışında var bazı teknikler ama bölük pörçük ve sağlıklı olmayan bir rapor çıkıyor.

Hiperaktifejderha

Banlı Kullanıcı
Geçmişteki atalarımızın sahip oldukları bilgiler bizim genlerimizde mevcut, kuşak kuşak aktarılıyor olsa da bir insanın ölüm anı yalnızca kendisinde olabilir. Ölüm bilgilerini onun gözünden sadece kendisi görebilir. Siz bu bilgilere en ince ayrıntısıyla sahip olsanız bile insanın ölüm korkusuyla hissettiği duyguları o anı yaşamadan bilemeyiz bence.

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Zor iş. Bazı insanların özel yetkisi oluyor daha net sonuçlar veriyorlar. Bunun dışında var bazı teknikler ama bölük pörçük ve sağlıklı olmayan bir rapor çıkıyor.

Bunun dışında bazı teknikleri biraz açabilir misiniz ?

asterix

Kayıtlı Üye
Hipnoz yaparak kişinin önceki hayatındaki ölüm anı ve sonrasına ait bilgiler alınabiliyor.

codzombi

Kayıtlı Üye
bunun parapsikolojide adı psikometridir. psikometri teknikleri var , nette biraz bilgi var bu konu hakkında.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...