Şeytana İman?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sabetay

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar geçen gece, uyku ile uyanıklık arasında, karabasan tarzı bir olay yaşadım, bilincim açıktı rüya gördüğümü zannetmiyorum. Gelen varlığın karabasandan daha farklı olarak Şeytan olduğu hissi oluştu bende. Nasıl şeytan olduğunu bilmiyorum. Daha sonra sesler duymaya başladım. Bir takım sözcükler hepsini anlamadım ama iki cümleyi tam olarak anladım birincisi "sen ne yaptığının farkında değilsin" ikincisi " Artık bana iman et" cümleleriydi.
Yorumlayabileceklerden yardım istiyorum.
Teşekkürler...

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Uyku ile uyanıklık arasından bilinç tabiri caizse dumanlıdır.Yani böyle şeylerin üzerine çok fazla düşülmez.

La-edri

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar geçen gece, uyku ile uyanıklık arasında, karabasan tarzı bir olay yaşadım, bilincim açıktı rüya gördüğümü zannetmiyorum. Gelen varlığın karabasandan daha farklı olarak Şeytan olduğu hissi oluştu bende. Nasıl şeytan olduğunu bilmiyorum. Daha sonra sesler duymaya başladım. Bir takım sözcükler hepsini anlamadım ama iki cümleyi tam olarak anladım birincisi "sen ne yaptığının farkında değilsin" ikincisi " Artık bana iman et" cümleleriydi.
Yorumlayabileceklerden yardım istiyorum.
Teşekkürler...

Yasadiginiz olayi olumsuz hiss ettiginiz icin hitabida olumsuz olan seytana isnad ediyorsunuz. Seytan degilmistir belki, iman cümlesinin türkcesi güvenmektir, güveninizi hak eden baska bir varlik da size hitab etmis olabilir, mesela meleklere iman( güven) sarttir,birde böyle düsünün, gerci hitabi seytan da yapmis olabilir bilemiyorum ama panik yapmaya gerek yok, kendinize yönelin sorunu cözeceginize inaniyorum.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Aynı şeyi ben de yaşadım. Uyku ile uyanıklık arasında şeytan olduğuna emin olduğum bir varlık bana kendisine şehadet getirmem için baskı uyguluyordu. Arapça olarak şeytanın varlığına şehadet getirdim ve ona iman ettiğime. O gece kabus gibiydi.

fransula

Kayıtlı Üye
Uyku uyanıklık arası neler gördüğümü ve neler işittiğimi anlatsam deli derler bana. Hayal olduğunu düşünmediğim olaylar da oldu ama üstünde durmadım. Siz de üstünde durup kafanızı yormayın. Yanlış olduğunuzu bildiğiniz yollara sapmadan güzel taraftan yolunuza devam edin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...