Gizlimabet Fal Uygulamamıza Ulaşmak İçin İndir! Hemen Fal Baktır!
Sayfa 1/2 12 SonSon
17 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kendim

Rep Puanı : 121
    Ettiği Teşekkür
    0
    29 mesaja 60 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    12

Standart Kendim

Hiç konuşmuyorum kendimle, hiç dinlemiyorum.. arada bir de olsa hatırını bile sormuyorum. Belki benden hiç memnun değil, belki çıkıp gitmek istiyordur hayatımdan.. yine de iyi sabrediyor ne olduğu ve ne olacağı belirsiz yaşantıma.
    O çok sabırlı, çok anlayışlı, daima artık onu farkedip saygı duymamı bekliyor, belki de umutsuzca..Aslında ikimizin bir olması gerekirdi ama değiliz, olamıyoruz ama onda sorun yok herşey benim yüzümden.
    Çünkü ben kibirliyim o asil, ben kıskancım o fedakar, ben yalancıyım o dürüst, ben güvenilmezim o güven dolu, ben cahilim o dahi, ben menfaatçiyim, çıkarcıyım o adaletli, ben kötüyüm o iyi, ben sapkınım o doğru, ben sahteyim o gerçek, ben çirkinim o güzel, ben dedikoducuyum o dobra, ben kavgacıyım o barışçıl, ben hep karamsarım o umut dolu, ben kötümserim o iyi niyetli, ben kirliyim, pislikten görünmüyorum o hep tertemiz ışıldıyor, ben beklemek nedir bilmem o çok sabırlı, ben hiç doymam o hep kanaat eder, ben kindarım, intikamcıyım o affedici, ben hırslıyım o planlı, ben gölgemden bile korkarım onun korkması için bir sebep yok, ben kararsızım o ne istediğini bilir, ben keskinim o yumuşak, ben hep öfkeliyim o hep anlayışlı..
    Onu en iyi ben tanıyorum, çevremdeki insanlar bazen onun huylarını bende görüp beni o sanıyorlar ama tüm bunlar yanlış.. Ben sadece insanlar beni sevsin diye onu taklit ediyorum. Kimbilir belki birgün birleşip tek bir kişi oluruz. O zaman da herkes beni sever. Ona sorarsanız bu çok yakında zaten olacak ben direnmeyi bıraktığım zaman. Öyle söylüyor.

Evren kocaman bir insan, insan küçücük bir evren.

2. 4 kişi deuce üyemize teşekkür etti:
    Byznr (11.10.2015), pembe pelerin (09.10.2015), prensess (09.10.2015), Semar (10.10.2015)

Yer
    istanbul
    Rep Puanı : 118
    Ettiği Teşekkür
    18
    37 mesaja 57 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı deuce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok yakında zaten olacak. ben direnmeyi bıraktığım zaman. Öyle söylüyor.
    bu son cümleyi açıklarmısın....

Ettiği Teşekkür
    0
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı aklıselim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnsanın kendi iç yolculuğunun sonlanmasından bahsediyorum o cümlede, yani bana göre insan egosunu yenmeyi başarıp teslimiyeti kavradığı zaman kendi iç dünyası dışarıyla bir olacak.
    Sevgiler..

5. 2 kişi deuce üyemize teşekkür etti:
    pembe pelerin (09.10.2015), prensess (09.10.2015)

Yer
    istanbul
    Rep Puanı : 118
    Ettiği Teşekkür
    18
    37 mesaja 57 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    0

İnsanın kendi iç yolculuğunun sonlanmasından bahsediyorum o cümlede, yani bana göre insan egosunu yenmeyi başarıp teslimiyeti kavradığı zaman kendi iç dünyası dışarıyla bir olacak.
    Sevgiler..
    müthiş..... meditasyos yapıyor olmalısın... nasıl yapıyorsun....

Ettiği Teşekkür
    0
    Tecrübe Puanı
    12

Teşekkürler, henüz bir kaç ay oldu meditasyon yapmaya başlayalı fakat bilindik yöntemlerden ziyade sessizlik diye adlandırdığım zamanlarda Yaratıcının her kutsal kitapta ifade ettiği "üflenen ruhu" dinlemeye çalışıyorum. O en saf halini hatırlayıp ondan duyduklarımı bu dünyaya doğuşumla birlikte sonradan öğrendiğim şeylerle karşılaştırmadan anlamaya çalışıyorum özetle.

Alıntı aklıselim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgiler..

Konu origanum tarafından (10.10.2015 Saat 00:57 ) değiştirilmiştir. Sebep: arka arkaya yazılan mesajlar birleştirildi

Rep Puanı : 11614
    Ettiği Teşekkür
    2.211
    1.128 mesaja 2.773 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    107

Bir konu bu kadar güzel anlatılabilirdi. Gerçekten alıntı olmadığını görünce mutlu oldum. Mabetimizde böyle insanlar var dedirten cinsten..

Herşey sanal.
    Gökyüzüne uçmak...

Yer
    Araf
    Rep Puanı : 3470
    Ettiği Teşekkür
    1.221
    780 mesaja 1.703 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    42

İlk üye olduğun zaman açtığın bir konuyu hatırlıyorum. O konudan beri derdinin uzun bir yolculuk olduğunu ikimiz de biliyorduk. Ve bu yolu terketmediğin için tebrikler. Ama unutma ki önüne bir eflatun gül falan çıkarsa, aşık olursan ya da, seni tutarsa dünya denen canavar o zaman yokuşların iyice sarplaşır, o zaman anlarsın ne demek istediğimi. Allah yardımcın olsun.

Yer
    Taht-ı Süleyman
    Rep Puanı : 14344
    Ettiği Teşekkür
    2.077
    1.328 mesaja 3.407 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    112

Bazı kavramlar birbirine karışmış gibi, ilginç bir aynalama.Siz nesiniz?

Ettiği Teşekkür
    0
    Tecrübe Puanı
    12

Ağlamak üzereyim, anlaşılmak tarifsiz bir duygu.. izninizle tek tek cevap vermek istiyorum.

Alıntı ori24 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir konu bu kadar güzel anlatılabilirdi. Gerçekten alıntı olmadığını görünce mutlu oldum. Mabetimizde böyle insanlar var dedirten cinsten..
    Çok teşekkür ederim sevgili ori24 ilk kez dış dünyayla direkt olarak içimden geçenleri paylaştım ve sizler gibi derya olan insanlardan böyle bi tepki almak cok gurur verici, teşekkür ederim.

Alıntı pembe pelerin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk üye olduğun zaman açtığın bir konuyu hatırlıyorum. O konudan beri derdinin uzun bir yolculuk olduğunu ikimiz de biliyorduk. Ve bu yolu terketmediğin için tebrikler. Ama unutma ki önüne bir eflatun gül falan çıkarsa, aşık olursan ya da, seni tutarsa dünya denen canavar o zaman yokuşların iyice sarplaşır, o zaman anlarsın ne demek istediğimi. Allah yardımcın olsun.
    Hatırlamana çok sevindim kendimi arama yolu hiç bitmiyor gerçekten ve tutku gibi bişey bende, sanki dünyaya bunun için geldim gibi aslında. Yoldaki engellere gelince aslında bir çoğundan geçtim belki yol adını öğrenmem bile bu sayede olmuştur acılarını sevince insan hayat kendiliğinden güzelleşiyor sanırım, çok teşekkür ederim paylaştığın için

Alıntı hazaR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bazı kavramlar birbirine karışmış gibi, ilginç bir aynalama.Siz nesiniz?
    Ben sizim siz de ben
    Yazılarınızı okuyorum ve bu gece böyle bi paylaşım yapabilmemin en büyük etkeni siz ve yazdıklarınız.. o kadar derin anlamlar varki yazdıklarınızda beni anlara ve bazen de gözyaşlarına boğuyor.. ben sizi okudukça kendimi buldum kısaca teşekkür ederim

Konu origanum tarafından (10.10.2015 Saat 00:59 ) değiştirilmiştir. Sebep: arka arkaya yazılan mesajlar birleştirildi

Yer
    Taht-ı Süleyman
    Rep Puanı : 14344
    Ettiği Teşekkür
    2.077
    1.328 mesaja 3.407 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    112

Ben sizim siz de ben
    Yazılarınızı okuyorum ve bu gece böyle bi paylaşım yapabilmemin en büyük etkeni siz ve yazdıklarınız.. o kadar derin anlamlar varki yazdıklarınızda beni anlara ve bazen de gözyaşlarına boğuyor.. ben sizi okudukça kendimi buldum kısaca teşekkür ederim
    Açıkçası hiç böyle bir cevap beklemiyordum şaşırdım doğrusu.Ben uzun bir yazışmaya hazırlanıyordum halbuki.Sizin adınıza mutlu oldum, umarım sizde tez zamanda başkalarının iç dünyalarına meşale olursunuz.Yanmaya bir yerden başlamak lazım.
    ^

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)