Telefon Musallati mi frekans kaymasi mi bilemedim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kulaklık

Kayıtlı Üye
Saat gece 02.00'yi geciyordu.Uykumun gelmedigini anlayinca sabaha karsi uyayan bir arkadasimla konusarak vaktin daha hizli gecebilecegini dusundugumden onu aradim.
5 dakikalik konusmamiz sonrasinda telefon el degistirmis gibi bir ses geldi.Arkadasimin ismini tekrarladim kapatip kapatmadigini teyit etmek icin.Garip sesler gelmeye basladi.O an baktim telefona iste, 5 dakikayi gectigini gordum.
Simdi durduk yere kendimi korkutmayayim dedim sesin ne dedigini anlamak icin sesi sonuna kadar actim.
Ses gayet netti.Kaba ve sert ses tonuyla bilmedigim dilde konusan bir erkekti.Konusan kisi onu duydugumun farkinda degil gibiydi.Sanki o da kendi telefon konusmasini gerceklestiriyordu.Neyse, benim tuylerim diken diken olurken telefonu kapattim.
Arkadasim tekrar aradi.Sessiz bir sekilde cok garip seyler duydugumu soyledim.Ayni sesleri onunda duyup korktugunu soyledi.Beni yatistirmak icin baglantinin bozuldugunu soylediyse de ben ne duydugumu biliyorum.Sadece boyle bir seyin telefonla ne alakasi oldugunu bilimsel olarak kendime aciklayamiyorum.
Sitede yeniyim, ilgenen ve cevap verenlere simdiden tesekkur ederim.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Hatlar karışmış. O kadar çok teknik takip yapılıyor ki artık iyice bir birine girdi. Uydu hatası da olabilir. Telefon musallatı diye bir şey yoktur. Adam konuşuyormuş sizin farkınızda bile değil. Hatta bu adam eğer konuşmasının sizin tarafından dinlendiğini bilse, operatör şirketi mahkemeye verip tazminat da alır.

origanum

Yönetici
Telefon musallatı haa :lurk5::lurk5::lurk5::lurk5::lurk5::lurk5::lurk5::lurk5::lurk5::lurk5:
Böyle bir kavram olabileceğini size ne düşündürttü bilemem ama boş yere aklınızdan bile geçirip kendi kendinizi endişelendirmeyin. Eğer gerçekten bir musallata maruz kalınırsa kişi tutup da buraya sormaz, direkt anlar, çünkü sonunda ya komadadır ya da mezarda.
Çok eskiler bilir, eskiden şehirlerarası görüşmek için postane santralı aranırdı ve saatler süren bekleme sonunda onlar bağlardı da insanlar görüşebilirdi. Bazen de hatlar karışırdı, herkesin konuşması birbirine girerdi. Bu yüzden şu ünlü replik çıkmıştır: -Adanaaa çık aradan.
Teknoloji ne kadar ilerlese de hat karışması hala görülebiliyor. Ama artık o kadar seyrek ki mucize olarak nitelendiriliyor. Ya da çok başka anlamlara çekilebiliyor.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Irak savaşı zamanında hatların çok karıştığı olmuştu çok iyi hatırlarım bağırarak ağlama seslerini duyardık telefonda yardım çığlıkları vs. iyi ki bu size denk gelmemiş yoksa ne olurdu bilemiyorum :)
Telefon musallatı tabiri de beni epeyce güldürdü yeni musallatlar çıkarmak konusunda emin adımlarla ilerliyoruz :)))

xgenion

Kayıtlı Üye
İş
Müzik ve Grafik Tasarım
Duyduğunuz sesi her hafta iki ya da üç defa ben de duyuyorum. Sorun kesin olarak hatlardan kaynaklanıyor. Ama işin kötü yanı bunun olur olmadık yerde meydana gelmesi. Korkulacak bir durum yok. Ürkütücü olduğu doğru. Aynı sesler gelince telefonu kulağınızdan çekin çünkü hat kesin olarak kesilecektir tekrar arayın. :)

bluecat

Kayıtlı Üye
Bana da annemle konuşurken oluyor, annem 70'li yaşlarda, ben de kendisine takılıyorum, ''hala çok popülersin şekerim, bak seni dinleyen hayranların var!'' Ara sıra da Origanumun dediği gibi Adana çık aradan diye bağırıyoruz :)

kulaklık

Kayıtlı Üye
Benim gibi her seyden korkan bir tipin neyleri neye cektigimi bilseniz gulersiniz.Buna da gulunmus belli ki :D

origanum

Yönetici
Konuya yeterli cevap verildiği için kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...