Kumar oynadimmm

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Megali

Kayıtlı Üye
Merhaba 1 bucuk senedir kumar oynadim nasil oldu anlamadim hayatimda hic yapmayacagim birseydi ama cok para kaybettim borclandim ailemi uzdum kendim mahfoldum. Iyi bir meslegim var ama 80 bin borcum var 25 yasindayim ne yapmam gerekiyor hem oynamamak icin hemde herseyin eskisi gibi olmasi icin lutfen yardim edin

Ori

Kayıtlı Üye
Oynamamak için kendinize hakim olmanız gerekiyor. Bilmelisiniz ki kötü alışkanlıklar sadece alışkanlıklar. Yani kurtulması imkansız değil. Kötü alışkanlıkları bırakırsanız herşey zamanla yoluna giriyor emin olun. Hataların affedilmesi sizin elinizde. Borcunuzu ödemeye bakın siz ve kumardan uzak durun.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Kumar oynamaya son vermeyi gerçekten istiyorsanız ilk adımı atmışsınız demektir bu isteği taşımanıza rağmen kumar oynamaya engel olamıyorsanız eğer bu duygunuzu yok etmek için EFT (Duygusal özgürleşme teknikleri) uygulamanızı öneririm.
Eft kısacası şikayetçi olduğumuz veya istemediğimiz duygularımızı ( bunun içine bağımlılık duygularıda girer ) yok edip yerine olumlu duygular yerleştirme sistemidir.Bu süreci ruhsal ıstıraplar çekmeden atlatmanızı sağlayacaktır ve edindiğiniz borçlardan kurtulmanın aslında ilk adımını atmış olucaksınız.

Bu borcu nasıl ödeyeceğinize gelince.
Bankadan kredi çekersiniz mesleğinizin yanında bir ek işte yaparsınız ve borcunuzu yavaş yavaş ödersiniz bankaya.
Bir diğer yöntem var çokta etkili bir yöntemdir ama açıkçası söylemeye çekiniyorum :) Bu iş kolayınıza gelirde bu işi kumar oynamak için kullanırsınız diye bir his doğdu birden bire içime.
O yüzden ilk satırlarda bahsettiğim eft çalışması ile kumar hastalığınızı yenerseniz bende size bu yöntemi söylerim.Kendi evinizde yapabileceğiniz ve kararlı olduktan sonra gayet helal bir yol ile borcunuzu ödeyebileceğiniz bir yöntemdir.Şimdilik bukadar gerisi size kalmış :)
Dilerseniz EFT uygulamasında size özel olarak yardımcı olabilirim.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Zararın neresinden dönülse kârdır.Bir hata etmişsiniz ve farkındasınız.Asla geç değil,hepsini telafi edebilirsiniz.80 bin tl evet yüklü bir miktar bir borç olarak ...Kredi çekme ya da ne biliyim size maddî olarak destek olabilecek birileri var ise onlarında yardımıyla (ve tabi çalışarak) altından kalkarsınız.Oynamamak tekrarlamamak içinde iradenizi kullanacaksınız ilkönce.Bakın şu an nasıl pişmansınız,bu pişmanlığı her kumar oynama dürtüsü hissettiğinizde hatırlayın.Yaşınız 25,bir mesleğinizde var,sağĺıklısınızda.Buna birde gayretinizi eklersek...
Küllerinizden yeniden doğmamanız için bir neden yok.

tugcemdi

Kayıtlı Üye
Hayatta hiçbir şey için geç degil ve vazgeçilmez degildir.Bu konudan muzdarip olanları duydukca cok üzülüyorum.İnanın herşeye çare bulunuyor yeterki inançla isteyin,dua ile isteyin ve hayatınıza neyi katıp neyi hayatınızdan cıkarabileceginizi iyi değerlendirin.Dilerim allah herkesin yar ve yardımcısı olurki hayata yenik düşmeyiz.Nacize dile getirmek istedim sevgiyle herkese....

Megali

Kayıtlı Üye
Arkadaslar sagolun. Ailem destekledi maddi olarak pek birseyleri olmamasina ragmen kendileri sikintiya duserek elimden tuttular odeme konusunda 3 yil da bitiyor borc. Eskisi gibi degilim tabi ki . Oynuyorum ama cok degil 100 200 lira yani bana kayip yasatasack bi miktar degil . Bilmiyorum ben tamamen 1 lira bile harcamak istemiyorum bu illete. Aslinda yasamayan bilemez. Sirf hersey eskisi gibi olsun umuduyla surekli oynadim. Ama hersey daha da berbat oldu. 1.5 yil oldu ortalama iddayla tanisali. Lanet olsun o gune. Hic boyle bir insan degildim. Birde birsey eklicem. Inanc konusunda dinden vazgecmeye bbasladigim zamandan sonra oldu . Bilmiyorum kafam karisik. Allah beni mi siniyor bana ceza mi veriyor bilmiyorum. Yorumlariniz icin tesekkurler.

Megali

Kayıtlı Üye
Kumar oynamaya son vermeyi gerçekten istiyorsanız ilk adımı atmışsınız demektir bu isteği taşımanıza rağmen kumar oynamaya engel olamıyorsanız eğer bu duygunuzu yok etmek için EFT (Duygusal özgürleşme teknikleri) uygulamanızı öneririm.
Eft kısacası şikayetçi olduğumuz veya istemediğimiz duygularımızı ( bunun içine bağımlılık duygularıda girer ) yok edip yerine olumlu duygular yerleştirme sistemidir.Bu süreci ruhsal ıstıraplar çekmeden atlatmanızı sağlayacaktır ve edindiğiniz borçlardan kurtulmanın aslında ilk adımını atmış olucaksınız.

Bu borcu nasıl ödeyeceğinize gelince.
Bankadan kredi çekersiniz mesleğinizin yanında bir ek işte yaparsınız ve borcunuzu yavaş yavaş ödersiniz bankaya.
Bir diğer yöntem var çokta etkili bir yöntemdir ama açıkçası söylemeye çekiniyorum :) Bu iş kolayınıza gelirde bu işi kumar oynamak için kullanırsınız diye bir his doğdu birden bire içime.
O yüzden ilk satırlarda bahsettiğim eft çalışması ile kumar hastalığınızı yenerseniz bende size bu yöntemi söylerim.Kendi evinizde yapabileceğiniz ve kararlı olduktan sonra gayet helal bir yol ile borcunuzu ödeyebileceğiniz bir yöntemdir.Şimdilik bukadar gerisi size kalmış :)
Dilerseniz EFT uygulamasında size özel olarak yardımcı olabilirim.

Sagol yorumun icin ozelden yollar misin eft tekniklerini . Birde evde ek kazanc olayini da gonderirsen sevinirim .

Salick

Kayıtlı Üye
İlk önce bunun ciddi bir bağımlılık hastalığı olduğunu kabullenin, kurtulmayı dileyin, nasılki hastalığı tetikleyen etkilerden uzaklaşıyorsak, sizi kumar oynamaya iten, kolaylaştıran etkilerden de uzaklaşmanız gerekiyor. İlk başta kumar oynadığınız arkadaşlarınızdan, çevreden uzaklaşmak. Bu dürtüyü hıssettiğiz an onun yerine size kendinizi iyi hissettirecek birşeyler koymak. Spor yapmak, dua etmek, meditasyon veya ihtiyacı olan birine yardım etmek gibi. Bunlar zamanla düşünce şeklinizi , dolayısıyla eylemlerinizide iyi yönde etkiler. Azı, çoğu olmaz. Ya hep ya hiç. Umarım siz hiç i seçersiniz. Dini inanışınızı bilmiyorum ama Kuddus Esma'sını bütün negatifliklerden sizi arındırması niyetiyle bir bardak suya 170 kez okuyup hergün için. Allah yar ve yardımcınız olsun.

Megali

Kayıtlı Üye
İlk önce bunun ciddi bir bağımlılık hastalığı olduğunu kabullenin, kurtulmayı dileyin, nasılki hastalığı tetikleyen etkilerden uzaklaşıyorsak, sizi kumar oynamaya iten, kolaylaştıran etkilerden de uzaklaşmanız gerekiyor. İlk başta kumar oynadığınız arkadaşlarınızdan, çevreden uzaklaşmak. Bu dürtüyü hıssettiğiz an onun yerine size kendinizi iyi hissettirecek birşeyler koymak. Spor yapmak, dua etmek, meditasyon veya ihtiyacı olan birine yardım etmek gibi. Bunlar zamanla düşünce şeklinizi , dolayısıyla eylemlerinizide iyi yönde etkiler. Azı, çoğu olmaz. Ya hep ya hiç. Umarım siz hiç i seçersiniz. Dini inanışınızı bilmiyorum ama Kuddus Esma'sını bütün negatifliklerden sizi arındırması niyetiyle bir bardak suya 170 kez okuyup hergün için. Allah yar ve yardımcınız olsun.

Yorumun icin tsk ederim. Evet bende onu istiyorum ya hep ya hic degil. Hic bundan boyle omrumun geri kalaninda 1 kez bile oynamak istemiyorum. Yukarda arkadas eft teknihi soylemis hemen arasgirip uyguladim biraz. Valla rahatlatti iyi geldi. Ben bunu atlatirim buna inaniyorum. Kafama koydugum seyi yapmak gibi bi huyum vardir. Simdiye kadar birakmak istemedim . O yizden oynadim. Bilincli bir sekilde oynadim. Ama bu saatyen sonra iddaya verecek 1 kurusum bile yyok. Zararin neresinden donsek kardir. Bu da benim hayatimda bi tecrube oldu. Sans oyunlari denen seyin aslinda sanssizlik oldugunu anladim. Bu gece itibariyle bu is bitmistir. Daha da iddia jin i sinin gectigi bir yerin yanindan gecersem adamligimdan utanirim. Insanin basina her turlu sey gelebiliyor. Saglihim iyi isim var iyi sayilacak bi maasim var. Gencim atlatilmayacak bisey degil. 1.5 yil bi hastalik gecirmis iyilesmis olarak dusunecegim kendimi. Ne yapalim yani para tekrar kazanilir. Destekleriniz ixin tesekkur ederim. Bu arada devlete de cok kizginim binlerce insan bu illetten aci cekiyor. Ama masallah reaklamlari her yerde. Bu kasae izin verilmese insanlar bulasmaz bu illete. Devletin de birseyler yapmasi gerekiyor artik.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Sitemiz de eft bölümü mevcuttur ilgili bölümü ziyaret ederek teknikleri öğrenebilirsiniz.Evde ek kazançı kumarı bırakabilirseniz sizinle paylaşacağımı belirtmiştim.

Megali

Kayıtlı Üye
Sitemiz de eft bölümü mevcuttur ilgili bölümü ziyaret ederek teknikleri öğrenebilirsiniz.Evde ek kazançı kumarı bırakabilirseniz sizinle paylaşacağımı belirtmiştim.

Tamam neysr sorun degil. Biraktim buraya yazarim 1 ay sonra oynayip oynamadigimi

Megali

Kayıtlı Üye
Arkadaslar hayatim daha duzenli buraya yazdigimdan beri hic oynamadim ve cok mutluyum sanirim aileme gerek kalmadan da 3 yilda odeyebilecegim bu borcu :)

Bu arada 1 kere su eft yontemini uyguladim cok cok ise yaradi kim soylediyse bana onu cok tsk ederim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...