Rahatsız Edici Ses

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Berk63131

Kayıtlı Üye
selam geçende aynı konuyu açtım doktora git diyip kitlediler konuyu
kulak burun boğaz doktoruna zaten gitmiştim fakat dahiliyeyede git dediler orayada gittim fakat bişey çıkmadı
ses sol tarafımda daha şiddetli oluyo cırcır böceği gibi bi ses gelip gidiyo yardım edin kafayı yiycem

meaningofpain

Kayıtlı Üye
perşembe günleri yapılan şifa çalışmalarına katılabilirsin. Nedenini bilemeyiz sadece rahatsız edici ses olduğunu biliyoruz ama senin herhangi bir rahatsızlığından kaynaklanan bir sebepse faydası olabilir.
Bakım yaptırabilirsin.
GMPP de kulaktan gelen sese ne önerilebilir ki?
Veya paraya kıyıp özel hastahaneye gidebilirsin kulağında bir sorun bulamazlarsa beyin cerrahine yönlendirebilirler veya sen kendin de yönelebilirsin.
psikolojik de olabilir aslında duymuyor da olabilirsin, bir sürü sebebi olabilir bildiğimiz veya bilmediğimiz çünkü tek bilinen kulağından ses gelmesi.
Geçmiş olsun

bluecat

Kayıtlı Üye
Sorununuza yardımcı olması umuduyla, tıp dilinde buna tinnitus deniyormuş.

''Kulak yolundaki yabancı cisimler, kulak kiri, orta kulakta sıvı toplanması, enfeksiyon, kulak zarı ve orta kulak kemikçiklerinin hastalıkları, yaşlılığa bağlı çınlamalar, gürültüye maruz kalma, kulağa zararlı ilaç kullanımı (bazı antibiyotikler ve romatizma ilaçları, uzun süre aspirin kullanımı gibi), 'meniere' hastalığı, nadir karşılaşılan sinir tümörleri, hormonal değişiklikler (hamilelik, menopoz, tiroid disfonksiyonu), baş ve boyun bölgesindeki damar genişlemeleri çınlamanın nedenleri arasındadır.''

Sebep her ne olursa olsun kulakta ''vızıltı, zil çalması, şelale akması, tıslama, cırcır böceği sesi'' gibi tarif edilen kulak çınlamasının, işitme kaybına neden olabilecek problemlerin habercisi olabilir, bu nedenle hafife alınmaması ve mutlaka bir hekime başvurulması gerekir.

ALINTIDIR

Sheriff

Kayıtlı Üye
İş
President of Big PimP AÅž
bluecat'in dediği olabilir büyük ihtimalle ama tatmin olmayacaksan psikoloğun birisinden randevu almanı öneririm, psikolojik olabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...