Celcelutiye ve elimdeki buyu kitabi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

umutcan1

Kayıtlı Üye
Selamlar arkadaslar, elimde bir sekilde bana kadar gelen bir buyu kitabi mevcut kitapta cesitli sigillerden ve celcelutiye den bahsediyor icinde hayir ve ser buyuleri denilen buyuler mevcut ve cesitli sekiller var birazini okudum ve gercekten kolay yapilabilen seylere benziyorlar bu konuda pek bilgisizim tabi belki de o yuzden. Kitabin icinde incil tevrat ve kuran da Allahin ismini gosteren siciller, Ayasofyadaki ser siciller vesair var ayni zamanda sonralari da konu malum buyulere geliyor. Elime gectigimde cok heyecanlandim sormayin lutfen nasil oldu diye bi sekilde bana kadar ulasti. Ben celcelutiye denilen seyi ogrenmek istiyorum sadece Hz Ali ile bir takim baglantilari oldugunu okudum fakat co acik degil anlayamadim nedir bu? elimdeki bir buyu kitabi ve Islama gore buyu gunahken nasil Allahin ve islam buyuklerinin isimleri aniliyor kitapta? Cunku birkac buyu de ya Allah ya Allah ya Allah seklinde bitiyor. Simdiden tesekkurler

origanum

Yönetici
Bu sitenin üyesi olup da kutsal metinlerde yer alan kelimelerin gücünden büyü yapımında yararlanıldığını bilmeyen kalmasın artık. Bir zahmet karıştırın şu siteyi, araştırın. Öyle şok geçirmeyin. Bize de yazık, illallah dedik onyüzmilyonbin kere anlatmaktan.

codzombi

Kayıtlı Üye
elinde bulundurduğun bülent kısa nın özet geçtiği büyü kitabı. sanırım bunu bir forumda buldun?

deep webde bulduk diye millete itelemişler. bana da biri yazdı böyle bi kitap paylaşmışlar diye deep web de bulmuşlar falan filan . neyse işi uzatmayayım celcelutiyenin eskilere kadar dayanan hikayeleri var , zaten her yerde yazıyor. etkisi muazzamdır.

umutcan1

Kayıtlı Üye
Hayir, elimde bulundurdugum kitap el yazmasi bi kitap. Internettekine hic rastlamadim cunku bu konuda hic arastirma yapan birisi degilimdir.

Site admini, neden bilmiyorum fakat uye olur olmaz sag ust kosede arama kismina konuyla ilgili bircok anahtar kelime yazdim fakat hicbirini bulamadi. Bulamadigina dair bir ibare de cikmadi herhalde yeni uye oldum o yuzden diye dusundum. Birkac dakika sonra tekrar denedim yine olmadi ve artik yazayim hepsini dedim. Yoksa forum kurallarini ve soru iceriklerinin nasil olmasi gerektigini biliyorum. Ustelik bana resmen kizdiginiz sey asil sorum da degildi ben celcelutiye nin ne oldugunu halifelerle ne baglanisi oldugunu ogrenmek istemis yan bilgi olarak da icerigindeki bazis eylerin beni sasirttigini yazmistim. Asil sorum bu olsaydi hakli olabilirdiniz fakat asil sorumu anlayamadiginizdan dolayi uslubunuz cok kirici ve kaba. Belirtmek isterim.

origanum

Yönetici
...... elimdeki bir buyu kitabi ve Islama gore buyu gunahken nasil Allahin ve islam buyuklerinin isimleri aniliyor kitapta? Cunku birkac buyu de ya Allah ya Allah ya Allah seklinde bitiyor. Simdiden tesekkurler

Kızdığım nokta bu. Ve sizin hala anlamadığınız.

codzombi

Kayıtlı Üye
Hayir, elimde bulundurdugum kitap el yazmasi bi kitap. Internettekine hic rastlamadim cunku bu konuda hic arastirma yapan birisi degilimdir.

Site admini, neden bilmiyorum fakat uye olur olmaz sag ust kosede arama kismina konuyla ilgili bircok anahtar kelime yazdim fakat hicbirini bulamadi. Bulamadigina dair bir ibare de cikmadi herhalde yeni uye oldum o yuzden diye dusundum. Birkac dakika sonra tekrar denedim yine olmadi ve artik yazayim hepsini dedim. Yoksa forum kurallarini ve soru iceriklerinin nasil olmasi gerektigini biliyorum. Ustelik bana resmen kizdiginiz sey asil sorum da degildi ben celcelutiye nin ne oldugunu halifelerle ne baglanisi oldugunu ogrenmek istemis yan bilgi olarak da icerigindeki bazis eylerin beni sasirttigini yazmistim. Asil sorum bu olsaydi hakli olabilirdiniz fakat asil sorumu anlayamadiginizdan dolayi uslubunuz cok kirici ve kaba. Belirtmek isterim.

ilginç, elinize geçmesi. türkçe mi el yazması?

umutcan1

Kayıtlı Üye
Hayir benim elimdeki suryanice yazilmis sekilde. Ben de baktim internete bazi sozluklerde bile bu kitap komik bir sekilde tartisilmis ve linkte var o turkce. ben de indirdim onu fakat 3 5 sayfa bisey cok kisa elimdeki onun gibi degil ve onun kadar da aciklamasi yok.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Hayir benim elimdeki suryanice yazilmis sekilde. Ben de baktim internete bazi sozluklerde bile bu kitap komik bir sekilde tartisilmis ve linkte var o turkce. ben de indirdim onu fakat 3 5 sayfa bisey cok kisa elimdeki onun gibi degil ve onun kadar da aciklamasi yok.
Süryanice olabilir. Kaside Arapça olsa da içinde Süryanice var. Süryani kaynağında Celcelutiye demez, ''Bedî'' der. Bedî zaten Celcelutiye içinde geçen Allah'ın 99 isminden biridir(El Bedî). Peygambere inen ve Hz. Ali tarafından kaleme alınan (öyle söylenir) kasidenin kendisinde, Allah'ın bazı sıfatlarının, bazı kelimelerin Süryanice geçmesi değişik bir meseledir. Bazısı da der ki Hz. Ali, Süryanice konuşan peygamberleri yad etmek için Allah'ın adlarını Süryanice şekliyle yazdı. Nedir ne değildir bilemem, bildiğim şey Celcelutiye'nin içinde zaten Süryanice barındırmasıdır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...