İnsan duygusuz bir anını bulabilir mi?

Ori

Kayıtlı Üye
İnsan duygusuz bir anını bulabilir mi? Yani demem o ki arkadaşlar her aktivitemiz bir duygu barındırıyor. İnsan bir an bile duygusuz kalabilir mi? Eğer kalabilirse bunun tıp dünyasında adı var mı?

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Zihnini küçük aralıklarla susturabilirsin ama duygular da yok oluyor mu tereddütte kaldım. Duygu hakimiyetini yitirirken bile bir duygu içerisinde oluyor insan. Ori yine kafamda deli sorular döndürmeyi başardın.:D

codzombi

Kayıtlı Üye
duygusuz an , zihnin bir yere odaklanması diye düşünüyorum. daha sonra o an boşlukta olduğunu anlıyorsun sıfır duygu sıfır düşünce , sadece bakıyorsun ortama , boş bakıyorsun , tanrı pozisyonunu alıyorsun sanki sadece sen izliyorsun orada sen yoksun gibi

kıvep

Banlı Kullanıcı
Ben hep duygusuzum, üzuntu nedir bilmem bu yuzden insanlari uzerim, hissetmem ki umursayayim. Korku panik yok en onemliside utanc duygusu yok. Yuzum kizarmaz kalabaliktan yada rezil olmaktan utanmam, kalbimin atisi sadece kosarken artar oda olmasa attigini hissedemicem. Aglama ve acida yok kolum kopsa yerden alir giderim. Gulme var birtek gercekten komik birsey olurda gülebiliyorum. Sadece beynimle yasiyorum canim sıkılırsa kafamdan matematik cözerim hayallere beynimde yer yok, hatta duygulari gereksiz ve evrimlesmemizde bir engel goruyorum. Sagliklik ve duzenliyim duygularin bir eksikligi yok. örnek aldigim insansa sheldon cooper :D

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
duygusuz an , zihnin bir yere odaklanması diye düşünüyorum. daha sonra o an boşlukta olduğunu anlıyorsun sıfır duygu sıfır düşünce , sadece bakıyorsun ortama , boş bakıyorsun , tanrı pozisyonunu alıyorsun sanki sadece sen izliyorsun orada sen yoksun gibi

O anı biliyorum, ben o anda en coşkun duyguyu yaşıyorum. Anlatılmaz yaşanır kısaca. Eminim herkes en az bir kere hissetmiştir. O an bile bir şok hissi var bedende..

Sheriff

Kayıtlı Üye
İş
President of Big PimP AÅž
Şu an neden bunu yapıyorum diye sorun kendinize, cevap vermeye çalışırken ki süre boşluk olacaktır. Çünkü bunu yapmak için zorunluluğunuz yok ve neden yaptığınızıda bilmiyorsunuz :) Vücudunuza ping girmesi gerek duygusuz kalmak için. Duygusulukta bir duygudur bana göre.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
İnsan duygusuz bir anını bulabilir mi? Yani demem o ki arkadaşlar her aktivitemiz bir duygu barındırıyor. İnsan bir an bile duygusuz kalabilir mi? Eğer kalabilirse bunun tıp dünyasında adı var mı?
Kalabilir. Bu beyindeki kimyasallarla, elektrik akımlarıyla, hormonlarla alakalıdır. 4 yolu var.
1- Beyindeki saydığımız bu donanımlardaki sorunlar
2- İleri düzey enerji çalışmaları
3- Psikaytristin yazabileceği bazı ilaçlar
4- Bazı narkotik maddeler

Yani 2. şık dışında bu durum negatif bir durumdur.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Benim kafam hep dolu ve hep düşünecek bişey bulmayı başarabildiğimden,duygusuz kalmam mümkün değil.Bunun için zihnin susması gerek ki duygu doğmasın.Duygular uykumuzda bile var,ruya görürken bir sürü duygunun içinden geçiyoruz,orda bile zihin susmuyor.
Kıvep gibi olmak isterdim ama...Klasik laflar vardır "insan olmanın gereği duygulardır" vs gibi .Bunları geçiyorum artık ben. İnsanı yanıltanda acı çektirende duygulardır.Zora sokanda duygulardır.Saçma sapan itekleyende duygulardır.Güzel duygular illaki var ama olumsuzlar terazinin ağır tarafı.Duygusuz bir değil birçok anımı bulabilmeyi çok isterdim.O an bende yok.

.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
umarım bu an sürekli olur bir zamandan sonra:) an da kalmak mı diyorlar buna
Farkındalık anı denebilir bence. İnsan kendinin farkına varıyor çünkü. Dediğin gibi, kendisini dışarıdan izliyor ve o kişiyi tanımadığını farkediyor. Ve evet, umarım o hissi uzatabiliriz:)

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Duygusuz bir an evet hayatımda iki kere yaşadım hatta bununla ilgili konu açtim bazen o anları özlüyorum ama bazen o anlar tehlikeli olabiliyor çünkü hiç bir duygu barındırmiyorsun hersey olabilir :)

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Şu sıralar hep yaşadığım bir durumdur kendisi..kendimi dünyaya kapattığım zamanlarda oluyor

jasmıne1

Kayıtlı Üye
Ben olamayacağını düşünüyorum. Kendimizi duygusuz olarak tanımladığımız zamanlar bile aslında pozitif duygu durumlarımızın yokluğudur aslında.