Yeni aldığım şifalı taşlarım

pnar

Kayıtlı Üye
İş
veteriner hekim
Merhabalar :)

Bugün 3 adet şifalı taş aldım 1 tanesi işlenmiş calsedon , bir tanesi işlenmemiş amethist diğeri de annem için aldığım işlenmemiş dumanlı kuvars ( aklımda eklem ve kemik hastalıklarına iyi geldiği kalmış).

Forumda arındırma ile ilgili kısımları okudum ama aklıma bazı şeyler takıldı bilgili kişiler yardım ederse çok sevinirim sorularım ;

1- Arındırma işlemi için deniz suyunda bekletmeyi uygun buldum ama acaba gerçekten uygun mu ? :) deniz suyunda 24 saat mi bekletmeliyim yoksa 6 saat kadar yeterli olur mu ? bir de bekletilen kap cam mı olmalı ?

2- Deniz suyu taşların üstünü kapatacak kadar olsa yeterli mi yoksa belli bir miktar gerekli mi ? (Bir üye 1-2 L kadar yazmış ama bana çok gibi geldi)

3-Bir üye ise güneş ışığında veya ay ışığında arındırmayı yazmış ; dumanlı kuvars için güneş ışığı , amethist ve calsedonu ise ay ışığında arındırabiliyormuşuz, hangisi daha etkilidir deniz suyu mu yoksa bu yöntem mi ?

4-Taşı programladıktan sonra 1 hafta süreyle sürekli taşımak zorunda mıyım ?

cevaplarınız benim için önemli şimdiden çok teşekkürler

origanum

Yönetici
Genelde bir kova su içinde yapılır. Deniz suyu bulunmayan yerler için normal suyun içine sirke ve kaya tuzu atılır. Yarım saat tuttuktan sonra silinir ve bez üzerinde kurumaya bırakılır.
Ay ışığında bekletmek iyi bir yoldur. Kuvars da ay ışığında bekletilebilir.
Tüm yöntemlerden hangisi uygunsa o kullanılır, her türlü arınır. En etkili diye birşey yoktur. Önemli olan sizin bu seçeneklerden hangisini yapabildiğiniz.
Eğer reikiye uyumlu iseniz elinizde tutup temizlenmesi ve arınmasını sağlayabilir sonra da programlayabilirsiniz enerji vererek.
Programlanan taşı taşımak zorunda değilsiniz, evdeki dev blokları nasıl taşıyacaksınız mesela:D

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
1- Cam kap uygundur. Deniz suyu uygundur. Akan bir suyu biraz dinlendirip içine sirke kattıktan sonra 12 saat o suyun içinde tutmak, sonra da bir gün toprak altında tutup akan su altında durulamak yeter.

2- Taşlar tamamen su altında kalırsa daha iyidir.

3- Programlamalarda ay ve güneşten daha çok faydalanılır. Su ve toprak arındırmak için yeterli.

4- Taş programlandıktan sonra kimse dokunmadığı takdirde, 1 hafta ve hatta 21 gün boyunca her gün aynı niyetle taşa temas etmek gerekir. İlla yanınızda taşımanıza gerek yoktur ama yapabiliyorsanız daha iyidir. Kendiniz için programladığınız (enerji kalibrasyonu yaptığınız) her ne obje olursa olsun başkası dokunmamalıdır. Hatta mümkünse bakışıyla bile dokunmamalıdır. Kayaç formlarında bu pek mümkün değil. Bu dediğimi daha ufak taşlar için rahatlıkla yapabilirsiniz.

bluecat

Kayıtlı Üye
Evdeki saksida toprağa gömmek işe yarar mı?Eğer uygunsa ne kadar zaman kalmalı

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Evdeki saksida toprağa gömmek işe yarar mı?Eğer uygunsa ne kadar zaman kalmalı
Evdeki saksıyı çok zor durum varsa öneriyorum ki o da plastik saksı olmaması koşuluyla. Bunun yerine bir bahçe alan bulunabilse çok daha iyi.
Saksıdaki toprağın yoğunluğu, mineral yapısı da önemli. Yani toprak var bir de toprak var. Taze topraksa, taşın yoğunluğunun yaklaşık 10 katı fazla toprak varsa, taşı alttan üstten yandan tamamen yutabiliyorsa, saksı da plastik değilse olabilir.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Ben bazen bahçede bazen saksıdaki toprakta yapıyorum temizliğini.Saksı plastik değil ,çanak çömlek gibi bişey.Haftada bir yapıyorum.İlk aldığımda aktivasyonunuda yapmıştım.Kolye şeklinde olan taşlar daha pratik taşıma açısından.Evde aksesuar okarak alındığında üzerinde taşımak sıkıntı.
Bu arada dumanlı kuvars taşını ilk defa duyuyorum.Pembe ve kristal kuvarsı biliyordum.

pnar

Kayıtlı Üye
İş
veteriner hekim
Evdeki dev blokları düşünmeden sormuştum haklısınız :))

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Ben bazen bahçede bazen saksıdaki toprakta yapıyorum temizliğini.Saksı plastik değil ,çanak çömlek gibi bişey.Haftada bir yapıyorum.İlk aldığımda aktivasyonunuda yapmıştım.Kolye şeklinde olan taşlar daha pratik taşıma açısından.Evde aksesuar okarak alındığında üzerinde taşımak sıkıntı.
Bu arada dumanlı kuvars taşını ilk defa duyuyorum.Pembe ve kristal kuvarsı biliyordum.
Bahçe şansınız varsa saksıyı direk es geçin. Saksı dediğim gibi çok önerilesi bir hal değil, işi şansa bırakmamak lazım.
Kuvarslar çok çeşitlidir, mesela yosunlu kuvars o da çok güzeldir. Kedi gözü, kaplan gözü, şahin gözü vs. kuvarsları inceleyebilirsiniz.

yiğda

Kayıtlı Üye
Altın'ı nasıl temizleyebiliriz? Sonuçta gün boyu üzerimizde taşıyoruz ve farklı enerjili ortamlarda bulunuyoruz. Bunun için yapılacak bir yöntem var mıdır acaba?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Altın'ı nasıl temizleyebiliriz? Sonuçta gün boyu üzerimizde taşıyoruz ve farklı enerjili ortamlarda bulunuyoruz. Bunun için yapılacak bir yöntem var mıdır acaba?
Altın, gümüş, titanyum vs. değerli metaller olarak, taşlardan ayrılır. Bunun yanı sıra som altın değilse bahsettiğiniz, zaten ayarına göre içine bakır,gümüş,nikel,paladyum vs. gibi maddeler katıldığından tam saf değildir(doğadaki en saf altın %99.9 oranında saf olabilir %100 olamaz). Buna rağmen altın enerjisini yine de koruyacaktır.
Altının kendisi zaten bir çok çalışmada iletken, koruyucu kılıf, sabitleyici gibi çok farklı amaçlarla korunur. Sorunuz ''çelik yeleği kurşundan nasıl koruruz'' gibi aslında mantıksal olarak.
Bununla birlikte altının çok çok ileri enerji ve simya çalışmalarında elbette çok farklı kullanma ve işleme yöntemleri var. Aynı zamanda bazı özel çalışmalar sadece belli metallerle yapılıyor ve altının da burada yeri var. Altın meselesine girersek çıkamayız. Konu taşlarla alakalı taşlar üzerinden gidelim.

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye

Konu Dışı olacak an ancak genel olarak altari temizleme yolu var mı bilmiyorum. Bunun için kullanabileceğiniz eşyaları kutsayabilirsiniz.

Çok özür dilerim ben Altar diye okumuşum :) :) :)