Üye Kontrolü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

uzumakikamilov

Kayıtlı Üye
Hem sahiplerin, hem moderatörlerin, hem de eski yazarların yakındığı ortak nokta yeni üyelerin açılmış konuları yeniden açmaları, kendilerini tekrarlamaları, konudan konuya atlayıp sorulmuş soruları sormaları, kısacası heyecanları ve sabırsızlıkları. Ben yeni bir üye olarak bu derdi sahiplenemesem de, bu durum ileride daha büyük problemlere neden olabileceği için naçizane görüş bildirmek istedim. Zira sabırlar tükenebilir, forum kapanabilir.
Yeni üyeler genelde aşk problemleri, dersleri, iş sıkıntıları vs. için büyü, zikir vs. istiyor. Bunların hepsi forum arşivlerinde mevcut olsa da, yeni üye olmuş herkesten önce forum kurallarını okumalarını, arşivi incelemelerini beklemek de polyannacılık olur.
Birçok sözlükte yeni üyelerden 10 adet tanım girmeleri bekleniyor, bu 10 tanımı yetkililer değerlendiriyor ve üyelik aktif oluyor veya deaktif kalıyor. Hem bu deneme süreci içerisinde ilgili kişi hemen sorumu sorayım cevabımı alayım düşüncesindense, forumu araştırmayı öğrenebilir. Somut denetimdense soyut denetimin ferahlık getireceği kanaatindeyim.
Bu konu konuşuldu farklı farklı yerlerde, ancak ''Talep ve Şikayetleriniz'' bunun için var dedim, ve yazdım. Forum kapansın istemiyorum.

uzumakikamilov

Kayıtlı Üye
Forum kapanmaz o üyeler yasaklı olur.

O kadar basit değil. Bir üyenin yasaklanması işlemi hemen gerçekleşmiyor. Çok bariz hatalar yaparsa direkt yasaklanabilir. Ancak ''kaşınıyorsa'' ama duvarları yıkmıyorsa, yönetimi uğraştırır. Forumun kapanmasının sebebi de bu kişilerle uğraşmak olur diyorum ben. Ki o üyeler yasaklansa bir yenileri gelecek, yine aynı şeyler yaşanacak. Bunlar uzun vadede yönetimi bezdirecek şeyler. Urum kaç kez isyan etti zaten. İş üyeyi yasaklamakla bitmiyor.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Sorun yardim konularinin fazlaligi degil, bilgi iceren konularin eksikligi. Eskidrn yuz tane bilgi verici konu acilirdi araya katilan bes on soru ve yardim isterleride bu kadar goze batmazdi, yardim isteme sayisi ayni ama bilgi konulari yok uyelerin eksikliginden dolayi diye dusunuyorum...

uzumakikamilov

Kayıtlı Üye
Sorun yardim konularinin fazlaligi degil, bilgi iceren konularin eksikligi. Eskidrn yuz tane bilgi verici konu acilirdi araya katilan bes on soru ve yardim isterleride bu kadar goze batmazdi, yardim isteme sayisi ayni ama bilgi konulari yok uyelerin eksikliginden dolayi diye dusunuyorum...

İyi de, bahsettiğiniz bilgi verici konular silinmedi ki. Hala duruyorlar. Aynı sorular onlarca kez soruluyor, cevapları ise sabit. Şimdilerde dengenin değişmesinin bir anlamı yok. Asıl sorun göze batıp batmaması değil, üyelerin araştırmaması. Birazdan bir üye gelip ''aşk büyüsü arıyorum yardım'' diye konu açsa, kişi bilgilendirilse; 2 gün sonra birisi daha gelecek ve aynı konuyu bir daha açacak. Üyeler sürekli yeni sorularla gelmiyor ki bilgiler yetersiz olsun.

kıvep

Banlı Kullanıcı
İyi de, bahsettiğiniz bilgi verici konular silinmedi ki. Hala duruyorlar. Aynı sorular onlarca kez soruluyor, cevapları ise sabit. Şimdilerde dengenin değişmesinin bir anlamı yok. Asıl sorun göze batıp batmaması değil, üyelerin araştırmaması. Birazdan bir üye gelip ''aşk büyüsü arıyorum yardım'' diye konu açsa, kişi bilgilendirilse; 2 gün sonra birisi daha gelecek ve aynı konuyu bir daha açacak. Üyeler sürekli yeni sorularla gelmiyor ki bilgiler yetersiz olsun.

Bence azcik sakin olun cidden bilgili konu yazicak uyeleride kaciricaksiniz :D
Ben dediginizi anladim aciklayayim
Sevgili uyeler, ask buyusu hakkinda yuz farkli konu acilabilir cesit cesit yazabilirsiniz, sadece lutfen yardim edin ask buyusu verin gibi konular acmayin cunku forumu ararsaniz bir suru vardir diyor :)

Bu arada uzmanikikoc daha nisandan beri uyesin ne cabuk sıkıldin? Bak biz yillardir dayaniyoz :D

uzumakikamilov

Kayıtlı Üye
Bence azcik sakin olun cidden bilgili konu yazicak uyeleride kaciricaksiniz :D
Ben dediginizi anladim aciklayayim
Sevgili uyeler, ask buyusu hakkinda yuz farkli konu acilabilir cesit cesit yazabilirsiniz, sadece lutfen yardim edin ask buyusu verin gibi konular acmayin cunku forumu ararsaniz bir suru vardir diyor :)

Bu arada uzmanikikoc daha nisandan beri uyesin ne cabuk sıkıldin? Bak biz yillardir dayaniyoz :D

İlk yazımda bahsettim, yönetimin ve eski üyelerin en büyük sıkıntısı diye. Ben takip etmeye başladıktan kısa bir süre sonra birden fazla yakınmaya denk geldim, içeriğinde ''kapatma'' lafı da geçiyordu. Foruma ısınmışken sırf üyeler zorluk çıkartıyor diye forumun kapanmasını istemem. Müdahale edilebilir bir konu olduğu için de burada talepte bulunuyorum. Yoksa sabırlı birisiyimdir, zaten o heyecanlı yeni üyeleri de engelliyorum, yazılarını görmüyorum. Yönetimin böyle bir lüksü yok ne yazık ki...

kıvep

Banlı Kullanıcı
Anliyorum ama 6 aylik cok sabrina biraz daha ekleyiver :) cunku Yonetim gerekirse gerekeni yapicaktir.

uzumakikamilov

Kayıtlı Üye
Anliyorum ama 6 aylik cok sabrina biraz daha ekleyiver :) cunku Yonetim gerekirse gerekeni yapicaktir.

Sabrım tükenmedi Kıvep... Zorlanmıyor da. Birkaç yazıdır anlatıyorum, durumun benimle alakası yok. Tamamen yönetimin sabrıyla ilgili. Yönetim tabi ki gerekirse gerekeni yapacaktır, ancak burası ''talep ve şikayetler'' konusu. Yarın bir gün yönetimin fişi çekmesi ihtimali de var. Gerekenin bu olmaması için talepte bulunuyorum.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
İlk yazımda bahsettim, yönetimin ve eski üyelerin en büyük sıkıntısı diye. Ben takip etmeye başladıktan kısa bir süre sonra birden fazla yakınmaya denk geldim, içeriğinde ''kapatma'' lafı da geçiyordu. Foruma ısınmışken sırf üyeler zorluk çıkartıyor diye forumun kapanmasını istemem. Müdahale edilebilir bir konu olduğu için de burada talepte bulunuyorum. Yoksa sabırlı birisiyimdir, zaten o heyecanlı yeni üyeleri de engelliyorum, yazılarını görmüyorum. Yönetimin böyle bir lüksü yok ne yazık ki...
Yönetim gerekeni her daim uygular.Sizin yonetim yerine yazmanıza gerek yok.Ayrıca forumun kapanmasınıda nerden çıkardınız? Ben burdaki olayıda anlamadımya neyse..

kıvep

Banlı Kullanıcı
Sabrım tükenmedi Kıvep... Zorlanmıyor da. Birkaç yazıdır anlatıyorum, durumun benimle alakası yok. Tamamen yönetimin sabrıyla ilgili. Yönetim tabi ki gerekirse gerekeni yapacaktır, ancak burası ''talep ve şikayetler'' konusu. Yarın bir gün yönetimin fişi çekmesi ihtimali de var. Gerekenin bu olmaması için talepte bulunuyorum.

Tamam artik anladik ilk yazdigindada anlamistik.oyle bir anladik ki kafamdan cikmiycak yani :D
Yonetimde anlamistir eminim sabirla bekle :D

damned

Kayıtlı Üye
Uzun yıllardır forumu takip eden biri olarak söyleyebilirim ki yönetimin fişi çekmesi gibi bir olaya ihtimal vermiyorum. Çünkü burası onların çocuğu gibi. Ara sıra serzenişte bulunmaları da samimi bir uyarı sadece. Emekle, sevgiyle geliştirip büyütülerek bu günlere getirilmiş. Yeni üyelerin heyecanı veya site işleyişini tam olarak kavrayamaması gibi sebeplerle kapatılmayacak kadar alt yapısı sağlam. Bu kapatılma konusu nereden çıktı bende anlamadım.

uzumakikamilov

Kayıtlı Üye
Konu ve mesaj silmekten ben yoruluyorum artık. Top listeye baktığımda sıradan bir forum sitesi görmek istemiyorum artık bu beni üzüyor. Bir arkadaşımızın açtığı konuda alakasız yorumlar gördüğümde de üzülüyorum konusuna yapılan taciz gibi geliyor. Siteye girişimde site işi yapmaktan keyifle gelemiyorum konu açamıyorum. Site de ki genel tutumdan çok şikayetçiyim bazen kapatmayı bile düşünüyorum gereksiz işlerle uğraşmak nedeniyle zaten çok kısıtlı Zaman'ım var. Bayram için bir günlüğüne geldiğim ailemin yanında bile rahat rahat oturamadım. Düzenleme yapacağım diye. Sizi size şikayet ediyorum.

Evet tam söylediğin gibi oldu ve bayram Dönüşü ciddi bir ayar vereceğim. Insan kendi Kurduğu bir şeyi sevmemeye başlar mı. Zorunlu Olduğum için giriyorum siteye. Bu benim kurduğum site değil başka bir yer gibi geliyor. Binlercesi olan bir site gibi geliyor artık. Çok üzgünüm çok.

Bu yazıları yazan kişi Urum. Kapatılma olayı nereden geliyor anlamadım diyenler için yapıştırdım. Konuyu nasıl oldu da tartışmaya döndürdüğünüzü anlayamadım. Belirttiğim sistemde, yanlış gelen bir şey mi var size? Bir üyenin deneme sürecine girmesi, bu dönemde forumun işleyişini vs. anlaması saçma mı? Bu sistemin mantıksız bir tarafını ortaya koysanız anlarım, konu ''bu forum kapanmaz''a filan geldi. Forumun kapatılmasını geçiyorum, mevcut durum yönetimin canını sıkıyor.

Anlamıyorum. Yıllardır üye olan bir kişi ''yönetimin yerine konuşmayın'' diyor. Talep ve şikayetler konusu neden var? Her fırsatta yeni üyelere ayar veren insanlar bunu engellemek için açılmış bir konuda bana moderatörlük oynama diyor. Dramatik.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Evet açıkçası bu derece yönetim adına yazmanız beni rahatsız etti,bu kadar basit.Bir anlatım uslub vardır.Sizin ifade şekliniz yanlış.İkı cumlede bir "yönetim ve eski üyeler "diye ifadede bulunursanız tabiki tepki toplarsınız.Kendi adinıza yazin ,kendi düşüncenizi belirtin tamamdır.Yonetim ve eski üyeler kendilerini ifade ederler,gerekeni yaparlar.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Sikayetler bolumu uyelerin atar yapma bolumu degildir.

uzumakikamilov

Kayıtlı Üye
Evet açıkçası bu derece yönetim adına yazmanız beni rahatsız etti,bu kadar basit.Bir anlatım uslub vardır.Sizin ifade şekliniz yanlış.İkı cumlede bir "yönetim ve eski üyeler "diye ifadede bulunursanız tabiki tepki toplarsınız.Kendi adinıza yazin ,kendi düşüncenizi belirtin tamamdır.Yonetim ve eski üyeler kendilerini ifade ederler,gerekeni yaparlar.

Yani %100 iyi niyetle açılmış, son derece de mantıklı ve kullanışlı bir sistem öneren bu konuyu nasıl ''yanlış'' üslup nedeniyle hiçe sayabilirsiniz anlayamıyorum. Ne yanlışı, neyin yanlışı? Talepte bulunduğum konu zaten yönetimle ilgili. Eski üyeler dememin sebebi, benim yeni bir üye olmam, ancak sitenin bu eski üyelerin büyük katkılarıyla şimdiki haline gelmesi. Biraz daha zorlasanız eski, yeni ayrımı yapıp ötekileştirme yapıyorsunuz diye yargılayacaksınız.

xgenion

Kayıtlı Üye
İş
Müzik ve Grafik Tasarım
Hocam en azından site yazılımındaki hataları giderin. Bilmiyorum diğer arkadaşlarda da öyle mi yoksa sadece bende mi ama profiller darma dağın bir halde. Çalışmayan fonksiyonlar mevcut bunlar site içerisinde kirliliğe neden oluyor. Diğer bir konu eğer sıkıntı yeni üyelerse siteye üye olduktan sonra açılır bir uyarı tasarlarsınız, yeni üyeye öncelikle forumda arama yapmasını anlatır, arama motorunu da kullanmayı öğretirsiniz. Böyle de bir alternatif çözüm mevcut diye düşünüyorum tabi ki tartışmaya açıktır. Sonuçta foruma kayıt olan kişilerin neredeyse %99'u bu kuralları okumuyor. Şahsen ben çok sonradan okudum o da forumda ters bir hareket yapmayayım diye :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...