Dev Ayak İzleri, Yapılar ve İskeletler

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Merhabalar

Mitolojik varlıklar hakkında gerçekliğine en çok inanılan, hatta dünya üzerinde bir çok yerde sayısızca kanıtları bulunan varlık hepinizin bildiği gibi devlerdir. Bu devlere mitolojilerde bir çok isimler verilmiştir. Örneğin; Nephilimler, Egemenler, Ymir'in soyundan gelenler, kikloplar, tepegözler, yelbegen vb..

Devlerin varlığına inanılmasında ön ayak olan kanıtlar dev iskeletler, dev yapılar ve tabi ki de dev izlerdir. Bende bu konumda dev ayak izlerine ve dev yapılara değineceğim. Fotoğraflar ve video ile güzel bir anlatım oluşmasını sağlamaya çalışacağım.

-Hindistan - Dev Ayak İzleri İbadet Yeri

Bu önemli kanıt teşkil edebilecek ayak izleri Hindistan da çoğu kişi tarafından kutsal sayılıyor, Tanrıların ayak izleri olduğuna inanılıyor ve çevresinde ibadet eden insanlar bulunuyor.

-Güney Afrika - 200 Milyon Yaşındaki Dev Ayak İzi

Video bilgisayarımda mevcuttu buraya kod olarak eklediğim zaman ise gözükmüyordu bende gereksiz bir video kanalın da videoyu paylaştım ve o şekilde buraya ekledim.

[video=youtube;mzryaC9rCOA]https://www.youtube.com/watch?v=mzryaC9rCOA[/video]

-Stadt Seeland - Dev Bir Anıt

Bu anıtın çevresinde de ibadetler yapılıyormuş.

-Dev Peder Crespi Taçı

Bu dev taç Peder Crespi adlı bir ekvatorda yaşamış bir keşişe ait. Taçın boyutu ilk görüşte insanı düşündürüyor, acaba bu taçın asıl sahibi yani Peder Carlos Crespi'nin taçı miras aldığı kişi bir dev miydi?

Bu taçın sahibinin 15-20 metre boylarında olması gerekiyor. Bu durumu göz önünde bulundurduğumuz zaman ise taçın asıl sahibinin normal bir insandan 4 kat daha büyük bir Peder Crespi olması gerekiyor. Lakin fotoğrafta da görüldüğü gibi Peder Crespi normal bir insan boyutunda hatta genele göre biraz kısa boyu mevcut ama taçın ilk sahibi ve boyutu soru işaretleri kaplı...

-Balıkesir (Savaştepe) - Dev Ayak İzi

Çok fazla aşınmış ve zarar görmüş bir iz, hatta el yapımı görüntüsü bile oluşturuyor ama yine de ekleyeyim dedim konuya.

---- ---- ----

Gün geçtikçe yeni bilgiler, kanıtlar ekleyeceğim konuya. Hatta ileride konunun içeriğine direkt olarak devlerin varlığına kanıtlar olarak değiştirebilirim. :)

Sevgiyle Kalın..

TheALpher

Kayıtlı Üye
Ayak izlerinin devam etmemesi çok saçma çünkü etrafındaki toprak ceşidide aynı. Doğal olarak izlerin devam etmesi lazım

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Tai iskelet fotoğrafları gerçek değil. Tabut içindeki de heykeldi hikayesini biliyordum da hatırlamıyorum.
Bu konuya ışık tutabilecek bir şey o da mumyalanmış bir parmaktı. O parmağı oranladığında yaklaşık 5 metrelik bir insan veya canlıya ait olması gerektiği sonucu çıkıyordu.
Bulunan ayak izlerinin, insanlar tarafından mı yontulduğu veya gerçekten devlere mi ait olduğu ispatlanamadığından en yakın şık insan yontması olarak tanımlanıyor.
Bunun dışında ayak izleriyle alakalı tanımlanamayan şey ise, dinozorların ayak izleriyle aynı platformda yan yana bulunan normal boyutlu insan ayak izleridir. Bunların da çoğu sahtedir ancak yanlış hatırlamıyorsam bu dino-insan izleriyle alakalı bulunan 3 farklı izin sahte olmadığı söylenmişti. Bunun da iki şıkkı var, ya insanlar yüzlerce milyon yıl öncede Dünya'da geziniyordu (ki bu bilimi alt üst eder yeni bir çağ başlar bilim adına) ya da henüz bilmediğimiz jeolojik bir fenomenle bu ayak izleri aynı zamanda oluşmuş görüntüsü veriyor.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Âd kavminin yaşadığı beldenin ismi Ahkâf’tır.
Müfessirler Yemen ile Umman arasındaki geniş bir beldenin, bu isimle anıldığını kaydederler.

Kur’an-ı Kerim’de: “Âd (kavmi)ne gelince: Onlar yeryüzünde haksız yere
büyüklük tasladılar ve “Kuvvetçe bizden daha güçlü kimmiş!..” dediler. Onlar kendilerini
yaratan Allah’ı -ki o, bunlardan pek kuvvetlidir- hiç düşünmediler mi? Onlar bizim mu’cizelerimizi bilerek inkâr ediyorlardı”. (el-Fussilet, 41/15) hükmü beyan buyurulmuştur. Fizikî yapıları hakkında değişik rivâyetler vardır. Fakat gerek boy, gerek fizikî güç olarak, gayet kuvvetli oldukları bilinmektedir. Hz. Âdem (a.s.)’in boyunun altmış zira (arşın) olduğu, Buhârî’de kaydedilen haberlerle sabittir. Kendisinden sonra gelen nesillerin giderek kısaldığını iddia edenler, Âd kavminin boyunun altmış ziradan aşağı olduğunu ifade etmişlerdir. Bazı müfessirler ise, Âd kavminin, boy itibariyle Hz. Âdem’den de büyük olduğu üzerinde durmuşlardır (Kurtubî, XX, 48; Buharî, Enbiyâ, I; İbn Hanbel, II, 3 1 5-325).

Merak ettim Kuran'da araştırayım dedim. Bu çıktı..

damned

Kayıtlı Üye
Ortalıkta çok fazla sahte fotoğraf dolaştığı için gerçek olanlarda arada kaynayabiliyor maalesef.

bluecat

Kayıtlı Üye
Digiturkte , bu konuda bir belgesel yayınlıyorlar, bir ekip devlerle ilgili kanıt arıyor. gününü ve zamanını animsayamadim, 4-5 defa denk geldim.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Evet o mumyalanmış parmak olayının gizemi hala çözülemedi..İskeletlerin hepsi mi sahte, sahteliği-gerçekliği hakkında net bir bilgi bulunmayan normal dışı boyutlara sahip iskelet mevcut değil mi?

İnsan yontması izler mevcut ama ben insan yapımı izlerin olmadığına inanıyorum. Örneğin Hindistan'da ki o izler, 200 milyon yıllık iz vb.

Dino-human ayak izleri hakkında pek fazla bilgim yoktu, 1-2 fotoğraf görmüştüm ama büyük ihtimal sahte olanları gördüm çünkü ilgimi çekmemişlerdi ama şimdi siz anlatınca konu iyice ilgimi çekti. :)
O resimler sahte diye biliyorum mesela beyazlı adam var kazı alanında onun direk photoshop olduğunu biliyorum. Siyah beyaz fotoğrafta da bir dönem dolandırıcı arkeologlar çıkmıştı moda etmişlerdi böyle buluntuları o da sahte.
İşin ilginç yanı, devlerin yaşadığından ben eminim mesela ancak hala nasıl hiç sağlam kanıt bulunamadığını tam çözemiyorum.
Gerçi bu konuda ilahi bir müdahale olduğunu düşünürsek kanıt bulunamaması da belki anlaşılabilir.
Belki bu devlerin iskelet yapısında bizim kemiklerimiz gibi uzun dayanım süresi yoktu, mineral farklılıkları vardı bilemiyorum açıkçası.
Dino-insan izlerinden çok daha sağlam ilginç kanıtlar var. İnsanın bilimsel olarak var olmaması gereken zamanlara ait objeler var ki işte bunlar anlaşılamıyor.

bluecat

Kayıtlı Üye
Devler bulunursa inançlarımız değişir, kanıtlar varsa yoketmek için çok geçerli bir sebep.
Belki de kitalar hareket ettiğinde yaşıyorlardı ve basitçe yaşam alanları ulasilamaz bölgelerde kaldı?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Devler bulunursa inançlarımız değişir, kanıtlar varsa yoketmek için çok geçerli bir sebep.
Belki de kitalar hareket ettiğinde yaşıyorlardı ve basitçe yaşam alanları ulasilamaz bölgelerde kaldı?
Semavi dinler açısından da, bir çok pagan dini açısından da devlerin varlığı sıkıntı çıkarmaz ki, kime zararı olabilir ki devlerin kanıtlarının? Ulaşılamaz bölge pek kalmadı gerçi gezegende ancak bu devlerin zekası da düşüktü sanırım. Yani alet edavat da yok bunlara ait. Bunlar bence yük hayvanı gibi kullanıldı ya da çok vahşilerdi.

bqtmqnn

Kayıtlı Üye
İş
talebe
Konu oldukça ilginç evet ama benim şahsi fikrim biraz daha farklı belki garip gelebilir ama,bence insanlar git gide küçülüyor,milattan önce falan en küçük insan 2-3 metre olabilir ve insanlar git gide küçülüyor olabilir bana böyle gibi geliyor şahsen :D düşünsenize 1-2 milyon yıl sonra belki o kadar küçülücez ve 50 santim falan olacağız (tabi orasını Allah bilir) ama bana öyle geliyor bilmem neden böyle :/ kaynaklar:www.google.com.tr/search?q=hz+muham...ved=0CAYQ_AUoAWoVChMIi9O0696ByAIVYo1yCh2QBwPM
Ekli dosyayı görüntüle 7226

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Konu oldukça ilginç evet ama benim şahsi fikrim biraz daha farklı belki garip gelebilir ama,bence insanlar git gide küçülüyor,milattan önce falan en küçük insan 2-3 metre olabilir ve insanlar git gide küçülüyor olabilir bana böyle gibi geliyor şahsen :D düşünsenize 1-2 milyon yıl sonra belki o kadar küçülücez ve 50 santim falan olacağız (tabi orasını Allah bilir) ama bana öyle geliyor bilmem neden böyle :/ kaynaklar:www.google.com.tr/search?q=hz+muhammed+ayak+izi&espv=2&biw=1366&bih=623&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMIi9O0696ByAIVYo1yCh2QBwPM
Ekli dosyayı görüntüle 7226
Hz. Muhammed'in ayak izini eklemenizdeki amacı anlayamadım. Birşey mi kaçırdım?