Kalp Gözü Açma ..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

qeles-hacker

Kayıtlı Üye
Selamun Aleykum Kalp Gözü Nasıl Açılır Kesin Olarak Hangi Ayetlerle Kaç Gün Nasıl Yapılır Bu Konu Hakkında Bilgi Verirmisiniz. ?

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Bu konuda kendi kendinize deneyimler yapmanız pek uygun olmaz bir üstadın gözetiminde bu çalışmayı yapmalısınız.
Gene de kendinize birşeyler katmak için çakra dengeleme çalışması yapabilirsiniz.

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Ben size direk kalp gözünüzü açmayı değil de genel olarak sağlıklı bir şekilde çakralarınızı açmanızı öneririm. Kalp gözünüzü açtığınız zaman ki oluşacak durumlara hazır mısınız ? Bunun illa ki varlıksal olması gerekmez.

qeles-hacker

Kayıtlı Üye
Ben size direk kalp gözünüzü açmayı değil de genel olarak sağlıklı bir şekilde çakralarınızı açmanızı öneririm. Kalp gözünüzü açtığınız zaman ki oluşacak durumlara hazır mısınız ? Bunun illa ki varlıksal olması gerekmez.

Şimdi Birşey Soracağım Zaten İkiside Zaten Allah Tarafından Elde Edilmiyormu ? Ayrıca Çakralımızı Nasıl Açabiliriz?

asterix

Kayıtlı Üye
Anladığım kadarıyla kalp gözü açmak öyle niyet edilerek kolayca yapılabilecek bir ritüel değil,insanların maddi manevi hırs ile çıldırdığı günümüzde çok daha zor; belki bir ömür sürecek bir adanma gerekebilir ,sahip olduğun her şeyden vazgeçmeye hazı olmalısın,kaderin uygunsa ,sen hazırsan ,samimi isen ,her şeyden öok Tanrıyı bulmak istiyorsan ,yani pişmişsen yoluna bir usta çıkar ve bir süre sonra irşad olursun yükselirsin,ölür ve yeniden doğrasın.Bu haytta yapılamsı gereken yegane iş aslında ama biz uykuyu seviyoruz.

eletan

Kayıtlı Üye
Sayın Asterix'e katılıyorum. Tasavvufun da ilk kurallarından birisinin hırslardan ve hazlardan kurtulmak olduğunu biliyorum. Kalp gözünü açmak istemek bile aslında alt planda bir nevi hırstır. Mevlana,Tebrizi,Buda ve diğer aydınlanmış insanlar kalp gözünün açılmasını istemediler, onlar bütün hazlarından,hırslarından koptular ve bu sayede kalp gözleri açıldı. Günümüzde yüksek miktarlarda para isteyip de çakra açtığını iddia eden sahkter üstatlar her yerden çıkmaya başladı, bu yüzden bu YOL da tamamen yanlış anlaşıldı. Bu YOL zor bir yoldur, hırslardan,hazlardan,boş şeylerden yani kısacası EGO'dan vazgeçmek gerek. Mevlana boşuna dememiş "Ney, kanlı bir yoldan söz ediyor." diye. Eğer manevi aleme geçilecekse, önce BEN dediğimiz şey yok olmalıdır çünkü bütün alemler özünde birdir, yektir. Kişi bunu manen kavrarsa, bütün alemler ona açılır.

origanum

Yönetici
Sadece bunu yapabilemeyeceğinizi söyleyebilirim. Size kimse yardım edemeyeceği için konu kilitlenmiştir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...