Terazi Burcunda Ay, Lilith ve Kuzey Düğümü Kavuşumu. Bu Ara Çok Mu Kaygılıyım Ne? :)

berylliuum

Kayıtlı Üye
Lilith bildiğiniz gibi AY’ın karanlık yüzüdür. Ve bizim KAYGILARIMIZI tetikler. Bir süredir Kuzey Düğümü’nün yakınlarında gezdiği için, hepimizde GELECEĞE DAİR KAYGILI OLMA sendromu var.

Bugün Ay Terazi’den geçerken bu kavuşumu tetikledi!

O yüzden hepimizde bir depresif hal, bir ”en olumsuzu bekleme” eğilimi ve özellikle yol arkadaşlıklarımıza, hayat ortaklıklarımıza dair kaygılar baş gösterebilir. Kendimizi yalnız hissedebilir ya da ilişkilerimizin sorunlu yanlarını gözümüzde fazla büyütebilir, bastırdığımız tepkileri ya da korkuları dolaylı yollardan su yüzüne çıkartıp pasif agresif davranmaya meyledebiliriz.

Ancak Satürn de Kuzey ve Güney Ay Düğümleri ile ılımlı açıda…

MEALİ;

Dün yaşadığımız Güneş Tutulması ve Yeniay, yaşantımıza yeni bir düzen getirmek için yolumuzda yapmamız gereken değişiklikler konusunu gündemimize taşıdı.

Yapmamız gereken en önemli değişikliklerden biri; GELECEK KAYGISI ile yaşamayı bırakmak. Nasıl olsa soranlar olacağı için peşinen söyleyeyim, bu ”herşeye tozpembe bakmak” anlamına filan gelmiyor :)

Bunun tek anlamı var, o da KONFOR ALANLARIMIZI elden geçirmeyi kabul etmek!

İnsanın gelecek kaygısı duymasının, ve her adımını atarken elinde olanları korumaya alma endişesiyle davranmasının temel nedeni budur.

Sırf konfor alanımıza olan düşkünlüğümüz nedeniyle, elimizdeki ”bizi tatmin etmeyen” anlaşmaları korur ya da anlaşmayı, uzlaşmayı tamamen reddeden kişiliklere dönüşürüz. Geleceğimiz için yeni kapılar açmayan ilişkileri, ya da sağlıklı iletişimi imkansız hale getiren hayat tercihlerini ve tutumları devam ettiririz.

Ve bir şeyler ters gittiğinde ya da gitme ihtimali doğduğunda ETRAFIMIZDAKİLERE beklentili yaklaşarak ve onları suçlayarak vakit kaybederiz.

Oysa başkalarının değişmesini istemek, ummak ya da onların bizim istediğimiz gibi olmayabileceğinden korkmak, bizi ileri götürmez.

Okyanusta mahsur kalmış bu gemiyi ileri götürecek olan şey, olaylara vehim ve vesvese ile bulanmış bir camdan değil, dümdüz bakmak, teşhis koymak, rota çizmek ve sorumluluğu üzerimize aldığımız adımlar atmaya cesaret etmektir.

Bizi konfor alanımızın dışına çıkartan adımlar attığımızda, önümüzde YEPYENİ KAPILAR açılır.

Unutmayalım ki; ÇATIŞMA EŞ İSTEYEN BİR DANSTIR. Uzlaşma ise, ancak her iki tarafın da, adımlarını değiştirmesiyle mümkündür.

Uzlaşmış gibi görünüp tepkili olmak, sırf itiraz ettiğimizde olacaklardan korktuğumuz için boyun eğmek, bir şekilde bu düzenin bozulmasını istemediğimiz ve çatışmanın getirdiği mağduriyetten beslendiğimiz için oyunu sürdürmek, ya da uzlaşmayı asla kabul edemeyen, hep kendi istediğinde direten biz olduğumuz için çatışmalardan kurtulamamak, bizim tercihimizdir.

Bu tercihleri değiştirdiğimizde, iletişimlerimiz, yol arkadaşlıklarımız değişecek ve hayat planımıza dair kaygılar yerine bir türlü izin veremediğimiz olasılıklar bize eşlik edecektir ;)

-alıntı.

mami

Kayıtlı Üye
kesinlikle katılıyorum bende terazi burcuyum ve bu ara çok fazla bunalım içerisindeyim hem iş hem çevre arkadaş ilişkilerim herşey allak bullak olmuş durumda hep ne olucak nasıl yapıcam diye bişeyler düşünüyorum sanki bişeyleri kaçırmışım gibi hissediyorum

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Bende teraziyim ve gerçekten şu dönem herşey üst üste geliyor sinir olmamak için çaba harcıyorum :(

xgenion

Kayıtlı Üye
İş
Müzik ve Grafik Tasarım
Normalde gezegen enerjilerine falan inanamazdım ama şu an ciddi bir şok geçiriyorum. Bir haftadır " Acaba kime bulaşsam da kavga çıkarsam" diye burnumdan soluyarak etrafta geziniyordum. Bunun nedenini bulamamak insanı daha da deli ediyor. En azından şimdi bir nedeni olduğunu öğrendim. Peki bunun etkisi ne kadar sürecek bilgisi olan var mı? Çünkü az kaldı yakın zamanda çevremde olay çıkaracam. Sağ salim şu günleri bi atlatalım da.

mami

Kayıtlı Üye
xgenion seni acayip iyi anlıyorum pozitif enerji veren şarkılar dinlemeye başladım biraz daha iyi gibiyim ama genede bir bakıyorum yine burnumdan solumaya başlamışım :/

xgenion

Kayıtlı Üye
İş
Müzik ve Grafik Tasarım
xgenion seni acayip iyi anlıyorum pozitif enerji veren şarkılar dinlemeye başladım biraz daha iyi gibiyim ama genede bir bakıyorum yine burnumdan solumaya başlamışım :/

En azından şimdi nedenini biliyorum da kendime geçeceğini söyleyip biraz daha sakin kalabiliyorum. Kötü bir durum yani daha iki gün önce arkadaşlarımla tartıştım aram açıldı. Daha fazlası olmadan atlatırız inşallah.