Kitap yazmak istiyorum, sizce yapabilir miyim?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Parpsikolog

Kayıtlı Üye
Çok küçük yaşlarda edebiyata merak sarmıştım, yaşıtlarımdan daha olgundum her zaman ve hep kitaplarla yaşadım. :) Şimdi büyüdüm ve ufkumu genişletmeye karar verdim. Ben de okuduğum yazarlar gibi olmak istiyorum, tek sorunum özgüven. Korkuyorum, aklımda sürekli başaramama düşüncesi var. İçimden geldiği gibi kurgulayıp, kitabı çıkarsam başarılı olur muyum? Desteğe ihtiyacım var.

Not: Sorumu Sanat&Kültür bölümüne açacaktım ama soru şeklinde olduğu için buraya açtım, umarım doğru yere açmışımdır. :)

Sheriff

Kayıtlı Üye
İş
President of Big PimP AÅž
Aynı şeyi bende düşündüm dostum :) ama ilk çizgiroman üzerineydi, tabii baya yardıma ihtiyacım oldu ama elde edemedim o yardımı. Roman üzerine yöneldim, tek kişilik bir çalışma olacağı için yapması ve kurgulaması daha kolay :) kolay gelsin. Umarım olaylar Gönlünce olur ve mutlu eder seni.

Ori

Kayıtlı Üye
İnanırsan yaparsın neden yapamayasın. Yazımın iyi ve akıcıysa hem çok güzel olur hemde senin için ileriye yönelik bir yol olur.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Konu kitap yazmak olunca hiç yabancı gelmiyor kulağıma.Benim abim yazar.Tek kelimeyle net olarak şunu söyleyebilirim.Tabiki içinden geleni ve elinden geleni yap.Ama ilk kitapta (eğer basılırsa ki çok uğraş veren aşamaları var )başarî beklemen yanlîş olur.İlk hedefin kitabı bastırabilmek olmalı.Eğer kitabın bir yayınevi tarafından basılırsa ,raflara inerse işte bu başarı zaten.Gerisi asla bir kerelik iş değil.Ücret karşılığında kitap basan yayınevlerine karşı ayrıca dikkatli olmanı öneririm.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Bir kac bolum yada hikaye olarak yaz bakalim yazabiliyomusun?
Emeklemeden kosmak olmaz, kitap en zirve noktasi. Tavsiyem adim adim git hikayeler ulke genelinde yarismalara gonder, yazarlar seni degerlendirsin, begenmezlersede yilma yazmaya devam et, ellerin kopasiya kadar yaz, en cokta kafanla yaz gezerken uyurken bakarken yazar gibi dusun yaz :) kendini burseye adayanlar sonucsuz kalmaz :)

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Kendine küçük bir defter oluştur, aklına gelen her bir hikaye ve ya kısa hikayeleri not al her an ama sakın es geçme.. Sonra onları toparlarsin ama rahat ol işi yaraticina bırak senin muhteşem bir zihnin var çünkü insansın istersen yapamayacağını şey yoktur..

Bende senin gibi idim hep aklimdakileri senaryo yazmak isterdim sonra böyle yaptım ve bir senaryomu tamamladım şimdi diğer iki projemi yazmaya başlayacağım..

Hadi durma kağıt kalem al 😊

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Başaramama korkunuz için EFT yapabilirsiniz.

Ek olarak kendinizi geliştirmeniz için kısa ve orta düzeyde edebiyat konuları yazmaya çalışın bu konudaki örneklere bakın internette bu konuda çok örnek var.
Kısa metraf film yazarlığı yapanların konularını da inceleyerek kendinizi geliştirebilirsiniz sonrası sizin hayal gücünüze kalmış.

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Bunu en iyi siz bilebilirsiniz. Kitap yazıp yayınlamaya karar verdiğinize göre kendinizi potansiyel olarak yeterli görüyorsunuz. Korkularınızın sizi engellemesine izin vermeyin. Bilinçaltımızın derinliklerine bir ziyarette bulunursak korktuğumuz şeylerin aslında ne kadar gereksiz hatta bazen komik olduğunu görebiliriz.

İnsanın karşısındaki en büyük engel kendisidir. Kendinize engel olmayın. Tüm cesaretinizle içinizden gelerek kitabınızı yazın. Fakat bunu korkarak yapmayın iyi olacağına gerçekten inanın. Benim de sizin gibi küçüklükten gelen bir yazarlık merakım var. Zihninizi temizleyin ve mutlulukla yazmaya başlayın göreceksiniz ki asıl gerçek bilgi ruhunuzdan gelecek.

Bu yolunuzda başarılar dilerim.

uranus

Kayıtlı Üye
Çalışmak hakkında şunu söyleyebilirim. Herhangi bir konuda iyi bir iş çıkarabilmek için bir sürü deneme yapmak gerek.İyi ya da kötü bir başlangıç yapılmalı ki geliştirilebilsin ya da hatalıysa baştan yapılsın. Bence en önemli şey gerçekten istenilenler için mücadele etmek, bıkmadan. Denemeden, hatalar yapmadan nasıl başarılı olunabilir ki? Size başarılar dilerim umarım yararlı olabilmişimdir:)

Dusunvekonus

Kayıtlı Üye
İlk olarak watpadd gibi bir ortamda çıkararak kendini deneyebilrisin hiçbir maddi olay olmadan bunu yapabilirsin denemi tavsiye ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...