Kurtlar Vadisi Pusu'da Ezanın Tersten Okunması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Ters olarak mi?
Bak ben flagmani kelime kelime inceledim ezan degil usenmedim yazdim baktim melodi ayni ama arapca telaffuz ve kelimeler farkli :)
Bunu uzman hocalarda bir duyusta anlamistir eminim

Ben de dinlediğimde tersten dedikleri yeri, benzer kelimeleri duyamadım. Garip garip kelimeler söylüyor. Anlayamadım da. Tersten de olsa kelimeleri anlarım diye izlemeye başladım ama aynı kelimeler çıkmıyor. Garip bir şekilde adamın sesi ve melodi aynı, kelimeler farklı.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Youtube üzerinden mp3'e çevirdim. İnen parçayı GoldWave ile reverse mode çalıştırdım ve evet 4 katmanlı ezan dinledim. Ard arda yankılanan bir dominant sesli ezan var. Hiç etik değil. Bu sanat diyip vs. diyip geçiştirilecek bir şey değildir. Nasıl ki karikatür yapıldı diye etik değil dedik (hebdo mebdo çarli marli değilim kardeşim ben), bu da etik değil.

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Kendilerini Lucifer'ı önder edinen kişiler Elohim'in kötü olduğunu ve söylediği şeylerin tersinin yapılması gerektiğini insanın ancak bu şekilde özgürlüğe kavuşabileceğini savunurlar. Fakat bu video onunla ne kadar alakalı pek bir fikrim yok.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Bence bu konu nihat hatipoglu ve ilber ortayli bir aciklama yaparsa aydinlanir, onlarda boyle bir konuyu ciddiye bile almaz acikcasi hala ihtimal veremiyorum boyle bir seye

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bence bu konu nihat hatipoglu ve ilber ortayli bir aciklama yaparsa aydinlanir, onlarda boyle bir konuyu ciddiye bile almaz acikcasi hala ihtimal veremiyorum boyle bir seye
Hatipoğlu veya Ortaylı'nın aydınlatacağı bir şey yok ki. Herkes kendi bilgisayarında GoldWave ile aydınlatır. Bunun etik olup olmadığına kanaat getirmek için herhangi bir kişinin tv programını beklemeye gerek var mı?

kıvep

Banlı Kullanıcı
Ben orjinal ost ile internete dusenin farkli oldugunu dusunuyorum, kedinin altinda fare ariyorum yani :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Ben orjinal ost ile internete dusenin farkli oldugunu dusunuyorum, kedinin altinda fare ariyorum yani :)
Ben direk o videoya baktım. Artık kim yapmış nerede kullanmış o kısımda bilgim yok. Sadece bu şeyi kim yapmışsa iyi etmemiş, hoş değil etik değil. Zaten gerçekten yapan kimse anlaşılır ve başı ağrır.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Ben direk o videoya baktım. Artık kim yapmış nerede kullanmış o kısımda bilgim yok. Sadece bu şeyi kim yapmışsa iyi etmemiş, hoş değil etik değil. Zaten gerçekten yapan kimse anlaşılır ve başı ağrır.
Etik mi degil mi dersen evet etik degil, ben gercek mi degil mi kismindayim
Gercekse olay buyur zaten

xgenion

Kayıtlı Üye
İş
Müzik ve Grafik Tasarım
Etik mi degil mi dersen evet etik degil, ben gercek mi degil mi kismindayim
Gercekse olay buyur zaten
Daha önceki cevaplarda belirtildiği gibi bu bir uzman işi. Dizideki fon müziğini kesip üst katman seslerine hasar vermeden alta bu müziği yerleştirmek söylendiği kadar basit bir işlem değil. Yapılma amacı nedir bu tartışmaya açık ve cevapsız bir konudur ama hoş bir durum olmadığı kesin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...