Korkuyu yenmek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Bir korkunun üzerine gitmeden üzerinizden atmak özel çalışmalar haricinde pek mümkün değildir. Bu benim fikrim.
O korkunun üzerine gitme meselesi tam bir işkencedir herkez bununla başa çıkamaz başa çıkanında bu başarmanın sonucunda bir hasar alması çok büyük muhtemeldir.
Üzerine giderek korkuyu yenme tezi kendine savunma noktaları oluşturma mantığından geçer buda tam olarak yenmek sayılmaz kendini idare etmek gibi birşeydir.
Ben burada tamamen özel yöntemlere yönelimi tavsiye ediyorum özel yöntemler varken kendimize işkence çektirmenin manası yok pek.

Ori

Kayıtlı Üye
O korkunun üzerine gitme meselesi tam bir işkencedir herkez bununla başa çıkamaz başa çıkanında bu başarmanın sonucunda bir hasar alması çok büyük muhtemeldir.
Üzerine giderek korkuyu yenme tezi kendine savunma noktaları oluşturma mantığından geçer buda tam olarak yenmek sayılmaz kendini idare etmek gibi birşeydir.
Ben burada tamamen özel yöntemlere yönelimi tavsiye ediyorum özel yöntemler varken kendimize işkence çektirmenin manası yok pek.

Ben şahsen korkularımın üzerine gittiğim için örnek verirsem karanlıktan korkma duyumu yitirdim ve bir süre sonra korku gerilime yöneldim. Yani demem o ki kötü diye görülen şeylere kapılmakta muhtemel olabilir. Bunun için birçok şeyin üzerine gitmekte fayda var ama konudan konuya değişkenlik gösterebilir. :)

deuce

Kayıtlı Üye
Herşeyden korkmaktan bahsediyorum aslında. Yazım hatası olmuş.
Demek istedigim her an herseyden korkmak...

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye

Böyle bir şeyin altında psikolojik bir rahatsızlık olabilir. Her an her şeyden korkmak hiç normal bir durum değil.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Ciddi bir bilinçaltı terapisi almanız gerekebilir.
Herşeyden korkmanın sebebini bilemedim garip bir durum.
Dilerseniz urum ile bir iletişime geçin.

deuce

Kayıtlı Üye
Önceden tek başıma en uç konuları işleyen korku filmlerini karanlıkta tek başıma izlerken yada paranormal olaylar yaşadığımda bile hiç etkilenmezdim fakat şimdi saçma sapan herşeyden korkuyorum. Evde bi çıt sesi duysam çıldırıyorum, bi böcek görsem sanki beni yiyecek gibi kaçıyorum küçücük böcekten, yıllarca evimde köpek besledim hayvanlara bayılırım ama şimdi yolda köpek çıksa karşıma kalbim duracak gibi korkuyorum,.. kısaca herşeyden korkuyorum. Hatta geçenlerde sevgili ori24 'ün imzasındaki giften bile korktum :) sağolsun saygı gösterip kaldırdı. Bakım yaptırmak çare olacaksa mutlaka denerim çünkü hayatımı fazlasıyla etkiliyor bu korkular. Sanırım URUMHAMATAHAYİL 'e başvurmam gerekiyor.

Semar

Kayıtlı Üye
Herkes korkar ama korkunuzun derecesi ne acaba . Bende kapali alan korkusu vardi asansor maceramdan kalma :) her gun merdiven cikacagima yenmeye karar verdim tek binmedim tek kalmadim adim attigim an goz yumup sadece nefes almaya calistim sayi sayarak cok basit geliyor ama gercekten korkan bunu yapamiyor ve kitleniyor akliniza milyonlarca sey geciyor.. herseyden korkmaniz ilginc belki korkmak degilde endise sizinki ,ornek olsun diye diyorum :haddinden fazla bir bocege anlam yuklerseniz ya da karanlığa korkmaniz çok normal hatta sonucu ağır psikolojik sorunlar olabilir. Yaşadığım paranormalde yazmışsınız bir baktirin bir sey kaybetmezseniz eger sorun varsa cozumlenir yoksa da psikolojik yönüyle ilgilenirsiniz. Size desekki korkma çaresiz tamam korkmam deseniz de bos olur bosuna deneme yanilma yapmayin kalbiniz durur fazla adrenalinden siz direk destek alin.

Hayal-Perest

Kayıtlı Üye
Genellikle karanlıktan korkan insanlar 6. Hisleri kuvvetli olan insanlarmış. Karanlığı seven cinleri ve benzer yaratkları algıladıkları icin korkarlarmış. Yani aslında korkacak birşy yok

Aral

Banlı Kullanıcı
Korkular sonradan kazanılır..Temelinde mutlaka edinilmiş bir tecrübe yada bu korkuya sebep olacak algı yaşamışır.
En korkusuz insanlar çocuklardır..Zamanla tecrübe ettikçe korkular yerleşmeye başlar..Kokkunuzu belirlemeli ve sebeplerini anlamaya çalışöalısınız..
Kokunun ilacı onunla yüzleşmektir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...