Zikir Hakkında // Ve diğer Alemler hakkında !! (Önemli)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ZeberuS

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar Selamün Aleyküm...

Derdimi anlatmadan önce bana ayırdığınız zaman için Allah c.C sizden razı olsun Ben geceleri zikir çekerken tuhaf şeyler oluyor geliyor başıma mesela en sonki olayı diyim Zikrimi bitirip sonuçta Allah için çektiğim için meleklerde yanımda diye her defasında böyle diyorum Sağıma Soluma dönüp Selamün Aleyküm Rabbimin Selamı üzerinize olsun hoşgeldiniz diyorum bunu der demez o gece öyle bir ses olduki tarifi yok ve kapı ve pencere birden kapandı yoğunluk hissettim ama korkmadan sanki normalmiş gibi Allahım sana sığınırım dedim ve hasbinAllah ve nimel vekil dedim Rabbime teslim olup o ne güzel vekildir dedim Rabbime güvenerek korkmadım duamı bitirip çıktım o odadan...

Sorularıma gelince bu yaşadıklarıma bazı üstatlar özelden şöyle cevap buyurdular gelen ya mümin cin - melek - evliya olabilir dediler biride slmına karşılık verdiler dedi inancım Elhamdülillah güçlü ama bir arkadaşımda Esmalar ağır gelmiş sana kaldıramamışsın şeytan engel olmak için uğraşmış dedi anlamadığım rabbimi zikretmek ve onun sevdiği duaları zikretmek neden riskli olsunki ? yanımda toplanan melekler gelen mahluklardan beni koruyamazlarmı Meleklere Rabbim izin vermedikce kimse bişey yapamaz diye biliyorum en dipteki dediğiniz o 6. 7.arşdaki ifritler bile diye düşünüyorum sizin değerli yorumlarınızı bekliyorum sabırsızlıkla bekliyorum (Allah razı olsun...)

Matisse

Banlı Kullanıcı
A.s arkadaşiniz dogru soylemis korkutmuslar..
Benzer şeyler bende yasadim zamaninda.korkup okumayi falan birakmayin istedikleri bu çünkü...

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Yapılan havas uygulamalarında da aynı şeyler başa gelebiliyor. Örneğin ampullerin patlaması, garip çıtırdı sesleri , bunların hepsi sizin kendi enerjiniz. Korkmanıza gerek yok.

La-edri

Kayıtlı Üye
Aleykum selam,

Zikir calismalari bu ve benzeri seyler yasatabilir insana, vesese olur insan korkmaya baslar tuhaf ruyalar görür , sese ve buna benzer seylere hassasiyet gösterebilir vesveseye dayali. Ama siz anlattiginiza göre güzel korkuyorsunuz maneviyatinizi.Zikir esnasinda yasanan seyler icin kesinlikle kimse bu evliyadi yok cindi melekti diyemez. Cünki bunlarin herbirisinden bir sey olabilir.

Rabbini zikir etmek onun sevdigi dualari okumakda bir risk yok, bu emirdir zaten. Risk sizin amelinizden kaynaklanir niyetinizden. Anladigim kadariyla niyetinizde bir sorun yok, ibadet amacli yapiyorsunuz, fakat ibadet amacli yapilsa dahi rahatsiz edilirsiniz, seytanin andi var bu konuda .Nasil namaz kilarken vesvese yada buna benzer durumlar ortaya cikiyorsa zikir icinde gecerli zaten namazda bir zikirdir.

ZeberuS

Banlı Kullanıcı
Aleykum selam,

Zikir calismalari bu ve benzeri seyler yasatabilir insana, vesese olur insan korkmaya baslar tuhaf ruyalar görür , sese ve buna benzer seylere hassasiyet gösterebilir vesveseye dayali. Ama siz anlattiginiza göre güzel korkuyorsunuz maneviyatinizi.Zikir esnasinda yasanan seyler icin kesinlikle kimse bu evliyadi yok cindi melekti diyemez. Cünki bunlarin herbirisinden bir sey olabilir.

Rabbini zikir etmek onun sevdigi dualari okumakda bir risk yok, bu emirdir zaten. Risk sizin amelinizden kaynaklanir niyetinizden. Anladigim kadariyla niyetinizde bir sorun yok, ibadet amacli yapiyorsunuz, fakat ibadet amacli yapilsa dahi rahatsiz edilirsiniz, seytanin andi var bu konuda .Nasil namaz kilarken vesvese yada buna benzer durumlar ortaya cikiyorsa zikir icinde gecerli zaten namazda bir zikirdir.
Ozaman sorun yok tam teslimiyetle yola devam diyosunuz anladım zaten gözlerimi kapatıyorum napıyolarsa yapsınlar dışımda diyorum

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Yaptığınız zikir konusunda bilgi verebilirmisiniz ? Yani içinizden gelen esmaları içinizden geldiği adette mi yapıyorsunuz yoksa belli bir zamana sayı adetine bağlı kalarak mı yapıyorsunuz ?

kıvep

Banlı Kullanıcı
Bazi zikirler, kapilari acar boyle olaylar yasamak olasi olur. Cektiginiz zikir ile ilgili biraz, isterseniz birakin boyle durumlarda birakip kur an i kerim okumayi tavsiye ederim ben. Cunku zikirler belli sayilari ve frekanslariyla havas uygulamalarina yakindirlar. Zikr icin baska bir amaciniz yoksa Allahin kitabini okuyarakta ona yakin olabilirsiniz. Bunlar herkesin yapabilecegi seyler degil
Bu sozler bana onemli bir kisi tarafindan soylenmisti ben ciddiye aldim sizde ciddiye alirsaniz faydali olur.

codzombi

Kayıtlı Üye
bu tür şeylerin yaşanması anormal değil , normaldır. kimse şunları şunları yaşayacaksın , diye yazmamışsa böyle bir şeylerin olmayacağı anlamına gelmiyor.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Bende yıllardır belirli esmaları çekerim,adetleri belli söylendiği gibidir,hiç aksi bi durum olmadı.Nasıl neyi okuyorsunuz?Sadece esma okuması eğer ki doğru adette okunursa, dediğiniz gibi bir durumun oluşması ...Bilmiyorum ama biraz uzak ihtimal gibi geldi.

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Allahın adını zikretmek ne zamandır tehlikeli oldu ? Önemli olan niyetiniz. Siz sadece ne zikrettiğinizi bilin.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Allahın adını zikretmek ne zamandır tehlikeli oldu ? Önemli olan niyetiniz. Siz sadece ne zikrettiğinizi bilin.
Herseyin belli kurali olcusu var. Ozellikle belli agirligi olan frekansa sahip kelimeler hususunda bunu demek yanlis olur.

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Herseyin belli kurali olcusu var. Ozellikle belli agirligi olan frekansa sahip kelimeler hususunda bunu demek yanlis olur.

Tabi, Dediğim gibi ne zikir çektiği bilirsen sorun çıkmaz zaten bir zikir çektiğinde ağırlık geliyor içine sıkıntı basıyorsa ve bu zikirden kötü etkileniyorsan bunu anlayabilirsin. Önemli olan ne yaptığını bilmek.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Doğru zikir olumsuz etki bırakmaz.Bu kadar net benim için.İllaki bi yerde bi yanlış ,olmaması gereken bişey vardır.1000 tane esmayı 10000 çekerseniz orda sıkıntı olur iste.Konu sahibinin bu detayı ,hangi esmayı ne kadar çektiğini yazması gerek.Yoksa biz böyle kendi içimizde yazar dururuz,:)konu havada kalır.

codzombi

Kayıtlı Üye
Doğru zikir olumsuz etki bırakmaz.Bu kadar net benim için.İllaki bi yerde bi yanlış ,olmaması gereken bişey vardır.1000 tane esmayı 10000 çekerseniz orda sıkıntı olur iste.Konu sahibinin bu detayı ,hangi esmayı ne kadar çektiğini yazması gerek.Yoksa biz böyle kendi içimizde yazar dururuz,:)konu havada kalır.

aslında doğru zikir etki bırakır , zikirin işlediğine işarettir... bu da benim fikrim tabi. arkadaşa ifrit gelmez , senin ritüelinin amaç olarak üst seviye mevzularda değilse ifrit kapına bile gelmez, amaçlar yükseğe çıktıkça ziyaret eder, tabi bu da çeşitli koruma mevzuları vardır illa ki o kadar yüksek amaç için çalışan korunmasını da bilsin değil mi :) vefklerin bile iptal olma olabilitesi olduğunu söylüyorlar...

flood olucak, zikir işleriyle meşgulsanız mesela x zikrini çekiyorsunuz , artık başınıza tuhaf tuhaf şeyler gelmeye başlıyor , yolda geçen biri farklı geliyor size , size tip tip bakıyor , ya da bir ortama giriyorsunuz farklı şeyler hissediyorsunuz , yanınıza hayvanlar geçiyor size bakıyor , ya da yanınıza gelip bakıyor yemek ver gibi , kapıya gelenlere bile dikkat etmek lazım , farklı kişiler geliyor , gözlerine bakın anlarsınız , sürekli bir sınanma içinde oluyorsunuz , yanınıza tuhaf insanlar geliyor ya da birine ani sinirlenmemek gerekiyor çok kızdıranlar oluyor , sakinliği korumak gerekiyor belki de bazen .geceleri garip sesler de gelebiliyor. herkes de aynı şey olmayabilir , deneyimler subjektif ama ben de hiç bir şey olmuyor diyorsanız , zikir işlemiyor doğru şekilde yapmıyorsunuzdur BENCE..

lviv angeles

Kayıtlı Üye
flood olucak, zikir işleriyle meşgulsanız mesela x zikrini çekiyorsunuz , artık başınıza tuhaf tuhaf şeyler gelmeye başlıyor , yolda geçen biri farklı geliyor size , size tip tip bakıyor , ya da bir ortama giriyorsunuz farklı şeyler hissediyorsunuz , yanınıza hayvanlar geçiyor size bakıyor , ya da yanınıza gelip bakıyor yemek ver gibi , kapıya gelenlere bile dikkat etmek lazım , farklı kişiler geliyor , gözlerine bakın anlarsınız , sürekli bir sınanma içinde oluyorsunuz , yanınıza tuhaf insanlar geliyor ya da birine ani sinirlenmemek gerekiyor çok kızdıranlar oluyor , sakinliği korumak gerekiyor belki de bazen .geceleri garip sesler de gelebiliyor. herkes de aynı şey olmayabilir , deneyimler subjektif ama ben de hiç bir şey olmuyor diyorsanız , zikir işlemiyor doğru şekilde yapmıyorsunuzdur BENCE..
Herhangi bir anormal durumun olmaması doğru işlemediğini gösteriyorsa,tuhaf olaylar silsilesi yaşamakta zikir işlemiyor demektir,bence...:)

ZeberuS

Banlı Kullanıcı
Yaptığınız zikir konusunda bilgi verebilirmisiniz ? Yani içinizden gelen esmaları içinizden geldiği adette mi yapıyorsunuz yoksa belli bir zamana sayı adetine bağlı kalarak mı yapıyorsunuz ?
üstat gününe göre yapmadım hiç sayısı yazıyor ya Muktedir 744 defa diğerleride öyle sayılarına uyarak çekiyorum günüün dışında çekmenin bir zararımı olur ? yoksa ondanmı bunlar başıma geliyor

Bende yıllardır belirli esmaları çekerim,adetleri belli söylendiği gibidir,hiç aksi bi durum olmadı.Nasıl neyi okuyorsunuz?Sadece esma okuması eğer ki doğru adette okunursa, dediğiniz gibi bir durumun oluşması ...Bilmiyorum ama biraz uzak ihtimal gibi geldi.
bende sayılarına uyuyorum ama bazılarının nefesleri etkili olurmuş bazıları birkere biazıları 1000 kere okuyunca anca olurmuş benimde öyle galiba

Ya Muktedir 744 defa -- El Hak 108 El- KUDDÛS 170 El- ALÎM 150 Allah 2bin

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Ya Muktedir 744 defa -- El Hak 108 El- KUDDÛS 170 El- ALÎM 150 Allah 2bin
İçlerinden "Ya Kuddus"170 benimde çektiğim esmalardan.Diğerlerinde de sayı olarak sıkıntı yok.
Sadece gözüme çarpan "ALLAH"neden 2000?"Allah" ;ebced değeri ve zikir miktarı 66'dır.Zikir saati Güneş.
1.İmamı Gazali ye göre cuma günü 1000 defa Allah ismini zikreden evliyalar arasına girer.
2.Cuma namazından once 100 kereAllah diyen istediği şey yerine gelir.
3.Selim kalbe ulasmak için gunde 1000 defa
4.Hastanın sifaya kavusması icin 200 defa...
Sayılar hep bu şekilde ilerliyor.Sizde ise 2000.

ZeberuS

Banlı Kullanıcı
İçlerinden "Ya Kuddus"170 benimde çektiğim esmalardan.Diğerlerinde de sayı olarak sıkıntı yok.
Sadece gözüme çarpan "ALLAH"neden 2000?"Allah" ;ebced değeri ve zikir miktarı 66'dır.Zikir saati Güneş.
1.İmamı Gazali ye göre cuma günü 1000 defa Allah ismini zikreden evliyalar arasına girer.
2.Cuma namazından once 100 kereAllah diyen istediği şey yerine gelir.
3.Selim kalbe ulasmak için gunde 1000 defa
4.Hastanın sifaya kavusması icin 200 defa...
Sayılar hep bu şekilde ilerliyor.Sizde ise 2000.
Allah razı olsun değerli yorumunuz için Lviv Angeles .... Bilmiyorum 66 az geliyor diye içimden gelen 5bin olsa okadar çekiyom hatamı yapıyorum yoksa ? ve biri lütfen Esma zikirlerinde güneş zühre filan bunları bilmiyorum saatleri bunların neye denk geliyor söyleyebilirmi ben esmayı kafama göre o günü neyse o gün çekiyom mesela bunların anlamı ne saatleri ne ?

1-Güneş: İyi : Muhabbet Aşk için münasip.
2-Zühre: Kötü : Bu saatte hiç bir şeye teşebbüs etmek iyi değildir. (şer dahil)
3-Utarit: İyi : Muhabber Aşk için iyidir. Normal Dualar içinde münasiptir.
4-Kamer: Şer : İş yeri açmak, Nikah, Hayırlı işe yaramaz, Şer işe aittir.
5-Zuhal: Kötü-Şer : Kahır, Adavet gibi şer işler içindir.
6-Müşteri: Hayırlı : iş talep, İşinin açılması için dua okumak müasiptir.
7-Merih: Şer : hiç bir şeye teşebbüs etmemesi daha iyidir. Şer saatidir.
8-Güneş: Çok : İyi her türlü hayırlı iş için Münasiptir.
9-Zühre: Hayırlı : Kalp celbi, Muhabbet ve Nikah yapılması münasiptir.
10-Utarit: Hayırlı : Hayırlı okuma saatidir.
11-Kamer: Hayırlı : vefk vb. yazılabilir.
12-Utarit: Şer : hiç bişi yapılmaması uygundur.
1-Merih: Şer
2-Güneş: İyi-Havas okunur
3-Zühre: İyi-Muhabbet
4-Utarit: Şer-Ceza
5-Kamer: İyi
6-Zuhal: Şer-Kahır-Tefrik v.s
7-Müşteri: Hayırlı
8-Merih: İyi-Para işleri
9-Güneş: İyi
10-Zühre: İyi
11-Utarit: Şer
12-Kamer: İyi-Ticari işler

Angeles Ya Kuddus mesela hergün okuyabilirmiyiz yoksa bu gün dedikleri ve saati önemlimi okadar biraz aydınlatsanız tüm siteleri gezdim hepsi cetvel veriyor ama hepsinde zühre güneş filan yazıyor anlamadım bişey yada benim çektiğim esmaları size söylesem bana hangi günde hangi saattle çekebilceğimi söyleyebilirmisiniz ?

Ya Kuddus - Ya Hakk - Ya Habir - Ya Allah - Ya Alim -Ya Rakib-Ya Nur-Ya Muktedir Bu esmaların saati ve gününü bana söylerseniz çok sevinirim münkünse o gün içinde hangi saat aralıklarında okuyabilirim malum o saati kaçırırsam gece saatlerinde okurum

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Allah sizdende razı olsun,ne yaptım ki..:)
Ben kendi okumamı örnek veriyim size,siz kıyaslayın.
"Ya Kuddus"ben hergün ikindi saatinde 170 kez yillardır okuyorum.Bunun yanında okuduğum başka esmalarda var."Ya Selam" gibi,"Ya Rahman"gibi...bir dizi esma var hergün okuduğum.Okumalarımda şu esmanın saati sudur diye gözetmedim,ben her zaman sayilara çok dikkat ettim.Yani verilen sayıdan ne eksik nede fazla okumadım hiç.
Bazı kitaplarda şu bilgiye denk geliyorum.:"Esmada sayıya dikkat ederseniz,okumaya odaklanamazsınız"diye geçiyor.Bu ne derece doğrudur bilmiyorum.Ben mesela" Ya Selam" esmasinı içimden geliyor diye birgun 250 diğer gün 1000 defa ,bir sonraki gün 300 kez çekmem asla.Bana bu cok ters geliyor,içime sinmez.
Benim sayılarım her zaman esma sayısı ne ise odur.Allaha şükür ben ters bir etki hiç görmedim.
Bunları söyleyebilirim kendi adıma.

Ya Kuddus:Zikir saati Müşteri ,perşembe günü.Perşembe günu müşteri saati sabah güneş doğarken ve ikindi sonrasıdır.Bir de tam gece yarısı.
Ya Hakk:Zikir saati Zühre ,gunü cuma.Sabah erken ve güneş doğarken,ikindi sonrası,gece okumak isteyenler içinde akşam namazı sonrası ile gece yarısı.
Ya Habir:Zikir saati Güneş,günü pazardır.
Ya Allah:Zikir saati Güneş pazardır.
Ya Alim:Zikir saati müşteti,günü perşembe.Perşembe günü müşteri saati,sabah erken ve ikindi sonrasıdır.Gece okuması tam gece yarısı.
Ya Rakıb:Zikir saati Zuhre,gunu Cuma.Müşteri olma durumuda var.O zaman zikri perşembe.Her iki durumda sabah erken guneş doğarken ve ikindi namazı sonrası ve akşamdan 6 saat sonra yani tam gece yarısıdır.
Ya Nur:Saati müşteri,günü perşembe.Bu esmada zikir saatinin zuhre zikir gününün cuma oldugunu soyleyen alimler var.Farklı hesaplamanın anlamıda kadin ve erkege göre degisir.Mesela bu ismin gunes saatinde erkekler,Zuhre ve Ay saatinde hanımlar daha çok yararlanin.
Ya Muktedir:Zikir saati Guneş gunu pazar.

Bazı esmalarin sayisı az diyede düşunmeyin,o esmanın enerjisinin yoğunluğu daha fazla olabilir.Iyi okumalar ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...