Evet - Hayır Namazı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

carrie82

Kayıtlı Üye
Namazın adını bilmediğim için böyle bir başlık attım. Anlatacağım konu hakkında bilen bildiğini paylaşsın lütfen.

Benim yakın arkadaşımın ailesine büyü yapılmış bir akrabaları tarafından. Hoca hoca dolaştılar. Harcadıkları paraların haddi hesabı yok. En son buldukları bir hocanın dualarının, uygulamalarının işe yaramaya başladığını söylüyorlar. Asıl olay şu; arkadaşım evet hayır namazı diye bir şey olduğunu hatta onlara bu büyüyü tahmin ettikleri kişinin yapıp yapmadığını öğrenmek için annesinin bu namazı kıldığını ve sonuç aldığını söyledi.
Namazı kıldıktan, selam verdikten sonra tekrar secdeye varıp sorunu soruyorsun, başın (kendiliğinden) sağa dönerse cevabı evet, sola dönerse hayır.
Olaya devam ediyorum. Geçenlerde arkadaşım bi konu için bu namazı kıldığını söyledi. Cevabını almış. Ben bir kez kıldığını sanıyordum ama onun üzerine 2-3 kez farklı günlerde kılmış farklı sorular için.
Dün gece onu rüyamda gördüm ve pek güzel bir rüya değildi. Sabah uyandım ve ona rüyayı anlattım. O da gece yakın bir arkadaşımızla uyumuş ve kız kötü rüyalar görmüş. Bu namazı bu kadar sık kılması onu sıkar mı acaba? Bu rüyalarla bize malum oluyor olabilir mi? Ve bu namazı çok kılmanın ters bi etkisi olabilir mi?

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Bu namazın adı uyanık istihare.Ben kendi tecrübelerimin sonucunu yaziyim siz değerendirirsiniz.Hep dönmüşümdür ama olumlu olmamıştır.Yani bu gibi bir yöntemle hele ki büyüyü yapan kişiyi tespit etmek yanlış olur.Bu namazın çok çeşidi var.Benim yaptığım namazdan sonra ayakta durup içinizden gelen dua ve niyetinizle göz kapalı bekliyorsunuz.Sağa ya da sola ya da hiç dönmüyorsunuz.Aynı yemeğin farklı tatları,itibar etmemeniz gerekir ,dediğim gibi benim tecrübem olumsuz yönde.Namazı çok kılmanın ters etkisi yok sadece sonuç güvenilir değil.

damned

Kayıtlı Üye
Ben ilk defa böyle bir şey duyduğum için anlayamadım tam olarak.
Namaz sonunda kafa istem dışı mı dönüyor sağa veya sola ?

carrie82

Kayıtlı Üye
Bu namazın adı uyanık istihare.Ben kendi tecrübelerimin sonucunu yaziyim siz değerendirirsiniz.Hep dönmüşümdür ama olumlu olmamıştır.Yani bu gibi bir yöntemle hele ki büyüyü yapan kişiyi tespit etmek yanlış olur.Bu namazın çok çeşidi var.Benim yaptığım namazdan sonra ayakta durup içinizden gelen dua ve niyetinizle göz kapalı bekliyorsunuz.Sağa ya da sola ya da hiç dönmüyorsunuz.Aynı yemeğin farklı tatları,itibar etmemeniz gerekir ,dediğim gibi benim tecrübem olumsuz yönde.Namazı çok kılmanın ters etkisi yok sadece sonuç güvenilir değil.

Hmm. Üst üste kılındığında sonuç yanıltabiliyor yani. Bedensiz varlıklarla namaz gibi bi ibadetle yapılan bişeyin sonucunu bağlamak istemedim ben de açıkçası. Ama sonuç yanıltabiliyorsa onlarla da alakası olabilir mi bunun? Yoksa gelecekle ilgili olan soruların cevapları geleceğin degişmesi yüzünden yanıltıcı çıkıyor da olabilir mi?

lviv angeles

Kayıtlı Üye
İnanın sebebini bilemiyorum.Tek bildiğim sonuç güvenilir değil.ÜSt üste kılınmasada bir defada kılinsa sonuç yaniltıyor.Çok kılmanın farklı bir olumsuz ve negatifliği yok.Ben ne kadar sorduysam hep olumlu yanıt aldım ve yaşadıklarım bambaşka şeyler oldu.Ben çok itibar edilecek bir usül olduğunu düşünmüyorum.

prensess

Kayıtlı Üye
Bu namazi bende kıldım bende uzerimdensihir varmi diye ogrenmek için bendeki sonuc olumlu çıktı
bu uygulamayi yapan arkadaslar da olumlu olduğunu soylemislerdi.hem sadece basinizla.deyil tum.bedeninizle de döne biliyorsunuz.
Siz arkadasinizin farklı sorular icin ayni namazi kildigini soylemissiniz , sonucun olumlu veya olumsuz olduğunu gercek ortaya çıktığında bilinir anca.
ama g giruken olumsuz ruyalarin namazla alakasi olduğunu bende sanmiyorum.
ayrica dönme durumu olub bitikten sonra arkadaşınız tekrar dua okusun 3ihlasi serife nas felak ayetel kursi fatiha yi serifeyi okusun ruhaniyete hediye etsin

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Namaz sadece Allah için kılınır. Secde halinde iken bu tür şeyler araya sokulmaz. Namazı kılıp selam verdikten sonra tekrar secdeye ne için varıyorsunuz? Secdeye sadece Allah için varılır. İslami olarak mesele böyledir.
Ha bazı işler için önce namaz kılınır sonra o işlere yoğunlaşılır o başka bir şeydir ama iş secdeye varıp bir şeyler yapmaksa bam başka ve yanlış bir şeydir.
İbadeti fal ritüeline çevirmeniz İslami uygunluk taşımaz. Yanlış anlamayın fetva verir gibi algılamayın, doğru bildiğim budur.

AJA

Elit Üye
Chillout'a katılıyorum.İllede evet hayır gibi cevaplar almak istiyorsanız sarkaç yöntemini kullanın.

qrcn

Kayıtlı Üye
yok nafilelerde istediğiniz kadar secde de kalıp dua edebilirsiniz tabi Allah 'a en yakın olunan anda haram dua yani kötü birşey istememek kaydıyla.

Birde açıklamam gereken birşey var flood olacak kusura bakmayın selam verip namazı bitirdikten sonra tekrar secdeye varılıyor onda bir mahzur yoktur demek istedim aslında yoksa yanlış anlaşılacak bir cümle kurdum yukarıda namazın içinde tabi ki sağa sola dönmek olmaz .

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Birde açıklamam gereken birşey var flood olacak kusura bakmayın selam verip namazı bitirdikten sonra tekrar secdeye varılıyor onda bir mahzur yoktur demek istedim aslında yoksa yanlış anlaşılacak bir cümle kurdum yukarıda namazın içinde tabi ki sağa sola dönmek olmaz .
Tekrar secdeye varmakta zaten sakınca yok. Mesele ne için varıldığında. Oraya dikkat çekmek isterim.

qrcn

Kayıtlı Üye
Aynen katılıyorum büyü varmı yok mu diye baktın hadi benim bile aklıma yattı şuanda bakacağım belki de
şu kişi mi bu kişi mi diye bakmak gerçekten çok tehlikeli gidip adamın gırtlağını sıka bilirsin o öfkeyle :)

carrie82

Kayıtlı Üye
Ben ilk defa böyle bir şey duyduğum için anlayamadım tam olarak.
Namaz sonunda kafa istem dışı mı dönüyor sağa veya sola ?

Namaz sadece Allah için kılınır. Secde halinde iken bu tür şeyler araya sokulmaz. Namazı kılıp selam verdikten sonra tekrar secdeye ne için varıyorsunuz? Secdeye sadece Allah için varılır. İslami olarak mesele böyledir.
Ha bazı işler için önce namaz kılınır sonra o işlere yoğunlaşılır o başka bir şeydir ama iş secdeye varıp bir şeyler yapmaksa bam başka ve yanlış bir şeydir.
İbadeti fal ritüeline çevirmeniz İslami uygunluk taşımaz. Yanlış anlamayın fetva verir gibi algılamayın, doğru bildiğim budur.

Namaz kıldıktan sonra secdeye varılıp sorulduğunu duydum ben. Öyle anlatmıştı. Ama kendisi nasıl yapıyor bilmiyorum ayağa kalkıp soruyu sorup tüm vücuduyla dönüyor da olabilir. Ben hayatımda böyle bir şey yapmadım zaten.

prensess

Kayıtlı Üye
Demeki herkez bu Namazi farkli kiliyormus.Ben Namaz bittiginde tekrardan Büyü varmi yokmu diye secdeye varmadim.Cunki ayakta duruyordum ve okuma yaparken döndüm. Birde genel olarak sorumu sordum isim falan asla karistirmadim.cunki isimle.soylemis olsaydim sonuc olarak benim icin iyi olmazdi o kisiye iyi duygular besleyemem vede iyilik yapmak zor gelirdi bana.en güzeli bilmemek.tabiki tahminim veya kendimce emin olduğum kişi ler var ama, istihareyi bunlarin ismine niyetlenerek yapsaydim zararli olan ben olurdum cunki kötü dusunceker hic hos deyil.bu namazi ben 1defa kildim.Tekrar edermiyim sanmıyorum. Varsin Kötü olanlar Kötü olsun, onemli olan Benim iyi olmam.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Benim yaptığım namaz içinde değildi.Namaz içinde olsa çok saçma olur zaten.Benim bildiğim ve duyduğum şekliyle yaptığım ,Allah rızası için önce 2 rekat namaz kılıyorsunuz.Sonra seccade üzerinde iken ayakta durup içinizden geçen hangi dua ise okuyup niyetinizi söyleyip bekliyorsunuz.Ben genellikle hep dönmüşümdür,bazen öne doğru itildiğim,sendelediğim falan oldu ama genelde hep döndüm.Ancak dönüp dönmemek önemli değilki..360 derece dönsem ne olur?Tekrar yazıyorum sonuca güvenmeyin olmuyor,güvenerek adım atmayın.Benden söylemesi.:)

Aslında bu uyanık istiharenin bir çıkış noktası var.O nokta Eyüp Sultan Camii yakınında bulunan yuvarlak taş.Bundan 40 yıl kadar önce insanlar dilekleri olduğu zaman olurmu olmazmı teyit amaçlı o taşın üstüne çıkar dönmeyi beklerlermiş.Tam olayı annemden biliyorum ve bu o yılların yaşanmış gerçeğidir.Annem o mekân enerjisine bağlı olarak dönme olayının doğru sonuç verdiğini düşünüyor.Annemin çok genç yaşlarında yaşadığı durum bu,o taşa çıkıyor tek bir niyet geçiriyor içinden ve dönmüyor.Hakikatende( konuyu yazamayacağım )sonuç olumsuz oluyor.Başka bir bayan ise hemen sağa dönmüş taşa çıkıp niyetini belirttiği an.Şu an o taş yok,birkaç yıl önce gidip baktık üzeri kapatılmış.Rivayet üzerine olsa yazmazdım ancak annemden birebir dinlediğim bir olay ve uyanık istiharenin çıkış noktası bu mekândır,bunu konu ilerleyince belirtmek istedim:)Şu an tekrar sordum anneme tam tarihi, 70 li yılların başlarında bunu tecrübe ettiğini, belkide başlangıcın çok daha eski yıllara dayandığını ,kendisinin o yıllarda öğrendiğini söylüyor.

qrcn

Kayıtlı Üye
Bende dönemedim zaten bu işin içinde cinler olabilir.
Onlar büyü olup olmadığını bilmezlerde yapılırken şahit oldukları olabilir ona göre bildiriyo olabilirler.

belki bana müdahale edemedikleri için dönmemiş olabilirim veya üzerimde büyü olmadığı için bilemiyorum...
Şunuda belirteyim yazdıklarım sadece olasılık deneyim içermiyor.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Chillout'un yorumuna katılıyorum bu iş ibadetten çıkıp fal ritüeline çevrilmiş.
İbadet Allah için yapılır araya başka şey karıştırılması uygun olmaz.
Bir haber almak isteniyorsa bakım yaptırın veya fal baktırın.
Bunu namaz ile yapmış olunca fal sayılmamış olmaz en azından namazı birşeylere alet etmeyerek dürüstlük yapmış olursunuz.
İlla kendi kendinize birşeyler yapmak istiyorsanız aja'nın dediği gibi sarkaç yöntemini kullanın

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Bunun daha fenasıda var.Kuran-ı Kerim'in sayfalarını niyetlerini söyleyip açarak bakılan bi yöntem var.Sayfayı açıp parmaklarını rastgele bir yere koyup,çıkan ayeti niyete göre yorumluyorlar.
Aynen katılıyorum gelecek merakı varsa fal baktırın,çıkar veya çıkmaz.Ama fal en azından amacı bu kehanet.Tarottur ,kahvedir,sudur her neyse.Fal aracı olsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...