Kütahya da Yaşanmış Esrarengiz Bir Olay

damned

Kayıtlı Üye
Edinilen bilgiye göre, meydan mahallesinde ki 5 katlı bir binanın en üst katına taşınan üniversite öğrencilerinin başını korku filmi senaryolarını aratmayacak olaylar geldi. Her şey 4 öğrencinin bir süredir boş olan eve taşınmasıyla başladı. İlk gece öğrencilerden biri uyuduğu sırada korkarak uyandı. Diğer arkadaşlarını da kaldıran öğrenci, korktuğunu anlatmasının ardından arkadaşlarıyla birlikte garip sesler duymaya başladı.

Öğrencilerden E.K. yaşadıkları olaylar zincirini şöyle anlattı:
''Arkadaşımızın korkarak uyanmasının ardından hepimiz kalktık. Bu olay üzerine şaşırdık ve bizde korkmaya başladık. Bir süre sonra oturduğumuz sırada garip sesler duymaya başladık. İçeride sanki bir insan varmış gibi gölgeler gördük. Bir uğultu ve ağlayan kız çocuğu sesleri duyduk. Etrafı araştırdığımızda kimse yoktu. İçimizi bir ürperti kapladı ve cep telefonumuzdan yasin suresini açıp okumaya başladık. Bir süre sonra tekrar uykuya daldık. Biranda sanki görünmeyen bir şey kulağıma üfledi. Hala aklıma geldikçe ürperiyorum. Tekrar korkuyla kalktık ve yine aynı garip sesleri duyuyorduk. Ben banyoya girip duş yapıp çıktım. Bir süre sonra banyodan da sesler gelmeye başladı. Girdiğimde şoke oldum çünkü banyo musluğunu kapattığıma emin olmama rağmen musluğun sonuna kadar açık olduğunu gördüm.

Sabaha karşı alacakaranlık olmasına rağmen korku ve panikle evi terk ettik. Sabah namazı vakti olduğu camiye gittik. Namazdan sonra cami imamına durumumuzu anlattık. İmam bize bazı ayet ve duaları okumamız konusunda tavsiyelerde bulundu. İmam bizimle görüştükten sonra arabasına binip hareket etmek üzere iken, başka bir araba gelip imamın arabasına aniden çarptı. Yaşanan bu durum bizi daha da korkuttu ve hemen oradan ayrıldık. Eve gün boyunca hiç giremedik. Yanımıza 4 arkadaşımız daha geldi ama onlarda varken aynı sesleri duyunca evi tekrar terk ettik.
Ertesi gün aynı camiye tekrar gittik. Bu sefer namaz kıldıran kişi farklıydı. Durumumuzu ona da anlattık ve o da bizi havas ilmi ile uğraşan emekli bir imama yönlendirdi. Bizde hoca efendiye gidip başımızdan geçenleri anlattık. Hoca bize cinlerin musallat olabileceğini söyledi. Akşam hocamız ile birlikte olayları yaşadığımız eve gittik. Hoca tüm arkadaşlarımıza abdest aldırarak dualar ve kur'an dan ayetler okudu. Okuma esnasında evin içinde hafif bir rüzgar esintisi oldu. O sırada oturduğumuz koltuklar sallandı. Okuma bittikten sonra hepimizde bir rahatlama oldu. O günden sonra evimizde sıkıntı yaşamadan kalabiliyoruz''.

Havas ilmi ile uğraşan emekli imam Hüseyin C. ise gençlerin yaşadığı olayın her insanın başına gelebileceğine işaret ederek '' gençlerimizin taşındığı evde sanırım cinler yaşıyormuş, gençlerimizi korkutup evden uzaklaştırmak istemişler. Bizde gittik orada okuduğumuz ayet ve dualar ile gençleri rahatsız eden bedensiz varlıkları uzaklaştırdık. Vatandaşlarımız bu tür olaylarla karşılaşmamak için taşındıkları evin temiz olduğundan emin olsunlar ve bol bol Kur'an okuyup dua etsinler'' dedi.

Kaynak: Alıntı

lviv angeles

Kayıtlı Üye
İmamın uyarısı doğru aslında. Bir eve taşınırken özelliklede daha önce oturulmuş eski bir evse,küçük çapta bir araştırma yapılmalı.Kimlerin ikâmet ettiği,evden neden ayrıldığı vs..bunlar önemli şeyler.Duada okunmalı tabi ,yalnız en önemlisi evle ilgili küçük bir şüphe bile varsa o ev elenmeli.Önceden tedbir almak böyle yukarıdaki gibi ödü patlayan insanlar halinde kaçışmaktan iyidir.

damned

Kayıtlı Üye
İmamın uyarısı doğru aslında. Bir eve taşınırken özelliklede daha önce oturulmuş eski bir evse,küçük çapta bir araştırma yapılmalı.Kimlerin ikâmet ettiği,evden neden ayrıldığı vs..bunlar önemli şeyler.Duada okunmalı tabi ,yalnız en önemlisi evle ilgili küçük bir şüphe bile varsa o ev elenmeli.Önceden tedbir almak böyle yukarıdaki gibi ödü patlayan insanlar halinde kaçışmaktan iyidir.

Aynen öyle. Tedbirimizi baştan almak lazım. Bu tarz paylaşımlarda bize bir ibret vesilesi. Benim başıma gelmez dememek lazım:)

horlack

Kayıtlı Üye
İş
Dryw
Daha önce taşındığım evde başıma gelen durumlara benziyor bu olay. Huzursuzluklar, evdeki garip sesler. Evi terketmek yerine gecenin bir yarısı tüm evi talan edip evde bir şey var mı diye baktım. Gömme dolabın kapağının içinde yağ ile çizilmiş (ki domuz yağı olduğunu düşünüyorum) üçgen içinde daire ve üçgenin köşelerindeki sembolleri buldum. Daha sonra salon kapısının çerçevesinin üst köşesi ile duvar arasına sıkıştırılmış bir muska buldum.
Gerekli sözleri ve duaları okuyarak muskayı açtığımda dolaptaki sembolün aynını çevresinde 3 farklı vefk ve bağlayıcı yazılarla safran mürekkebi kullanılarak bir tılsım yapılmış olduğunu gördüm. Aramaya devam ettim ve mutfak tezgahının altında zorlukla açılan bir kapak vardı musluk altında, bunu da açınca içinden bir eski bez çuval benzeri kese içinde bir sürü soğan ve sarımsak kabuğu çıkardım.
Bir kaba sirke ve su doldurup büyü iptali için okunabilecek sureleri, ayet-el kursi, felak, nas, ihlas ve yasin okuyup önce bu su ile dolabın kapağını sildim ardından tılsım yazılmış olan kağıdı yazıları kaybolana kadar suyun içinde bıraktım.

Ardından kağıdı ve o biriken suyu pek gezilmeyen bir yerde toprağa döktüm.

Bu işlemleri yaparken ortaya çıkan sesleri ve huzursuzluğu görmeniz gerekirdi diyebilirim. Bu işlemler tamamlandıktan sonra evde ne bir ses ne de bir huzursuzluk vardı.

Yeni evlere taşındığınızda kesinlikle evi araştırın, taşınmadan önce mümkünse kapı köşelerine dolap içlerine vs dikkatlice bakın ve temizleyin. Sonra uykusuz kalmayın siz de bir kaç gün.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Önümüzdeki ayın 15 ine kadar yeni bir ev bulup taşınmamız gerekiyor tam daire bakarken denk geldiğim bir konu oldu. Napalım imamla, hocayla mı ev gezelim :) Zaten suriyelilerden kiralık daire kalmadı hiç. Var olanlarda pahalı, ekonomik olup birde güzelse kesin bir problem var gözüyle bakar oldum. Nasıl anlayabilirizki emlakçı 30 yıllık siteye 15 yıllık diyor. 180 metrekareye 200 diyor. Kim çıkıpta bu evde şöyle oldu böyle oldu derki kimse demez.

Oturan komşulara bir sorun bence,olağan dışı birşey yaşanmışsa illaki duyulur.En son kiracının ne zaman ayrildığını öğrenmeye çalışın.Uygun fiyatlı bir ev atıyorum 1 yıl boş kalmışsa vardır bi yamuğu.Zaten Suriye'lilerden ev bulman bence cinsiz ev bulmanda daha zor.:devil2:

yusufdilek

Kayıtlı Üye
Genelde ogrencilerin basina geliyor heralde edirnede okurken 5 kiz kalirdik ve sesler rahatsiz edilmeler vs derken evde olduk 10 kisi duyan geliyor uykusuzluk hat safhada aramalarda kapi ustlerine koyulan ekmekten baska bisey bulamadik ve beklenen son evden kactik :)