Lazerle Kalıcı Olarak Göz Rengini Değiştirme

damned

Kayıtlı Üye
Son günlerin en popüler haberleri arasında yer alan ‘Koyu renkli göz renginin kalıcı olarak değiştirilmesi’ veya ‘Gözlerinizin mavi olmasını ister misiniz?’ başlıkları altında gündeme gelen konuyu sizler için araştırdık… LUMİNEYES adı verilen işlem, laser ışını kullanılarak koyu renkli gözlerin açık maviye dönüştürülmesidir. Kaliforniya’da ‘Stroma Medikal’ adlı bir merkezde, Dr.Gregg Homer ve ekibi tarafından on yılda geliştirilmiş bir yöntemdir. Araştırmanın başında yer alan Dr.Gregg Homer tıp doktoru değil, ‘Biyoloji doktorası’ yapmış bir hukukçudur. Dalga boyu gizli tutulan laser ışını ile yirmi saniye iris uyarılmakta, sonuç olarak koyu göz rengini oluşturan melanin pigmentinin hücreleri terketmesi ve iki üç hafta içinde irisin giderek mavi renge dönmesi sağlanmaktadır. Oluşan renk kalıcıdır, geri dönüşü yoktur. Henüz FDA onayı verilmeyen ve halen araştırma safhasında olan işlemin, gözde uzun sürede glokom, katarakt, retina hasarı gibi komplikasyonlara sebep olabileceği iddia edilmektedir. LUMİNEYES’ın ABD'de üç yıl sonra uygulanabileceği söylenmektedir.

Alıntı

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Bilgi güzel ama hayatta göz rengimi değiştirmem.İnsanlar burnunu,çenesini,kulağını,bacağını,kalçasını düzelttirsin,kaşını astırsın, yüzünü gerdirsin de göz rengi değiştirmek nedir ya?
Her türlü estetiği destekleyen biriyim ama göz rengide kalsın artık o kadarda uzun boylu olmasın.:)

La-edri

Kayıtlı Üye
Bu islem esnasinda gözler acik ve herseyi görüyorsun, düsüncesi bile korkunc :)

damned

Kayıtlı Üye
Kör olma ihtimalide cabası tabi :) Ama insan heveslenmiyor değil tabi böyle maviş maviş hoş olurdu kendi adıma :)

EbruA

Kayıtlı Üye
Görmeyen insanların olduğu bu dünyada gözüm renkli olsun diye bu ameliyatlara girmek nankörlüktür.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Ben göz rengimi hayatta değiştirmem^^
Ama gamze yaptırsam fena olmazdı. Gamze de yapılıyor şimdilerde. İstediğin yerdeki dokuyu alıyorlar galiba. Sonra gamzecik oluyor:) Hatta sadece gülünce mi çıksın, hep görünsün mü gibi seçenekleri de var:D

La-edri

Kayıtlı Üye
Pembe göz rengi de ilginc olurdu yada lila, turuncu. Akliniza illa mavi yesil gelemsin bu amaliyatta hersey mümkündür herhalde :)

damned

Kayıtlı Üye
Bazı mavi gözler çok kötü duruyor Britney,bu işlem eğer lens görüntüsü gibi bir sonuç veriyorsa,uzaylı gibi görünmekte var işin içinde.:)

Ben bunu yapan doktorun röportajını izlemiştim. Renk pigmentlerini değiştirdiğini söylüyordu. Anladığım kadarı ile doğal bir görüntü oluyor

damned

Kayıtlı Üye
Estetik operasyonların ahlaki boyutunu tartışmak çok saçma olur bence. Dileyen yaptırır dileyen yaptırmaz bu kadar net.
Şimdi ben diyelim ki burnumdan bir operasyon geçirdim, dünya da kaza sonucu burnunu kaybetmiş bir çok insan var ben onlara karşı nankörlük mü yapmış oldum?
Kişinin sadece kendini ilgilendiren, faydası da zararı da kendine olan seçimlerde ahlaki boyut aranmaz. Bu nankörlükte değildir, bir tercihtir sadece. Açık ve net.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Estetik operasyonların ahlaki boyutunu tartışmak çok saçma olur bence. Dileyen yaptırır dileyen yaptırmaz bu kadar net.
Şimdi ben diyelim ki burnumdan bir operasyon geçirdim, dünya da kaza sonucu burnunu kaybetmiş bir çok insan var ben onlara karşı nankörlük mü yapmış oldum?
Kişinin sadece kendini ilgilendiren, faydası da zararı da kendine olan seçimlerde ahlaki boyut aranmaz. Bu nankörlükte değildir, bir tercihtir sadece. Açık ve net.
Konu nankörlüge gelirse ki konu dağılır nankörlük yaptığımız o kadar çok şey var ki...Dünyada ýüzlerce insanın yarı aç yarı tok yaşadığını bilerek yaşıyor,karnımız tok sırtımız pek yinede mızmızlanıyoruz.En büyük nankörlük örneklerinden sadece biri.:)O yüzden hiiiiç estetiğin bu boyutuna girmeyelim zira bu konuya gelene kadar neler var neler..:)

Keyif,para,karar,istek.Bunlar birararaya gelmişse nokta.:)

horlack

Kayıtlı Üye
İş
Dryw
Kırmızı veya siyah olsa güzel olabilirmiş aslında da esmer bir insanı mavi gözlü düşündüm de ürkütücü görünebilir :O

Luccinda

Kayıtlı Üye
Ben göz rengimi hayatta değiştirmem^^
Ama gamze yaptırsam fena olmazdı. Gamze de yapılıyor şimdilerde. İstediğin yerdeki dokuyu alıyorlar galiba. Sonra gamzecik oluyor:) Hatta sadece gülünce mi çıksın, hep görünsün mü gibi seçenekleri de var:D

Gamzecik ilk defa duyuyorum süper bişeymiş :)

berylliuum

Kayıtlı Üye
Konuyu okurken resmen kendimi gri gözlü filan düşündüm. :)) Ara sıra renkli lens kullanıyorum seviyorum da. Estetiği de destekliyorum ama keşke biraz daha makul olsa fiyatları :) Güzel gelişmeler bunlar sevindirici :) Para biriktirmeye başlayayım ben :)

damned

Kayıtlı Üye
Konuyu okurken resmen kendimi gri gözlü filan düşündüm. :)) Ara sıra renkli lens kullanıyorum seviyorum da. Estetiği de destekliyorum ama keşke biraz daha makul olsa fiyatları :) Güzel gelişmeler bunlar sevindirici :) Para biriktirmeye başlayayım ben :)

Yalnızca mavi olabiliyormuş çünkü üst katman gidince herkesin gözünün altı maviymiş sanırım yanlış hatırlamıyorsam doktor röportajda böyle bir şey söylüyordu:)

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Körlerinde mavi gözlü olduğunu hatırlatırım bence yakında herkes yaptırır fiyatıda düşer talep artınca rekabetten kampanyalar başlar. Derken özel olan kömür gözlü olmak olur. E malum koyu göze dönüşte yok :) Bu arada sağlıklı göz kahverengi olurmuş.

Evet öyle duydum ben de:) Kahverengi en sağlıklıymış. Bu arada mavi gözlülük zaten bir hastalıkmış da yeşiller ne oluyor? Ya da elalar mesela?