Sevdiğim Kişiyi annem kabul etsin

oyku1

Kayıtlı Üye
Bana yardimci olacak birine ihtoyacim var.annem ve sevdigim adam arasindayim annemin onu kesinlikle kabul etmesi gerek fakat bir care ariyorum yardim edecek biri var ise sevinirim.tesekkurler.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Nasıl bir yardım istiyorsunuz ? Konuyu biraz daha açabilirmisiniz ?

kıvep

Banlı Kullanıcı
Anne eger olmaz dediyse, o gelecegi gormus evladina önceden haber vermistir.
Annenin olmaz dedigi, olur birsey yok bu dunyada
Eger dediyse, o evlilik mutlaka huzursuz, kavgali, aglamakli fln gecer. Sevgi ask mutluluk olur ama bir gun aglatir uzer seni.
Anne dedigi icin degil, gelecekte oyle yazdigi icin anne hisseder sana soyler
Ama annenden daha iyi biliyorsan, onun sozunun bir onemi yoksa, kendi tercihini kendi kendine yaparsin.
Anne sonradan ikna edilsede gelecekte yasananlar degismiyecek, o bir kere demisse oyledir. Ikna et, tamam dedirttir, hatta evlen degismez yani. Anne ilk basta olmaz dedise boşa degil o, ilahi bir psisik gucleri var annelerin.

xgenion

Kayıtlı Üye
İş
Müzik ve Grafik Tasarım
Eger dediyse, o evlilik mutlaka huzursuz, kavgali, aglamakli fln gecer. Sevgi ask mutluluk olur ama bir gun aglatir uzer seni.
Ama annenden daha iyi biliyorsan, onun sozunun bir onemi yoksa, kendi tercihini kendi kendine yaparsin.
Anne sonradan ikna edilsede gelecekte yasananlar degismiyecek, o bir kere demisse oyledir. Ikna et, tamam dedirttir, hatta evlen degismez yani. Anne ilk basta olmaz dedise boşa degil o, ilahi bir psisik gucleri var annelerin.

Bence o kadar kesin konuşmaya gerek yok :)
Hırslarının kurbanı olan pek çok kişi gördüm

kıvep

Banlı Kullanıcı
Bence o kadar kesin konuşmaya gerek yok :)
Hırslarının kurbanı olan pek çok kişi gördüm

Olmaz demek baska, benim dedigim olsun demek baska.
anne, " benim dedigim olsun" dememis. Cocugun onune bir sey dayatmamis.
Cocuk annesinin onune bir sey sunmus, anne bakipta cocugunun görmedigini gorup ona söylemis.
Benim dedigim sey " evladim yanlis yapiyorsun" diyip kabul etmeme durumudur.
Bu ayrima varabildiysek ne mutlu. Siz, cocuklarinin kimle evlenicegine hayatinskarisan onlari yoneten insanlardan bahsetmissiniz. Konunun bunla karistirilicagini biliyordum zaten ama benim dedigim baska ve cok kesin bir durumdur maalesef :)

meaningofpain

Kayıtlı Üye

Mustafa Kemal Atatürk'ün, annesini ikna ederek asker olması; Mareşal ''askeri'' ünvanını almasını ve kendisinin büyük katkılarıyla kurulmuş Türkiye Cumhuriyetinin ilk Başbakanı olmasını sağlamıştır. Ülkemizin geçmişteki ve şimdiki vatandaşları için yaptığı faydalı şeylerin şu an ancak 900 sayfayla özet geçilebilmesini sağlamıştır, askerlikle başladığı bu yol.

AJA

Elit Üye
Malasef öyle değil.Öyle olsaydı keşke..

hopefull06

Kayıtlı Üye
Kızlar evlenmeye kalktıklarında annelerden çok babalar haklı çıkar.. Sonuçta erkek, erkek mantığını daha net anlar, anneler farklıdır, anneler eğer çok mutlu evlilik yapmışlarsa kızının karşısına çıkan kötü adamı farkedebilirler, kendi yaşadıklarını kızlarının yaşamasını istemezler, yada maddi zorluk yaşamışlarsa, veya eşinden aile baskısı görmüşlerse.. Ama baba dünyanın en kötü babası da olsa bu adam ile evlenme demişse kesinlikle haklı çıkıyor.. Eğer susuyorsa sorun yoktur..

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Kaç yaşındasınız ve anneniz neden kabul etmiyor.

hopefull06

Kayıtlı Üye
Kızlar evlenmeye kalktıklarında annelerden çok babalar haklı çıkar.. Sonuçta erkek, erkek mantığını daha net anlar, anneler farklıdır, anneler eğer çok mutsuz evlilik yapmışlarsa kızının karşısına çıkan kötü adamı farkedebilirler, kendi yaşadıklarını kızlarının yaşamasını istemezler, yada maddi zorluk yaşamışlarsa, veya eşinden aile baskısı görmüşlerse.. Ama baba dünyanın en kötü babası da olsa bu adam ile evlenme demişse kesinlikle haklı çıkıyor.. Eğer susuyorsa sorun yoktur..
Mutsuz yerine mutlu yazmışım, yanlış anlaşılmaması için umarım düzeltilir..

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Annesi daha bilmiyor bence baştan annesi kabul etsin diye uğraşıyor arkadaş anladığım kadarıyla tereddütü var bu konuda sanki

kıvep

Banlı Kullanıcı
Mustafa Kemal Atatürk'ün, annesini ikna ederek asker olması; Mareşal ''askeri'' ünvanını almasını ve kendisinin büyük katkılarıyla kurulmuş Türkiye Cumhuriyetinin ilk Başbakanı olmasını sağlamıştır. Ülkemizin geçmişteki ve şimdiki vatandaşları için yaptığı faydalı şeylerin şu an ancak 900 sayfayla özet geçilebilmesini sağlamıştır, askerlikle başladığı bu yol.
Anlatamadim derdimi....
Konuyu boyle karistirip Ataturk e kadar nasil getirdiniz. Ne ben Ataturk um ne baskasi normal insanlariz
Ama konu oraya geldise soyleyeyim,Zubeyde hanim dogru demis. Oglu askere gitmeyeydi evlenir ailesiyle mutlu bir hayat yasardi. Cephelerde zor ve mucadele dolu bir hayat yasayip erken yasta ölmezdi. Turk milleti icin bir kayip ama anne olarak dogru bir sozmus, ben daha ne diyeyim :)

Kocaman insanlariz dogru- yanlisi ayirt edebiliriz. Kendi bizzat yaptigimiz yanlislar icin annelerde suclanmaz ki... Herkesin akli fikri var, yanlis varda suc ne annenenin ne babanin nede diger 3. Kisilerin, sorumluluk insanin kendisindedir.
Annenin yapma dedigini yapmayin. Yap dedigini yapin demiyorum o konu kisinin sorumlulugunda. Aman konu cok karisti cidden :)

Luccinda

Kayıtlı Üye

Evet neyazıkki annenin olmaz dedigi olur birşey yok bu dünyada. Olanlarda olmuştan sayılır gibi degiller.ilişki olsun, arkadaşlık olsun herşeyde böyle şıp diye düşüveriyor sanki içlerine.Allah başımızdan eksik etmesin bizide böyle içine düşen anne olmayı nasip etsin çocuklarımıza.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Evet neyazıkki annenin olmaz dedigi olur birşey yok bu dünyada. Olanlarda olmuştan sayılır gibi degiller.ilişki olsun, arkadaşlık olsun herşeyde böyle şıp diye düşüveriyor sanki içlerine.Allah başımızdan eksik etmesin bizide böyle içine düşen anne olmayı nasip etsin çocuklarımıza.

Tesekkur ederim ya, aynen cidden :)

Semar

Kayıtlı Üye
Belkide annelik hisleriyle istemiyordur, suan sizin goremediginiz birşeyleri hissediyor olabilir. Ya da tamamen sebep yokken istemiyor da olabilir . Neyse ney .. kadere ne derece inanirsiniz bilemem ama insan evleneceği kisiyi secemez bence alnina yazılmıştır. Belki çok yanlış düşünüyorum. Her ne olursa olsun duaniz hayırlısı olsun sevdiginizle bir olup aile onayi duasi ile bir birliktelik yaşarsınız inşallah

oyku1

Kayıtlı Üye
Bu konuda mutlak birsey yapmaliyim annem hic tanimadan servet avcisi diyor o yuzden birsey yapmaliyim cunku sevdigim kisi servet avcisi degil 8 senedir taniyorum fakat amnem gecimsiz biri herkezde mutlaka birsey ariyor .Bana yardimci olacak biri varsa lutfen.