Gemi Sertifikası Almak ve Gemide İşe Girmek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ori

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar gemi sertifikası almayı düşünüyorum Şu yurt dışına çıkıp gemilerde çalışanlar gibi. 6 ay denizlerdesin hem iyi para birikir. Kaç para gider olur bu sertifika için alanlar veya düşünüp soranlar varsa beni bilgilendirebilir mi?

Ori

Kayıtlı Üye
Kaptanlık için bir sınav var onu araştırmıştım. Deniz taşıtı ehliyeti diyelim fakat alması çok zor olduğu için teknesi gemisi olanlar bile ehliyet almaktan vazgeçiyormuş bir süre sonra. Zaten ben alsam ne yapacaktım heves işte :)

Valla keşke alsaydınız kenarda bulunurdu :) Ben çalışmak için gitmek istiyorum parası çok iyi.

tNitrotoluen

Banlı Kullanıcı
Bu soruyu eğitim ile ilgili sitelerde sormanız daha uygun olur düşüncesindeyim.

biard

Kayıtlı Üye
Gemide çalışma fikri gerçekten çok ilgi çekici. Düşünsenize, 6 ay boyunca denizlerdesiniz ve sürekli ordan oraya hareket ediyorsunuz. Burnunuzda sürekli tuz kokusu ve. Deniz rüzgarının teninize değerkenki verdiği tatlı his. Ve sürekli yeni yerler görmek. Rüya gibi. Küçükken bir gemide tercüman olarak çalışmayı çok isterdim ama sanırım gemilerdeki insanlar çeviriye ihtiyaç duymuyorlar. Belki de bir gün bu hayalimi kısa süreliğine de olsa gerçekleştirebilirim. Aslında kaptan olmayı hiç düşünmedim çünkü baş rolde oynama fikri her zaman sıkıcı gelmiştir. :D Çünkü baş rollerin özgürlüğü kısıtlayıcı olduğunu düşünüyorum. :D
y

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Ori kararın kesin mi ? ruh halini tartmalısın önce.

mehmetben

Kayıtlı Üye
basit bir kurs ve sınavla alındığını biliyorum ve parasıda fazla değil hatta gemilerde size iş bulan şirketler bu konuda yardımcı oluyorlar hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama izmirde durum böyle

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...