Paranormal aktiviteleri kaydetmek istiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

motherlode

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar paranormal aktiviteleri kendi çapımda yakalayıp youtube benzeri sitelerde paylaşmak istiyorum. Bunun içinde bir ekipman oluşturmak istiyorum aklıma gelenler şuanlık
1-emf ölçer
2- evp cihazı
3- video kamera
4- fotoğraf makinesi
Sizce yeterli mi yoksa başka şeyler eklenebilir mi?

Semar

Kayıtlı Üye
Supernatural dizisi degil ki bu günlük hayatta sürekli karşınıza çıksın. . Çıksa bile bunu ifşa etmenize kisilerin maremiyetini yayinlamanizi pek mantıklı bulmadım. Yokmu videolar var tabi ama kendini bu ise adayan kisiler gizli kayitta tutuyorlardir. X kullanıcı bir video yürütme sitesinden 50 video yükledi ? Bana tuaf geldi.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Burda önemli olan ekipmanı olusturmak değil,önemli olan o paranormal activity tarzında olaylarö yakalayabilmek.Sıradan birşey değilki her an görüntüleyip kaydedebileceğiniz.Zaten bu tip olaylarda "hadi bu işe başkoyalım"tarzında olmuyor.Olay başgösteriyor insanlarda mecbur kalıp takibe alıp kayıt yapıyorlar.Sizinki niyetlenip başlamak oluyor.Yinede kolay gelsin.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Kameraya kayıt etmek mümkün mü bilemiyorum.İzlediğim bazı belgesellerde varlıkların ingilizce " defolun " tarzı sesleri kayıt edilmiş ancak benim bildiğim varlıkların konuşmaları zihin yoluyladır.Onların seslerini kayıt etmek mümkünse de bu çok hassas ve özel üretim cihazlar ile olabilir ancak,bu cihazlarda bayağı tuzlu mabet ailesi olarak toplansak anca taksitle temin edebiliriz sanırım :)

Semar

Kayıtlı Üye
Kurbanda yaklaşıyor toplasip taksitle ortak cihaza girip bir varlik yakalayabiliriz :D

motherlode

Kayıtlı Üye
Yorumlarınız için sağolun. Arkadaşlar aslında aklımda sadece ekipman oluşturmak değil aynı zamanda ekipte oluşturmak var. Zira amerikada onlarca bu tarz ekip var paranormal olayları görüntüleyen. http://www.ghoststop.com/Ghost-Hunting-Teams-a/250.htm Buradanda görebilirsiniz. Aklımda Türkiye'nin çoğu tarihi yerlerinde bu tarz ifşalar yapabilmek

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Öncelikle gerekenler 1.90 boyundan uzun bir kardeş veya arkadaş. Daha sonra yanınızda mutlaka kutsal su bulundurun. Araba , silah , bıçak bu ekipmanlarda önemlidir. İyice dövüşmeniz lazım. Diyelim şeytan gördünüz şeytan çıkarma ayinini bilmeniz lazım. Şeytanı yakalarsanız şeytan kapanı da çizmeniz gerekecektir. Tabi illa bişey göreceksiniz diye bir kural yok ama olursa diye yazdım. Bu arada bilgi toplamak için hacking ve ajanlık da yapmalısınız. Biraz uzun iş ama sonuç olarak bişeyler başarabilirsiniz. Eğer isterseniz sizde bir winchester olabilirsiniz. İyi şanslar dilerim.

geçmiş

Kayıtlı Üye
Bir de şu var ki göz ardı edilmemeli bence, bu olayla öyle basit olaylar değil sonuçta. Örneğin videolarla bir belgesel hazırlıyorsunuz diyelim, bir kaplan belgeseli çekseniz başınıza gelebilecek en kötü şey bir kaplanın saldırısına uğramaktır belki fakat paranormal olayların belgeselini hazırlarken ya da onları inceleyip araştırırken başınıza gelebilecek kötü olayları bir düşünün ? Sonuçta bunların çoğu ruhani varlıklar ve onları rahatsız edip sonra öylesine elinizi kolunuzu sallayarak videolarını çekebileceğinizi pek sanmıyorum açıkçası. Dikkatli olmanızda fayda var derim.

kıvep

Banlı Kullanıcı
5. Paranormal vaka

Ki bence en önemlisi, bir tane vaka bulmalisin ki yakalayabil dimi :D

motherlode

Kayıtlı Üye
Bazı arkadaşlar hemen filmlere dizilere özenme konusunu açmış. Güldüm sadece. Benim yapmak istediğim sadece video bloggerlık. Bu kadar basit. Fikir vermek yerine kinayeli mesajlar yazmak çocukça

La-edri

Kayıtlı Üye
Birtane alman gurubu var youtube de, onlara insanlar bas vuruyor ve basindan gecen paranormal hikayeleri anlatiyorlar. Bu oldukca ilgi cekici oluyor cünki insanlar kendi seslerinden anlatiyorlar, ille reportaj degil. Genelde ekranda hikaye sahibinin resmi olur ve üzerine hikaye anlatilir. Bazi hikayeler varki korku filminden cok daha etkili.Böyle bir sey yaparsaniz konu sykintisi cekmezsiniz malum turkiyede böyle seyler yasayan insanlar cok :) Basarilar..

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Yorumlarınız için sağolun. Arkadaşlar aslında aklımda sadece ekipman oluşturmak değil aynı zamanda ekipte oluşturmak var. Zira amerikada onlarca bu tarz ekip var paranormal olayları görüntüleyen. http://www.ghoststop.com/Ghost-Hunting-Teams-a/250.htm Buradanda görebilirsiniz. Aklımda Türkiye'nin çoğu tarihi yerlerinde bu tarz ifşalar yapabilmek
Ekipte olmak keyifi olabilir.Yalnız burası Amerika değil.:(Bizde bu tip işler daha zor.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Her eline kamera alan film-belgesel ceksin o zaman, yönetmenlik sinema tv okumayalim. Egitim yada bilgisi olmadan yada paranormal konularda ön donanimi olmadan boyle seylere atlanmasini bende cocukca buluyorum sahsen.
Size cocuk demiyorum yanlis anlasilmasin, herkesin cocukca buldugu seyler var genede kimse fikrini soylemekten geri durmuyor.

Semiyail

Banlı Kullanıcı
Varlıklar istemedikçe ve sizin görme yeteneğiniz olmadıkça görüntü ve ses alamazsınız.Bazen varlıklar nadir olarak yanlışlıkla bizim boyutumuza geçerken kameralara ve paparaziye yakalanabiliyorlar.Ancak varlık isterse veya sizin görme özelliğiniz veya bir tılsımınız var ise onları görebilir,duyabilir veya yakalayabilirsiniz.Varlıklarda öyle özellikler varki sana görünür yanındaki kişiye yada kameraya görünmez ve seside aynı şekilde duyulmaz.

asterix

Kayıtlı Üye
Kaydettikten sonra ne yapacaksın.youtube içinse uğraşmaya değermi ? çok meşekkatli iş.

motherlode

Kayıtlı Üye
Evet ülkemiz de daha zor, ama çok şükür yine böyle forumlar var tartışabileceğimiz. Belli bir bütçeden sonra toplamayı planlıyorum saydığım ekipmanları daha sonra umarım ekip işide hallolur. Çok amatör bir girişim evet ama profesyonelce bu işe girildiğinde para denilen mevzuda giriyor. Tamamen bu işi keyfi düşünüyorum. Olay zaten bunun profesyonel olmaması.

motherlode

Kayıtlı Üye
Kaydettikten sonra ne yapacaksın.youtube içinse uğraşmaya değermi ? çok meşekkatli iş.
Kaydettikten sonra dediğim gibi youtubeda vs. paylaşmayı düşünüyorum. Sonuç olarak amaç zaten paylaşmak bunları. İşin meşekatli evet ama bu işe bir ekiple girişmenin amacı bu zaten.

Semiyail

Banlı Kullanıcı
Sn.motherlode,aslında bu tür şeyler gerçekten başarılabilinirse insanlara faydası olacağına ve bazı bilmeyen veya bilgi edinmek isteyen yada inanmayan insanlara bir gösterge olabilir.Varlıkların sırrını ortaya çıkarmak zor bir iştir ve varlıklar hiçbir zaman asıl şekillerinde görünmezler.Onlar için girecekleri şekil mi yok belki günde 50 bin defa şekil değiştiriyorlardır.

pinkstar73

Kayıtlı Üye
İlk işin benden sakarya akyazıda gulyabani varmış bence onu araştır hadi hayırlı olsun :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...