Eski Sevgiliyi Unutmanın 11 Altın Kuralı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

damned

Kayıtlı Üye
Merhaba bende dahil olmak üzere birçok arkadaşımızın mabet i keşfetme sürecinin aşk acısıyla başladığını biliyorum. Bu yüzden hem kendi tecrübelerimi hem de edindiğim bilgileri sizinle paylaşmak istedim:)

1) Eski sevgilinizi sosyal medya da takip etmeyi bırakın. Onun hayatına devam ettiğini görmek size acı verebilir.
2) Acınızı yok saymayın, içinize atmayın sonuna kadar yaşayın. Bir yarayı dondurmak ileride daha çok acımasına sebep olabilir.
3) Kendi değerinizin farkına varın. Kendinizi değersiz hissettirmesine izin vermeyin. Siz onun varlığı ile var olmadığınız için yokluğu ile de bitmezsiniz.
4) Arkadaşlarınızla vakit geçirin. Bu dönemi tek başınıza atlatmaya çalışmayın.
5) Daha önce hiç denemediğiniz bir hobi bulun kendinize. Bunun gerçekten çok faydası oluyor.
6) Duygusal şarkılar dinlemeyin. Bu toparlanmanızı geciktirebilir. Unutmayın ne kadar erken ayağa kalkarsanız hayat size yeni sürprizlerini o kadar çabuk sunar.
7) Mümkünse kavga etmeden noktayı koyun. Çünkü sinirli iken söylenen sözler her iki taraf içinde kapanması zor yaralar açabilir. Ayrılık süreci zaten zor daha da zorlaştırmayın. Olgun davranmaya çalışın.
8) Beni arar veya mesaj atar diye beklenti içine girip umutlanmayın çünkü muhtemelen her ikisi de olmayacak.
9) Net olun. Acabalar la keşkeler le beyninizi boş yere yormayın.
10) Kin ve nefret beslemeyin unutmayın ki bu iki negatif duygu sadece size zarar verir. İçinizden onu affedin ve öyle geride bırakın ki duyduğunuz nefret ömür boyu sizi bir gölge, bir hayalet gibi takip etmesin.
11) Yaşadıklarınızdan pişmanlık duymayın bu kendi kendinize kızmanıza neden olur. Unutmayın her olaydan çıkarılacak bir ders vardır iyi tarafından bakın dersinizi alın ve yolunuza devam edin.

Buda Jo Red

Banlı Kullanıcı
eline saglik guzel yazmissin gercekten dogru bilgiler
eger o seni dusunmuyorsa senin onu dusunmene gerek yok.
cumlemi bir soz ile bitirmek istiyorum.
giden gitmiştir gittiği gün bitmiştir ben gideni değil giden beni kaybetmiştir

damned

Kayıtlı Üye
eline saglik guzel yazmissin gercekten dogru bilgiler
eger o seni dusunmuyorsa senin onu dusunmene gerek yok.
cumlemi bir soz ile bitirmek istiyorum.
giden gitmiştir gittiği gün bitmiştir ben gideni değil giden beni kaybetmiştir

Giden zanneder ki geride kalan bıraktığı yerde onu beklemeye devam eder
Hiç gitmeyecek gibi sevmeli insan. Sevgisiz kalırsa da hiç sevmemiş gibi gitmeli...

Semar

Kayıtlı Üye
Çok mantıklı cok doğru ama uygulanamayacak kadar duygusuz sadece bir ansiklopedi gibi tanımı bu teshisi bu tedavisi bu.. ama acı yok duygu yok.. keske suan hayatta olsaydida ben başkasıyla evli o başkasıyla evli hic konusmadan görüşmeden deliler gibi ozleseydik..

Ori

Kayıtlı Üye
Girdiğim vardiyalı bir işte dünyayı unutuyorken eski sevgilide neymiş. Boş işler, vakit kaybı, beyni meşgul etmemek gerek altın yaşımızdayız.

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Eski sevgiliyi unutmayın onu evinize davet edin

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Birini unutmanın en etkili yolu burda yazanlar içinde takip etmemek.Her türlü izleme durumunu kesmek.Takipte olmak ,yaşanan ve yapılan herşeyden haberdar olmaktır ve duyguları canlı tutmaktır.Gözden ırak gönülden ıraktır,bu yüzden bırakın uzak olun .

damned

Kayıtlı Üye
Birini unutmanın en etkili yolu burda yazanlar içinde takip etmemek.Her türlü izleme durumunu kesmek.Takipte olmak ,yaşanan ve yapılan herşeyden haberdar olmaktır ve duyguları canlı tutmaktır.Gözden ırak gönülden ıraktır,bu yüzden bırakın uzak olun .

Evet ilk yapılması gereken o. Onu yapmadan diğerlerini yapamayız zaten.

01anavarza

Banlı Kullanıcı
Aşk varsa hiçbir şey işe yaramaz.Eğerki bir kişi aşık olup unuttuğunu söylüyorsa o kişi aşık olmamıştır o kadar.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
12) Yeni bir sevgili bulun. :D
Buda doğru.:)Gönül bu tabiki ilk gördüğünede insanın içi elvermez.Zordur sevmek.Ama antenler açık olmalı.:)Bu bir gerçek.Belki çok düzgün ,gidenden daha hayırlı birini girecek kadere bellimi olur?
Giden gitmişse zaten yerinin doldurulmasını hakediyordur.

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Eski sevgiliyi unutmak için triplere girmenize gerek yok onu umursamayın ve mutluymuş gibi davranın ordan sonra aynı ortamlarda bulunun onunla da normal konuşun ama iyi konuşmanız lazım daha sonra kızla eve gidin sonuçta eski sevgilinizse siz iyi bilirsiniz :) Evde de ne yapmak istiyorsanız onu yapabilirsiniz isterseniz film izleyin isterseniz maç yapın size kalmış iyi şanslar :)

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Eski sevgiliyi unutmak için triplere girmenize gerek yok onu umursamayın ve mutluymuş gibi davranın ordan sonra aynı ortamlarda bulunun onunla da normal konuşun ama iyi konuşmanız lazım daha sonra kızla eve gidin sonuçta eski sevgilinizse siz iyi bilirsiniz :) Evde de ne yapmak istiyorsanız onu yapabilirsiniz isterseniz film izleyin isterseniz maç yapın size kalmış iyi şanslar :)

Bu dediğin sadece ergenlikte olur:) Amaç onu unutmak King, ona acı çektirmek değil, sana geri dönmesini sağlamak değil. Sen yoluna ben yoluna hesabı anladın mı:)

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Haklısın ama amaç yaşanmışlıkları unutup yok saymak değil ki. Acıyı azaltmak, iyi hatırlamak...
Tabi diğer türlü farklı şey çıkar ortaya.O biraz sanki "ben halâ burdayım" mesajını veriyor.Bu takdirde onu değil unutmak sürekli yanında olup daha çok acı çekilir,duygular depreşirde depreşir.:)

01anavarza

Banlı Kullanıcı
Haklısın ama amaç yaşanmışlıkları unutup yok saymak değil ki. Acıyı azaltmak, iyi hatırlamak...
Ama aşkta acıyı azaltamazsın :( Eğer acın azalıyorsa veya acı çekmiyorsan o aşk değildir zaten :) Bunlar benim aşk hakkındaki görüşlerim.Kimisi aşka bile inanmazken benim düşüncülerim bu yönde.Birde ben aşkın çok nadir rastlanan bir olay olduğuna inanıyorum.Benim gözümde aşk budur yani :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...