Yaşanılan olayda varlık bağlantısı var mıdır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

zehirhafiye

Kayıtlı Üye
Öncelikle herkese merhaba.
Fazla uzatmadan direk konuya girmek istiyorum.
Bir tanıdığımız var,60 yaşını gecmıstır dıye tahmın edıyorum.Kendisi 18 yaşına kadar nispeten "normal" bir insanmış. Dışarıdan bakılınca sadece saf olarak tanımlarlarmış. Lise diploması evinde duruyor..Okula gidebilecek kadar normalmış en azından. Fakat gitgide durumu kotuleşmiş. Kendi kendine konuşmaya,garip kelimeler kullanmaya başlamış.Dış dünyayla bağlantıyı tamamen kesmis,bütün gün evin içinde kendi kendine volta atarak sağ eliyle kulağını kapatıp sabaha kadar kendi kendiyle konuşmaya başlamış.İyice kaygılanan ana-babası başlamış hoca hoca dolaşmaya..bir dağ koyunde gıdılen hoca cinlere karışmış,cinlerden cocugu var demiş muzka yazmış yollamış. birisi agaç altına işemiş demiş aynı sekılde muzka dua yazıp yollamış.. hıc bırı bu duruma fayda etmemiş. Bir günde namazında abdestinde olan anneannesine, "bu evden gıtmen lazım Neriman rahatsız oluyor" demiş.
Hoca hoca gezip hıc bırı fayda etmedıgını goren babası kahrından kanser olup öldü. Tüm sülale seferber oldu herkes etkılı,ilimli hoca aramaya başladı. Bu şekilde yardımcı olmaya calısanlara da "Neriman seni öldürecek git burdan"diye defalarca uzerıne yurumuş..
Bu hasta akrabamız şuan 60 lı yaşlarda, garip anasıyla ıkısı yaşıyor. Annesi hayatını ona adadı artık. Annesı namaz kılarken defalarca üzerine bıçakla yürüdüğünü duydum. Cok cok ağır ılaçlar kullanıyor.Zihni tamamen uyuşuk şekilde geziyor. Artık eskisine göre daha ağır,durgun ama hala o garip dilde butun gun kendı kendıne dolaşmaya devam ediyor. Arada hiddetlenip korkunç şekilde bagrıyor,küfürler ediyor.. ama artık herkes ona alıştı. boşa geçmiş 60 yıl.
Bu olay bir cin vakası mıdır, bu saatten sonra kurtuluş yolu var mıdır?

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Ne diyeceğimi şaşırdım işin en ilginç kısmı kucuk bir his goruntu dair olmadı bende..

fransula

Kayıtlı Üye
Her mahallenin bir delisi olur derler ya, aslında bu durum çok tanıdık geliyor. Benim yaşadığım bir kasabada bir kadın vardı aynı bu şekilde. Bir süre sonra aklını yitirmiş. Ama o yalnız yaşıyordu. Mahalle sakinleri kapısına ekmek peynir falan asardı onlarla karnını doyururdu. Evinin içinden sürekli idrar ve dışkı kokusu gelirdi ve pencereden geçenlere tükürdü. Onun aklını yitirmesine ne sebep olmuş bilinmez tabi. Öldükten sonra evini zor temizlediler. Şimdiki yaşadığım yerde de çok zeki bir adam bir süre sonra zenginlik ve fazla zekadan ( öyle söyleniyor) aklını yitirmiş. Anacığıyla yaşıyor her şeyini kaybetmiş tedavisi için ama iyileşememiş ve şimdi yoldan geçenlerin yakasını tutar sarsar. Zarar verecek şekilde değil tabi. Bir de kara sevdadan delirdiği söylenen bir adam vardı ama o bunlara nazaran biraz daha normaldi. Kısacası akli dengesini yitirmesi beyinle alakalı olan rahatsızlıklardan da olabilir, varlıklardan da olabilir. Yapılacak bir şey yok maalesef Allah annesine sabır versin..

AJA

Elit Üye
Bir çok psikolojik hastalıklar cin vakasıyla karıştırılıyor malesef,bunu anlamanın tek yok işini gerçekten iyi yapan tecrübeli birilerini bulmak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...