Retro hakkında bilinmesi gerekenler ...

4

43887

Gezegenlerin durağan pozisyona geçerek Retro hareket yapmaları,günümüzde çoğu insan tarafından korku ve endişeyle karşılanıyor.Bunun en büyük nedeni bilgi eksikliğidir.Retrolar hayatımızda gecikmelere neden olduğu için uzun süre beklemede olan,askıda kalan işlerimizin çözüme kavuşmasına yardım eder.Aylar önce başlattığınız bir projenin Retro döneminde sonuç vermesi ,beklediğimiz bir haberin bu süreçte gelmesi tesadüf değildir.

Uzun süredir ertelenen evlilik teklifleri ve ilişkilerle ilgili önemli kararlar retro döneminde yapılmakta ve sıkça karşımıza çıkmaktadır.Bunun en büyük nedeni olayları farklı bir yönden görüyor olmamız ve eksikliklerimizi kapatma istediğimizdir.Özellikle Venüs Retrosunda buna benzer haberleri daha sık duyarız.Oysaki retrolar bu gibi önemli kararların verilmesi için uygun bir süreç değildir.Yapılan gözlemler doğrultusunda alınan kararları Retro bitiminde harekete geçirmek daha isabetli olacaktır.

Gezegenlerin retroları; eksikliklerimizi kapatmak ,işlerimizi tamamlamak,mevcut düzeni ve geldiğimiz noktayı gözden geçirmek için harika bir zamandır.İçe dönerek kazandığımız yeni farkındalıklar,insanlarla yaşadığımız yüzleşmeler karmalarımızın temizlenmesine yardım eder.

alıntı

4

43887

Bu dönemde işe başlasak etkisi olur mu?

Yeni kararlar, başlangıçlar için karar almak retro zamanı uygun değildir.Adım atılmışsa da biter.Nihai sonuç vermez kalıcılığı yoktur. Sadece gözden geçirmek ,değerlendirmek,bitmeyen işleri tamamlamak için uygun bir süreçtir.Kararlar Retro bitiminde alınmalıdır.Sevgiler...

4

43887

Natalda DC'de ceres retro ne demek?
Natalde DSC 'de Ceres'i değerlendirirken hangi burçta, hangi derecede, gezegenlerle ilişkisi vs incelenerek yorum yapılmalıdır. Ben size özelden bahsettiğimi hatırlıyorum. Aynı sorlarla geliyorsunuz. Genel bir yorum da DSC ilişkiler, ortaklıklar, uzun vadeli ilişkiler, davalar, hukuk alanını ilgilendiren konuları ilgilendirir. Ceres arketipi toprak anadır. Bereket, verim, hasat, beslenme düzeniniz, ayrılık,kayıp, bağlanma, erkek haritasında eş göstergesi gibi özellikleri barındırır, Retro olması aldığı açılarla birlikte konunun ne ile ilgili olduğunu, geçmişten gelen sorunları, bereketsizliği, verim alamamayı, önüne çıkan engelleri, ilişkideki problemlere, ortaklık kurarken karşındaki kişiye dikkat etme gereğini, hukuki süreçlerde dikkatli olma gereği aleyhe işleyecek durumları gibi gibi durumlara işaret edebilir. Tabi destekleyici açılar ve gezegenlerle kombineleri yorumu değiştirir.

makssenberg

Kayıtlı Üye
Ben size özelden bahsettiğimi hatırlıyorum. Aynı sorlarla geliyorsunuz.
Şimdi hatırladım pardon. Peki ilişki bolluğunun olacağını ama gecikeceğini gösteriyor olma ihtimali var mı? Mesela retrolar için 30 yaş sonrasını çok telaffuz ederler.

4

43887

Şimdi hatırladım pardon. Peki ilişki bolluğunun olacağını ama gecikeceğini gösteriyor olma ihtimali var mı? Mesela retrolar için 30 yaş sonrasını çok telaffuz ederler.
Retro için belli bir yaş sınırı yoktur. Natalinizde retro hangi gezegeninizde ise o süreci deneyimlersiniz. Ceres oğlakta, satürn 7 evinizde ceresle kavuşum, açılar yapıyorsa yada Ceres'in aldığı farklı kombineler geciktirebilir ilişkiyi baskılar kısıtlar. Koruma açısı alırsa dengeler. Tek başına Ceres Rx gecikme geç gelen ilişki deneyimi diyemeyiz. Hele ki gec gelen iliski bollugu yanlıs bir telafuz :) Karmik sorunlu ilişki getirileri de vardır. Bu ilişkiler sadece sevgili, eş değil , ortaklıklar , uzun süreli ilişkilere de yansır. Haritanın geneli incelenmesi gerekir. Tek bir işaretle yorum yanlışları yapılabilir.

makssenberg

Kayıtlı Üye
Hele ki gec gelen iliski bollugu yanlıs bir telafuz :) Karmik sorunlu ilişki getirileri de vardır. Bu ilişkiler sadece sevgili, eş değil , ortaklıklar , uzun süreli ilişkilere de yansır. Haritanın geneli incelenmesi gerekir. Tek bir işaretle yorum yanlışları yapılabilir.

Ceres'im ain ve aldebaran etki alanındaymış(doğduğum yılki konumlarına baktım) ve uranüsten üçgen almış. Ain venüs-ay karakterinde :) Aldebaran da kraliyet yıldızı. Haritama bütün olarak bakıp hepsini birleştirince gayet mantıklı bir yorum olarak göründü. DC'de olmasından dolayı evet dediğiniz gibi ortaklıklara da yansır. Ceres'in bu konuda tek olumsuz açısı aydan karşıt açı alması. Ama bunu uranüsün üçgen yapmasıyla birlikte yorumlarsak mantıklı çünkü sürekli yeni ilişkiye başlamak için eskilerle anlaşamamak lazım çok eşli olmadığımıza göre :D Karmaya inanmadığım için karma inancı haricindeki yorumları okuyorum