yenilemeyen düşman : UYKU

ASKB

Kayıtlı Üye
insan da dahil bir çok canlının ortak laneti olan uyku ile ilgili bir kaç sorum ve bir kaç teorim olacak aslında.
endindiğim tüm kaynaklardan derlediğim bilgilere göre uykunun mantığı şu şekilde gelişiyor.

1. beyinde uyku düzenini ayarlayan merkez bu duruma kan basıncının ve nabzın belli bir sayıya inmesi sonu aktifleşiyor.
2. bu durumu vücut belli bir düzene koymak için kendi ürettiği bir uyuşturucuyu kullanıyor.
3. melatonin ; uyuşturucuya aşina olan bir insan olarak çok kuvvetli bir kimyasal olduğunu söyledikten sonra
bu madde diğer tüm narkotiklerde olduğu gibi ağzı kurutuyor, sinir kontrolünü engelliyor , beyin işleyiş hızını düşürüyor ve aşırı salgılabdığında
yani uzun süre uykusuz kaldığınızda halüsünojen etki gösterip ayakta rüya görmenizi sağlıyor.

ve herşey tastamam olduğunda siz kendinizi huzurlu yataklarinızda serin yastıklların üstünde buluyorsunuz.

ama bazı insanlar hiç uyumuyor yada hiç denecek kadar az .
vücutlarında dezenformasyonlar oluşmuyor kalıcı hasarlarda yok denebilir aslında.
en tehlikeli etkisi 24 saat canlı kalındığında tüm insanlardan soyutlanma ve aşırı zaman sonucu ne yapacağını bilemem hali başlıyor
kisaca sadece psikolojik ve iradeyle yenilemeyecek sorunlar değil.

uyku hakkında bilmeyenlere kısa bir fikir verebildiyaem ne mutlu bana
asll amacim bilgi sahibi arkadaşlardan uyku denen düşmanı yenmenin bir yolunu öğrenmek.

Her şeden önce uyku bir ihtiyaç o olmazsa ölürüz diyen arkadaşlar için gelsin.
; uykusuzluk sebepli rapor edileb hiç bir ölüm yok.
ve uyumayanlar kanlı canlı aramılzda geziyor.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Uyku en sevdigim sadik dostumdur :)
Bedenleriyle yasayan insanlar farki anlamaz ama beyinlerine onem veren insanlar icin uyku en onemli seydir. Uyku zihni berraklastirir beynin bezini gibidir. Ama bedenin ihtiyaci yok bedensel olarak hareketleri kısıtlayici ama beyin icin gerekli bir surectir.
Uyku hakkinda bilimsel ve psikolojik cok arastirma var ama ben uykuyu yemekten icmekten faydali bulanlardanim uyuda zihnin besini cunku.
Bedensel olarak yasariz ama zihinsel olarak ölüruz beynin tam gaz calismasi icib uykuya ihtiyac var.
Ve uyumak insanin yaslanmasini engeller, daha genc gorunmek icin uyuyun diyorum :) ve uykuda enerjimiz dengelenir ve yukselir. Bu konumu uyanik bir anda yakalayamayiz uyurkendi anlar cok kiymetlidir aslinda.
Ama uykuyu bu kadar sevmiyorsan illa uyumam diyorsan cozum olarak astral seyahat var, fiziksel olarak uyurken astral bedeninle dunyada gezer o zamanini degerlendirebilirsin.

Renaskamp

Banlı Kullanıcı
Uyku bi kaçış yoludur hem fiziksel hem zihinsel dinlenmeyi sağlar burda yanlış bilgi veriyorsunuz kusura bakmayın ama hiç uyuyamayan insanlar etrafımızda ancak ruh hastası olarak gezebilir. Bir deney yapılıyor gönüllü olan birkaç kişi bir odaya giriyor ve ne olursa olsun asla uyumamaları gerek çünkü bu şekilde uykusuz insanların hareketleri gözlemlencek insanlar iki gün normal bir şekilde hareket edip konuşuyorlar sona doğru saldırgan tavırlar sergiliyolar üçüncü günde aynı şekil bi okadar yorgunlar uyumamaları için arada uyarılar gönderiliyor dördüncü gün kendilerine zarar vercek hareketlerde bulunup kendi dışkılarını yiyolar bu arada bu insanlara yemek veriliyor ama akli dengelerini kaybetmeye başlıyorlar yanlış hatırlamıyorsam bir bilgi daha uyumamaları için bi ilaç takviyesi de uygulanıyor. Anlayacağınız uykusuz bi insan insanlıktan çıkıyor.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Uyku düşman değil enerji ve güncelleme aracıdır. Uyumamak öldürmez ama uzun vadede beyin hücrelerinde ortalama %25 ölüme neden olur. O vade artarsa bu oran yükselir. İmmün sisteminde çöküşler başlar. Uyumamak direk öldürmeyecektir ama ölmeniz için gerekli bütün koşulları sağlayarak ölüme yakınlaştıracaktır, tıpkı her gün içilecek olan 2 paket sigara + 35 cl ağır alkollü içkinin yaratacağı tahribat gibi.
Uyku hem bedensel şarj hem de manevi güncellemeler için yarı ölüm halidir. Her gün bir kaç saat yarı ölü moda girdiğiniz için 150 yıla kadar yaşayabiliyor insanlar. Paranormal anlamda en sıkı sistemsel güncellemeler de uykuda olur. Rüyalar hem bilinçaltımızın geri dönüşüm kutusudur hem de sistemin sahibinden gelecek e-postaların aktarım yollarından biridirç Mesele hem kimyasal, hem biyolojik, hem manyetik, hem de boyutlar arası mesafedir.
İnsan üstü olmak uyumamakla değil, tardigradalar gibi %90 ve üstü oranında ölümcül uykuya dalabilmek, yani yarım ölümden daha fazla ölebilmektir. Bu elbette bedenli bir yaşam formu için geçerlidir. Bedensiz olunca zaten insan kavramından çıkar ve uyku gibi şeyler olmaz.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Rüyalarım benim için çok önemlidir,bu uykuya verdiğim önemin sebeplerinden biri.Gerekli saatlerde yeteri kadar uyku ,8 saat ortalama ile sağlıklı olandır ve her insan için gereklidir.Bir hafta toplamında 18 -20 saat arası uyuduğum dönemlerde sinirlerim harap oluyordu,çok çabuk agresifleşen biri olup,dikkat dağınıklığım yaşıyordum.Zorunluluklar haricinde ,ne uykuyu abartırım ne de reddederim.Saçma saatlerde uyumamda uyanmamda ,uyku düzenim yerindedir.Herşeyde olduğu gibi abartılmadığı sürece uyku güzeldir.Uyku benim için ruhumu dinlemem ,kendime çekilmem demektir.İstihare ve ruyalarım, bunlar uyku aşamasında gerçekleşen hayatımda önemli yer tutan kavramlar,parapsikoloji açısından da uykunun değeri büyük bende.

asterix

Kayıtlı Üye
Melatonin bir uyuşturucu değildir ben tablet olarak kullanıyorum,fizyoljik gece gündüz ritmi için ışıkla salgısı değişen doğal bir hormondur.ikincisi uyku boşa geçen zaman değildir o sırada hem fiziksel hem ruhsal rejenerasyon hem de rüyalar arcalığıyla bizmle temas kurulur düzltmler yapılır vs.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Uyumayınca ne oluyor ? Yani büyük bir marifet mi gerçekleştirmiş oluyorsunuz ? kaliteli uyku uyumayanlara sormak gerek elinize ne geçti ?
Kaliteli uyku uyuyup bedeninizi psikolojinizi dinç tutmak varken uyumayarak elinize ne geçiyor ?
Şunu bunu diyen arkadaşlara gelsin diyen üyemiz yani uyumayarak marifet yaptığınızı sanmayın kaliteli uyku uyuyanlar ilerde sağlıklı yaşarken siz zora düşersiniz unutmayın :)

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
İstediğiniz kadar uyumayın, beynin uyumaya ihtiyacı vardır. Belli bir müddetten sonra uyumasak bile beyin kendini uyutur, gözleriniz açık olsa bile. Uyanıkken rüya görmeye başlarız.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
'Uyumayın çocuğum uyumayın.Sabahlara kadar oturun!'

damned

Kayıtlı Üye
Uyumadan önce içilen bir bardak papatya veya melissa çayı kaslarınızı gevşeterek sizi rahatlatır ve kaliteli bir uykuya yardımcı olur :)

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Cinselliğin uykuya çok faydası var sorununuza büyük fayda sağlayabilir. Tabi işin tehlikeli yani ondan sonra uyuyamamak :)

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Kesinlikle bende şikayetçiyim bu uykudan ve yemek yemekten.. Açık olman gerekirse bazı insanı ihtiyaçlardan nefret ediyorum keşke ihtiyacımız olmasaymış

Zaris

Kayıtlı Üye
İş
Web Tasarım
ne demek uykusuzluk öldürmüyor? kaç tane haber okudum uykusuzluktan ölen.

uyku bedensel bir ihtiyaçtır.

Almastad

Kayıtlı Üye
İş
Tahmin
Yenilir yutulur bir cinsten kavram değil kendisi lâkin yenilmemesi de imkânsız değil; sâdece pek zor.

Eirenej

Kayıtlı Üye
Uyumayı önlemek beyin mekaniğine zarar vereceğini düşünüyorum ayrıca bilimsel araştırmalar uykuyu önleme araştırmalarında berbat sonuçlar elde etti ''Rus Uyku Deneyi'' ni araştırmanızı öneririm gerçek olduğu tartışılır ama yinede araştırmanızı tavsiye ederim sevgiyle :)