Uyurken yanıma biri geldi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Knock Out

Kayıtlı Üye
Geçen yaz yaşadığım bi olayı anlatacağım hala etkisindeyim. İki katlı bir evde yaşıyoruz, ben alt katta yatıyorum annem, babam ve kardeşim üst kattalar. Eskiden rahmetli babaannemin yattığı çekyatta yatmaya başlamıştım ve o güne kadar hiç bir sorun yaşamamıştım. O gün gece 2 gibi eve geldikten sonra biraz televizyon izleyip uyumuştum. Telefonumu da benden uzak bi yerde sessize alıp şarja takmıştım. Bir kaç saat sonra birden uyandım ve telefona bakma isteği hissettim. Baktım özel numara arıyor, açtım ses yok ben de yattım. Yan bi şekilde yattım tekrar ama uyumadım. Tam arkamda da üst katın kapısı var. Bi süre sonra arkamdan mermere değen çıplak ayak sesleri duydum. O an zaten çok korktum yani hırsız olduğunu sandım ne yapacağımı düşünüyorum. Ayak sesleri yaklaştı ve yattığım çekyata biri oturdu çekyatın hareket ettiğini hissettim. Dondum kaldım o sırada zaten gözlerimi açtım ama korkudan hareket edemiyorum. Sonra başıma bir el uzandı saçlarımı okşar gibi. Birden geriye döndüm kimse yok. Sabah olanları aileme anlattım. Babaannemin beni ziyaret etmiş olabileceğini söylediler. Böyle bi şey mümkün müdür merak ediyorum.

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Bende benzer durum yaşamıştım birini yanımda hissettiğim için uyandım gözlerim kapalıydı ama açamadım görmedim ama yanıma biri oturdu ve kalktı gitti hala unutamıyorum o anı..

Moonligt

Kayıtlı Üye
İş
komiser
Paralel evrendeki sen'dirsin belki :D hersey mumkun

Luccinda

Kayıtlı Üye
Ben de buna benzer bir olay yaşadım. Akşam arkadaşımla sohbet edip kendi odama geçmiştim. Kapıyı kapattım ve yudum duvara donuk şekilde uzandım. Başımın oldugu kısımda koltuk vardı.Telefonumla oynuyordum odanın kapısı açıldı. Ozaman kaldığımız ev eski birevdi kapıları yerleride tahtadan yürüdügünde gavur gucur ediyordu. Ben ev arkadaşım sandım,kapıyı açıp yürümeye başladı heralde bişi unuttu alıcak diye düşündüm.Sonra yürüdü yürüdü tahta gıcırtılarıyla ben dayanamadım seslendim adıyla ses yok ondan sonra korku düştü içime onun ne oldugunu bilmiyorum ama başımın ordaki koltuğa oturdu. Bütün dualar birbirine karıştı içimden dışımdan karıştırdım hepsini(= Elimdeki telefonla yatımyamalak mesaj atabildim arkadaşıma.Sonra odadan hemen geldi tabi yanıma ve pat die kapıyı açarak.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Böyle şeylere büyükannem geldi, dede geldi ermiş geldi sevdiğinden gelenler geldi şeklinde değerlendirmeyin.
Iyi olsaydı, destursuz gelmezdi. Selamsiz, izinsiz gezenler ya hirsizdir ya yolsuz. Benden söylemesi, bu gibi olaylara mahal vermeyin bunlar özel yapmaz aksine destur almak özel yapar. Iyi birseymis gibi hissetmeyin kapilari kapatmaniz yarariniza olurdu.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Geçen yaz yaşadığım bi olayı anlatacağım hala etkisindeyim. İki katlı bir evde yaşıyoruz, ben alt katta yatıyorum annem, babam ve kardeşim üst kattalar. Eskiden rahmetli babaannemin yattığı çekyatta yatmaya başlamıştım ve o güne kadar hiç bir sorun yaşamamıştım. O gün gece 2 gibi eve geldikten sonra biraz televizyon izleyip uyumuştum. Telefonumu da benden uzak bi yerde sessize alıp şarja takmıştım. Bir kaç saat sonra birden uyandım ve telefona bakma isteği hissettim. Baktım özel numara arıyor, açtım ses yok ben de yattım. Yan bi şekilde yattım tekrar ama uyumadım. Tam arkamda da üst katın kapısı var. Bi süre sonra arkamdan mermere değen çıplak ayak sesleri duydum. O an zaten çok korktum yani hırsız olduğunu sandım ne yapacağımı düşünüyorum. Ayak sesleri yaklaştı ve yattığım çekyata biri oturdu çekyatın hareket ettiğini hissettim. Dondum kaldım o sırada zaten gözlerimi açtım ama korkudan hareket edemiyorum. Sonra başıma bir el uzandı saçlarımı okşar gibi. Birden geriye döndüm kimse yok. Sabah olanları aileme anlattım. Babaannemin beni ziyaret etmiş olabileceğini söylediler. Böyle bi şey mümkün müdür merak ediyorum.
Dini inancınız nedir bilemiyorum ancak müslüman olduğunuzu farz ederek şu yorumda bulunayım gelenin babaneniz olma meselesine.
Bazı özel zamanlar ve özel günlerde ölen ruhların sevdiklerini ziyaret etme izni verildiği söylenir ancak kendilerini hissettirebilirler mi ? bu kısmı bilemiyorum.
Bazen şehitler aile yakınlarına görünür hatta konuşulduğuna dair söylentiler var bende buna inanırım bu kısım Allah'ın hoşnut olarak yanına aldığı kulları içinde geçerlidir.
Ama başınıza gelen bu durum illaki babanenizin gelmiş olabileceği anlamına gelmez uzaktan ne olduğunu anlamak zordur pekala size şefkat ile bakan bir varlık türü de olabilir ailenizin dediği gibi babanneniz de olabilir.Rahatsız olduğunuz zarar gördüğünüz bir durum yok ise ortada bir sorun yoktur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...