Bebekler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BonezCrusher

Banlı Kullanıcı
Beyler bayanlar merak ettigim iki sey var

Yeni dogan bebekler uykuda gulmesi veya ic cekmesi ne kimi melekleri goruyor diyo kimi melekler onu dovuyor diyor bana gore reflex melekler ALLAH emir vermeden pek bir is yapamaz diye biliyorum uyurken aglamaya gecmesine benim dusuncem cinlerin korkutmasi isin asli nedir ?

karatay

Kayıtlı Üye
Bunlar tamamen yenidoğan reflekselerinden. Nasıl ki göz kapaklarınız istemsizce açılıp kapanır, bebeklerde de bu gibi refleksler vardır. Her kası, her organı bir gelişim aşamasındadır. Yani yenidoğan bir bebeğin gülmesi bizim gülmemiz gibi bir sebebten ötürü degil aksine istemsizce oluşan bir reflekstir.

Renaskamp

Banlı Kullanıcı
Ya sürekli bi varlığa bağlamaya çalışıyo herkes. Bebek bu afedersiniz altına yapmıştır bi yeri ağrıyodur acıkmıştır derdini anlatamıyo yavrucak ağlıyordur

geçmiş

Kayıtlı Üye
Bebekler yaklaşık 2.5 - 3 aylık olmadan önce bilinçli şekilde gülümseyemezler, yenidoğan bebeklerin uykularında oluşan gülümsemelere biz her ne kadar melekler güldürüyor desekte işin aslı arkadaşların da söylediği gibi bu yanak kaslarından kaynaklanan bir reflekstir :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...