iş yerinde ki sıkıntım hakkında önerilerinizi rica ediyorum..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Semar

Kayıtlı Üye
merhabalar .. konuyu nereye açacağımı da başlığını ne koyacağımı da bilemedim açıkçası. yalnız uzun zamandır çok rahatsız olduğum bir konuyu paylaşmak istiyorum. ne yapacağımı bilemediğim için belki yol gösteren, fikir veren birileri çıkarak şu bulunduğum saçma ruh halime bir çözüm bulunabilir. sorun iş yerimdeki çalışma arkadaşım. ( onaylamadan önce okuyan sayın mod seninki de dert mi deyip yayımlamayabilir saygı duyarım )
özel bir kurumda halkla ilişkiler olarak, yeni açılacak şubesi için 9 ay önce işe başladım. ve benle beraber 1,5 yıllık çalışan bir personel daha oraya geçecekti müdüre olarak geçeceğini düşündüğü için beklenti içindeydi ama dışarıdan bir başkasını müdür olarak alınınca hayallerinin rafa kalktığına ama bir süre sonra iş oturunca müdüre olacağına inanıyor. olsun inanın hiç gözüm yok.ama bir terslik var sürekli üzerime oyunlar oynuyor dedikodu peşinde işime engel oluyor hep bir hinlik çıkartıyor. ne yapacağımı bilemiyorum. şuanda öyle bir içim sıkılıyor , kalbim sıkışıyor ki ( genelde fesatlık yapacağı zaman böyle hissediyorum ) ve midem bulanıyor . sizce neden etkileniyorum ve bir çare ne yapabilirim .. senelik izne çıktı o kadar iyiydi ki her şey müdürle aram falan. ama şimdi yine işler sarpa sarıyor gibi. lütfen dua esma önerilerinizi bekliyorum.

Ori

Kayıtlı Üye
İşyeri ortamı nedir bilir misiniz? Zekaların karşılıklı olarak kurallar dışında kapışması ve her türlü kötü niyetin serbest olduğu bir yarıştır. Bundan kimin galip çıkacağı ise üst yönetime kalmıştır. Şerefli bir insan art niyete başvurmaz ama iş yeri ortamının çoğu şereften haysiyetten yoksun insanlar tarafından dolmuştur. Bu ortam iyi insanların zekası dışında barınamayacağı yerlerden biridir. Ortama bağlı olun ama tarafsız olun. Bu bir nevi yap ama yapma mevzusudur. Hep kötüler kazanacak diye bir kaide yok.

Semar

Kayıtlı Üye
İşyeri ortamı nedir bilir misiniz? Zekaların karşılıklı olarak kurallar dışında kapışması ve her türlü kötü niyetin serbest olduğu bir yarıştır. Bundan kimin galip çıkacağı ise üst yönetime kalmıştır. Şerefli bir insan art niyete başvurmaz ama iş yeri ortamının çoğu şereften haysiyetten yoksun insanlar tarafından dolmuştur. Bu ortam iyi insanların zekası dışında barınamayacağı yerlerden biridir. Ortama bağlı olun ama tarafsız olun. Bu bir nevi yap ama yapma mevzusudur. Hep kötüler kazanacak diye bir kaide yok.

bunları bir kabullenebilsem :( ben galiba safım valla safın önde gideniyim kendimi kinci bilirim, ama iş bende ona kötülük yapayıma gelince aman Allahından bulsun diyorum beddua bile edemiyorum. sonra da sustum , zarar gördüm diye üzülüyorum.

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=43129

Konuyu okuyunca rayyur isimli üyenin yorumunu konunun hemen altından okur musunuz sanırım işinize yarar.

sevgili pembekuvars deneyeceğime emin olun umarım işe yarar

hopefull06

Kayıtlı Üye
Kendi isminizin esmasını bulup günlük onuda çekin, esmalar genellikle kendimiz için pozitif sonuçlar verir.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Eğer esmalar ile majikal işlemler yapıcaksanız inancınıza göre olan korunmaları yapın.
Yapılan korunmaların güçlü olması için gerekli bilgileri edinin.
Niyet enerjisi hakkında bilgi edinin bu konuda örnek çalışmalara göz atın,Enerjiniz nekadar çok olur ve niyet enerjisini nekadar iyi kullanırsanız yapacağınız korunmalar da okadar etkili olur.

İyi forumlar.

geçmiş

Kayıtlı Üye
Bu tür yollara başvurmadan önce bence direkt olarak açık açık uygun bir yolla konuşmayı deneyebilirsiniz. Belki istemeden canını sıkacak birşeyler yapmışsınızdır ya da belki sizin onun geçmek istediği pozisyonda gözünüz olduğunu düşünüyordur bunları konuşmadan bilemezsiniz. Açıkça derdinin ne olduğunu neden böyle yaptığını güzel bir dille sorun, eğer akla mantığa uygun bir insansan zaten sebebini açıklayacaktır ve belkide sorununuz hallolur. Ha yok aksi biriyse işe yaramazsa yine başka yollara başvurabilirsiniz bence.

Semar

Kayıtlı Üye
Kendi isminizin esmasını bulup günlük onuda çekin, esmalar genellikle kendimiz için pozitif sonuçlar verir.
yardiminizla isim esmami ve hesabının ne demek olduğunu öğrendim tekrar teşekkür ederim,

Eğer esmalar ile majikal işlemler yapıcaksanız inancınıza göre olan korunmaları yapın.
Yapılan korunmaların güçlü olması için gerekli bilgileri edinin.
Niyet enerjisi hakkında bilgi edinin bu konuda örnek çalışmalara göz atın,Enerjiniz nekadar çok olur ve niyet enerjisini nekadar iyi kullanırsanız yapacağınız korunmalar da okadar etkili olur.

İyi forumlar.
Maji değil ama niyet çalışması deneyeceğim ,olumlamanin etkilerine inanıyorum. Mutlaka araştırarak çalışacağım. .
Bu tür yollara başvurmadan önce bence direkt olarak açık açık uygun bir yolla konuşmayı deneyebilirsiniz. Belki istemeden canını sıkacak birşeyler yapmışsınızdır ya da belki sizin onun geçmek istediği pozisyonda gözünüz olduğunu düşünüyordur bunları konuşmadan bilemezsiniz. Açıkça derdinin ne olduğunu neden böyle yaptığını güzel bir dille sorun, eğer akla mantığa uygun bir insansan zaten sebebini açıklayacaktır ve belkide sorununuz hallolur. Ha yok aksi biriyse işe yaramazsa yine başka yollara başvurabilirsiniz bence.
Eksik ifade ettim ya da yanlış bir anlaşılma oldu,düzeltmek istiyorum. Ben daha yeni mezun biri değilim iş hayatında da yeni değilim. Aaa bundan elektrik alamadim diye yazmadım. Birseyleri açık anlatamadim yazarsam kurum sektör anlaşılır. Hakkımı yedigini 2 kere yüzüne söyledim ozaman hakkına sahip ciksaydin dedi kavga etmem asla , yersede bir geri dönüşü vardır kimsenin hakkı kimsede kalmıyor. Herkes iyi niyetli olmuyor ne yazıkki keşke konuşarak anlasilsa arada sorun kalmasa sonucta evden cok ışte vakit geçiriyorum. Ama emin olun denedim hatta hep deniyorum , ben kalbimi temiz tutuyorum yaptığım işi hakkıyla yapıyorum ama yetmiyor kadın geliyor ortalığı karıştırıyor susuyorum olmuyor müdüre aktarıyorum herkesin mizacı farkindayim herşeyin diyor. Beter olsun demiyorum ki bana zarar gelmesin ak kara ortaya çıksın istiyorum

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Maji değil ama niyet çalışması deneyeceğim ,olumlamanin etkilerine inanıyorum. Mutlaka araştırarak çalışacağım. .

Burada size esmalar ile ilgili tavsiye edilen çalışmalar maji sınıfına giriyor bizim anladığımız manada normal dualar değildir bu sebepten korunma yapmanız tavsiyesinde bulunmuştum.Bazılarımız normal dua ile maji çalışmalarını ayırt edemiyorlar.
Çalışmalarınız da şimdiden başarılar dilerim.

geçmiş

Kayıtlı Üye
Eksik ifade ettim ya da yanlış bir anlaşılma oldu,düzeltmek istiyorum. Ben daha yeni mezun biri değilim iş hayatında da yeni değilim. Aaa bundan elektrik alamadim diye yazmadım. Birseyleri açık anlatamadim yazarsam kurum sektör anlaşılır. Hakkımı yedigini 2 kere yüzüne söyledim ozaman hakkına sahip ciksaydin dedi kavga etmem asla , yersede bir geri dönüşü vardır kimsenin hakkı kimsede kalmıyor. Herkes iyi niyetli olmuyor ne yazıkki keşke konuşarak anlasilsa arada sorun kalmasa sonucta evden cok ışte vakit geçiriyorum. Ama emin olun denedim hatta hep deniyorum , ben kalbimi temiz tutuyorum yaptığım işi hakkıyla yapıyorum ama yetmiyor kadın geliyor ortalığı karıştırıyor susuyorum olmuyor müdüre aktarıyorum herkesin mizacı farkindayim herşeyin diyor. Beter olsun demiyorum ki bana zarar gelmesin ak kara ortaya çıksın istiyorum
Yo hayır lütfen yanlış anlamayın ben zaten sizin art niyetli olduğunuzu onu kötü bir duruma düşürmek istemediğinizin farkındayım. Belki yanlış anlaşılmalar olmuştur diye konuşmayı deneyin demiştim ama madem hakkına sahip çıksaydın vs. gibi kavga etmeye yönelik cevaplar veriyormuş o halde bu kişi konuşarak anlaşılan biri değil. Madem konuşmak işe yaramıyor o halde arkadaşların dediklerini deneyebilirsiniz, umarım bir an önce çözüme kavuşur emin olun sizi çok iyi anlıyorum :)

sevimkoşkatilgeldi

Kayıtlı Üye
İş
Kamu Hukuku
Anneannem sevmediği birini ortamdan uzaklaştırmak için ayakkabısının içine tuz atardı. Tabi şahıs iş yerinde ayakkabısız dolaşır mı bilemem ama bizim koca hatun genelde istemediği misafire falan yapardı. :D Belki bırakır gider diye aklıma geldi. :D

campanella

Kayıtlı Üye
merhabalar .. konuyu nereye açacağımı da başlığını ne koyacağımı da bilemedim açıkçası. yalnız uzun zamandır çok rahatsız olduğum bir konuyu paylaşmak istiyorum. ne yapacağımı bilemediğim için belki yol gösteren, fikir veren birileri çıkarak şu bulunduğum saçma ruh halime bir çözüm bulunabilir. sorun iş yerimdeki çalışma arkadaşım. ( onaylamadan önce okuyan sayın mod seninki de dert mi deyip yayımlamayabilir saygı duyarım )
özel bir kurumda halkla ilişkiler olarak, yeni açılacak şubesi için 9 ay önce işe başladım. ve benle beraber 1,5 yıllık çalışan bir personel daha oraya geçecekti müdüre olarak geçeceğini düşündüğü için beklenti içindeydi ama dışarıdan bir başkasını müdür olarak alınınca hayallerinin rafa kalktığına ama bir süre sonra iş oturunca müdüre olacağına inanıyor. olsun inanın hiç gözüm yok.ama bir terslik var sürekli üzerime oyunlar oynuyor dedikodu peşinde işime engel oluyor hep bir hinlik çıkartıyor. ne yapacağımı bilemiyorum. şuanda öyle bir içim sıkılıyor , kalbim sıkışıyor ki ( genelde fesatlık yapacağı zaman böyle hissediyorum ) ve midem bulanıyor . sizce neden etkileniyorum ve bir çare ne yapabilirim .. senelik izne çıktı o kadar iyiydi ki her şey müdürle aram falan. ama şimdi yine işler sarpa sarıyor gibi. lütfen dua esma önerilerinizi bekliyorum.

Dilerim en kısa zamanda bu sorunun üstesinden gelirsiniz,İstediğiniz tarzda bir çözümüm yok maalesef ama vakti zamanında benzer şeyleri yaşamış olduğum için yinede yazmak istedim. Maalesef neredeyse her iş yerinde olan problemlerden ve günümüzde bu tip sorunlarla karşılaşmaktan kaçış yok gibi!! Sizin çalışma arkadaşınıza da olur mu bilmem ama, benim 5 çalışma arkadaşımdan 3'ü dediğiniz gibiydi, onlarla 10 senem geçti! Son 5 senede 2'sine major depresyon teşhisi kondu!

Uzun lafın kısası, kişi ne yaparsa kendine yapar! Siz mümkün olduğunca canınızı sıkmadan işinizi en güzel şekilde yapmaya çalışın ve en önemlisi sabırlı olun. Kimse aptal değil (yöneticileri kast ediyorum), eminim orada da herkes kimin ne olduğunu biliyordur.
Stratejik ve sakin davranmazsanız haklıyken haksız duruma düşersiniz ki bu tarz insanların temel amacı o.
Kolaylıklar dilerim...

fransula

Kayıtlı Üye
Egosu şişmiş kocaman olmuş insanlarla çalışıyorum ben de. Bu işletmeden başka yer görmemiş, kendi cumhuriyetlerini kurmuşlar 90' lardan bu yana. Onlardan sonra işe başlayan herkes en fazla 3 bilemedin 4 yıl dayanıyor. Ben de 3 yılımı bitirdim artık sona geldim :D Bazen huzur gerekiyor insana, etrafındakiler amaan takma işini yap geç der ama hiç bir zaman senin yerine kendilerini koymazlar anlayamazlar. Yalnız değilsin inan bana.. En yakınım bile bıktı çünkü elimde olmadan sürekli işteki sıkıntılarımı anlatır oldum. Mesela yemeklerden açılıyor konu sonra döndürüp dolaştırıp nasıl üstlere getiriyorum ben bile hayret ediyorum. Geceleri kabuslarımda bile iş var. ne yapabilirim diye çok düşündüm dualar ettim Vedud' lar söyleyip insanların yüzüne yüzüne üfledim :D ( Ama meğerse büyüye giriyormuş sonradan öğrendim :D ) Alttan aldım olmadı, tartıştım kimse yakıştıramadı, sustum meymenetsiz dediler, konuştum saçmalıyor dediler. En sonunda karar verdim işten ayrılmaya. Evet para kazanmak zorundayım ama kazandığım paralar hastane masraflarıma gitsin istemiyorum, çünkü sağlığım gidiyor. İş çok hele ki hizmet sektörüyse. Sakın yanlış anlama işi bırak başka çaren yok demiyorum sadece bu hayatta nasıl mutlu olacaksan onu yap arkadaşım bu günler ve sağlığın geri gelmiyor...

Semar

Kayıtlı Üye
http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=43129

Konuyu okuyunca rayyur isimli üyenin yorumunu konunun hemen altından okur musunuz sanırım işinize yarar.
''...... dua : Allahümme velleddüd ". . . . ." Ağzını bağla dilini tut.
Yüzüne bakarak 7 kez okuyun boşluk kısmını kişinin adıyla doldurun. Kişisel tavsiyem olaraktanda Başmelek cebrail iletişimimizi şifalandır demenizdir. ''
flood olmayacaktır umarım.
Sn. Pembekuvars bunu denedim hatta denemek ve emin olmak için 4 gün bekledim. kesinlikle işe yarıyor, sadece kişisel tavsiyenize uymadım. ben duamı Allah rızası için haksızlığa uğramayayım haksız yere laf söyleyecekse sussun diye ettim , işe yaradı .. hatta bugün müdürüm şuan bulunduğum birimi değiştirip eylülden itibaren istediğim bölüme geçebileceğimi söyledi bu da benim açımdan mükemmel bir haber oldu. tavsiyeniz için çok teşekkür ederim.
tuz olayını da deneyeceğim :D

Semar

Kayıtlı Üye
İşe yaramasına çok sevindim :) Sizin adınıza önemli gelişmeler bunlar ama kimseye anlatmayın bunu yaptığınızıda etkisi olsun :)
anlatmamaktan kastınız tüm mabede yazmış oldum , bi daha yaptığımda olmayacak mı ya da .. bilsem yazmazdım :O

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...