Haset.fesat ve düşman için ne yapilmali?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kul

Kayıtlı Üye
Günlük hayatımda çevremde olan ve durmadan benimle uğraşan birkaç insan var.Bana bilerek ve isteyerek haksızlık ediyorlar,ben RABBİME havale
ediyorum ama çok üzüyorlar.
Ben de onlar için bir şeyler yapmak ve uzaklaştırmak istiyorum.Ne yapabilirim?

kıvep

Banlı Kullanıcı
Sana taş atana, tutupta kaya atılmaz. Biri kötülük yapmış olabilir, karşılık vermemek iyiliktendir ama illa bende kötülük yapıcam diyorsanız kötülüğün bile bir prensibi vardır. Su atana, ateşle karşılık verilmez ... size büyü sihir yapmamış normal bir insana, onun erişemeyeceği şekilde büyüyle saldırmak hem adaletsizlik hemde bunu 40 yıllık havasçı bile yapmaz.
Bana sorarsanız, kötülüğe daha büyük bir kötülükle karşılık vermek daha karanlıktır. Normal insani ilişkilere büyüyü karıştırmak dengeyi bozar. Bilmem anlatabildim mi?
Gerçi karşılık vermemek tüm sorunları çözer ama Karşılığınız daha insancıl ve ulaşılabilir olmasını önerirdim.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Allah 'a havale etmekle olgunlukla en doğrusunu yapmışsın.Sana garip gelecek belki ama affetmeye çalış o insanları.Eğer elindeyse irtibatını azaltarak affet ve Allah'a bırak.Affetmen onların yaptığının yanına kâr kalacağını yada haklı olduklarinı asla göstermez.Sen onların yükünden sende blokaj oluşturmasından kurtularak ,onlara ilk cezayı kendi "iyi olma "halinle verirsin.Allah yarına bırakır yanına bırakmaz.Affet .Kısaca bu şudur: "Affederek zehri sen içersin ama onlar ölür."Allah rahmet eylesin.

Semar

Kayıtlı Üye
inancınız ne yönde bilemiyorum ama bazı esmalar var bu yönde araştırabilirsiniz. sayılara dikkat etmenizi ve kalpten dilemenizi öneririm işe yaradığını çok kez görmüşümdür. belki de önemli olan sadece niyet ve inanmaktır..

cansu3423

Kayıtlı Üye
Ya şedidel Batşi belli bir sayıda ve belli gün sayısında okunuyor.Onu arastırıp yap ama cok zarar verir o kişiye:)

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Ya şedidel Batşi belli bir sayıda ve belli gün sayısında okunuyor.Onu arastırıp yap ama cok zarar verir o kişiye:)

Ben de bunu kullanmıştım önceden işe yaradı tekrar denedim ancak fayda sağlamadı ama cidden kişiye güzel bir hasar veriyor :) Zaten yaparken içimde hep sıkıntıv vardı sanırım korunma yapmayınca böyle oluyo

cansu3423

Kayıtlı Üye
Evet kalpte sıkısma hissi agırlık hissi oluyor ama karsı tarafa verdigi zararın yanında hiçbişsey:)

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Sizinle uğraşılmasının etkisinden kurtulmak için duygusal arınmalar yapabilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...