Basit Etki Yaratma Çalışmaları - Bülent Kısa

Nyksse

Banlı Kullanıcı
Herkesin yapabileceği ve büyünün işleyiş sistemini, temel amacını, konsantrenin, kullanılan sözlerin temel mantığını anlamak ve çalışma sistemini kavramak amacıyla faydalı bir yazı olduğunu düşündüğüm için burada paylaşmak istedim.
Her ne kadar büyü için bir temel oluşturmak amacıyla yazılmış olsa da insan üzerinde etki yaratma boyutundan bakıldığında herkesin uygulayabileceği basit bir çalışma yöntemi olduğunu düşündüm.
Yazının içinde hiçbir dine ya da ekole ait bir iz yok, bu da bana göre bu basit tekniği daha uygulanabilir hale getiriyor.

Değerli Arkadaşlar

Düşündüğüm çalışma ya da deneme daha önce de belirttiğim gibi sadece bu konularda deneyimsiz olan, başlamak isteyen fakat nereden başlayacağını bilemeyen, Konular hakkında birşeyler ya da bir çok şey okuyup da pratik denemeler için cesaret edemeyen, hiç bir meditasyon deneyimi olmayan ya da çok az olan, kısaca yeni başlayan, pratik tecrübesi olmayan kimseler içindir. Tabii ki, pratik deneyimleri olan kimseler de katılabilirler fakat düşündüğüm çalışmalar onlara oldukça yavan gelebilir.

Aşağıda teklif edeceğim çalışma belki ilk bakışta size çok yavan, basit ve büyü denilince aklımıza gelen şeylerle ilgisiz gelebilir fakat unutmayın ki, bu daha ilk adımdır. Şimdi yerimizden doğrulmaya başlıyoruz. Koşmak çok sonraki iştir.

Amaç en başta büyünün ne olduğunu anlamak, anlatmak ve bir yola çıkış noktası göstermektir. Burada hemen formula 1 pilotu oluruz diye bir idda yok ama en azından bisiklete binmeyi öğrenebiliriz.

İkinci belirtmek istediğim nokta, tavsiye edeceğim çalışmalar veya büyü hakkındaki fikirler sadece bana ve çalışma grubuma aittir. (Başka site linki vermek yasak) sayfalarındaki ritüeller, bilgilerle ilgileri yoktur ve başka görüş açıları da olabilir. Hiç birini de yalanlamıyor, reddetmiyorum çünkü bu konularda çok uydurma ve yalan yanlış şeyler değilse ki, (Başka site linki vermek yasak) sayfa sayfalarında böyle şeyler yok, her farklı şey farklı bir yoldur ve amaç aynıdır.

Önce büyü nedir. Aleister Crowley büyü için "Olacak olan şeylerde isteğe uygun değişiklikler yapma bilim ve sanatıdır" demiş. Bu çok doğru bir ifade ve sık sık, "Büyü nedir?" Diye soranlara söylüyorum. Fakat ben ayrıca şunu söylemeyi tercih ediyorum. "İnsan başka bir olayı veya kişiyi değiştirirse bu onun kendi gücünü gösterir. Fakat insan kendisini değiştirebilirse bu, büyünün gücünü gösterir." Fakat isterseniz bu konuda derine inmeden önce çok daha basit yönlerden bakalım. Büyü bir enerjinin kullanımıdır ve mevcuttur. Kullanılan enerji hem kişinin kendi enerjisi hem evresel enerji de diyebileceğimiz güç veya ikisi birdendir. Birisi çıkıp da hayır enerji şudur, budur derse bunun da tartışmasını yapacak değilim çünkü beni ve bu işe girişecekseniz sizi de ilgilendiren şey şimdilik, ne olduğu değil, nasıl olduğudur. İşe yarayıp, yaramadığını, uyum sağlayıp sağlamadığımızı görmektir.

Yapacağımız denemelerde hiç bir dinsel yan yoktur. Ayrıca zikirler, mantralar, ilahi güçler, cinler periler gibi şeyler de yoktur. Basit zihinsel konsantre ve etkileme denemeleridir. Burada benim anlatacağım kadarını sizlerin de oturup, kendiliğinizden bulup deneyebileceğinize inanıyorum fakat burada bir sistem ortaya koyup, adım adım izleyerek ve daha da iyisi aynı şeyi başka birileri ile birlikte yapıyoruz.

Herşeyden önce gelen insanın kendi gücünü kullanabilmesi ve deşarj edebilmesidir. Şöyle düşünelim. Herhalde bir çok kişi Ortaçağ Avrupasından kalma Grimoire'ları görmüştür. O kitaplarda değişik spiritler veya demonlar çağırılır ve onlardan bazı şeylerin yapılması istenir. Bunların hepsini peşinen yapılabilir ve yapılmış olarak kabul edelim. Yani şimdi diyelim ki, elimizde bir majisyen var ve bu kimse demonları çağırıp, zorlayıp, olmadık şeyler yaptırtmış. Yani yapılanlar onların değil bu varlıkların gücüyle olmuş. İşte bu durumda bile ilk gereken şey o kişinin kendi gücüdür. Çünkü gereken varlığa erişmek için önce kendi gücüyle harekete geçmesi gerekir. Onlar üzerinde hakimiyet kurmak için kendi gücünün olması gerekir ve korunmak için invoke ettiği güçleri çağırabilmesi için gene kendi gücü gerekir. Her ne kadar söz konusu Ortaçağ çalışmalarını çok ciddiye almıyorsam da burada örnek olarak kullanılmasında bir sakınca yok.

Yani telefon hattının diğer ucunda size cevap vermek için can atan birisi bekliyor olsa bile, kendi gücünüz ve bilginizle telefon numarasını tuşlamazsanız ve onun telefonunu çaldıramazsanız hattın ucundaki kişi size cevap veremez.

Özet olarak amacımız ilk olarak kendi gücümüzü açığa çıkartmaktır.

Yapılacak olan denemelerde başarısız olursanız ne olur? Bu, sizin bu işlere kabiliyetsiz olduğunuz ve yapamayacağınız anlamına mı gelir? Hayır. Örnek olarak, diyelim ki, bir cismin, çok kolay ve hafif bir cismin yerinden oynatılmasına konsantre olarak bir çalışma yaptınız. Bütün konsantre ve gayretinizle çalıştınız fakat günlerce sonuç alamadınız. Bu çalışmadan fayda gördünüz mü? Evet. Çünkü bu sizin kabiliyetsiz olduğunuz anlamına değil, bu tür psikokinezi denilen şeylere uygun olmadığınızı gösterir ve o çalışma sırasındaki yoğun konsantreniz belki cismi hareket ettirtemez fakat sizdeki mesela durugörü gibi başka bir şeyi harekete geçirebilir. Bunu çok sonra farkedersiniz ve nereden çıktığını da anlamayabilirsiniz. Dolayısıyla bu tür çalışmalar aslında hiç bir zaman boşa gitmez.

Yapacağımız çalışma aslında büyünün esasıdır. İşin en başında görülüp, yapılacak olan şey yıllar sonra en onuna da gelseniz göreceğiniz ve yapacağınız şeydir. Yukarda büyü bir enerjinin kullanımıdır dedim. Büyü bütün dinlerden bağımsızdır fakat bütün dinler ona kendi elbisesini giydirir. Buradaki çalışmamız ise basit şekilde büyünün üzerinden bütün dinlerin elbiselerini, dualarını ve tanrılarını çıkartıp enerjiyi kendi içimizden gelen motivasyona göre uyarmaktır.

Her dindeki büyü uygulamalarında bir sürü dua ve o dinle ilgili aktiviteler kullanılır. İslami büyüleri ele alırsak, Namaz, oruç, tanrı isimleri, uzun dualar, Arapça ayet, dua, ve azimet denilen süslü ve şiirsel sözler kullanılır. Bunları uygulayan kimse tabii ki, bu kimsenin bir Türk olduğunu varsayarak konuşuyoruz, okuduğu dua ve benzeri şeylerden fazla birşey anlamaz. Ama gerekeni yaparak geçen saatler içinde belli bir zihinsel duruma girer. Okuduğu şeyleri zaten ezberlemiştir. Ne dediğini bile farketmeden tekrarlamaktadır ve kafası istediği işe konsantre olmuştur. İşte o anda kendi zihinsel enerjisi deşarj olur ve gerekeni yapar. Ya da daha güçlü enerjilerle kontak kurarak onları istediği yön veya işe yönlendirir. Tabii bu büyü işleminin en kısa ve kaba tarifi fakat ana fikri anlatabilmek için yeterlidir. Kullanacağımız deneme yöntemi bu anlatılanla eş değerlidir. Çünkü bu tür çalışmalarda önemli olan kişinin kendi motivasyonu ve yapacağı şeye inanmasıdır. Kişinin eline anlamadığı dualar yerine, gene anlamadığı Arapça ile yazılmış küfürlerle dolu bir kağıt versek ve onları okutsak bile sonuç aynıdır. Yani o kişi başarılı veya başarısız olacaksa sonuç değişmez. Tabii daha ileri seviyeli çalışmaları ve bir sürü tekniği reddetmiyorum fakat burada o aşamalardan bahsetmiyoruz. Yapacağımız şey benim bir uygulamam ve iddiamdır. Çalışmanın üzerinden bütün tanrısal vasıfları, duaları ve benzeri şeyleri sıyırıp sadece kendimizle çalışmayı deneyeceğiz. Aslında deneme kelimesi yerinde bir deyim değil. Birşey denenmez yapılır. Ve gene gerçeği söylemek gerekirse çalışmaya katılanların başarılı olmaları değil, başarısız olmaları benim için sürpriz olacaktır.

Çalışma için sizden ilk istediğim şey bir hedef veya konu mankeni seçmenizdir.

Seçilecek hedef herşey olabilir. Mesela eğer öğrenciyseniz sınavlarda başarılı olmanız, işinizin daha düzgün yürümesi hatta şifa çalışmalarına ben pek sıcak bakmasam bile, başkasına veya kendinize şifa vermek, beklediğiniz bir para varsa onu almak ve benzeri dünyasal amaçlardan birisi olabilir. Tavsiye olarak söyleyebileceğim şey ilk başta çok yüksekten uçmamanızdır. Konfiçyüs "Küçük kuşun, şarkısının duyulabileceği kadar alçakta uçmasında fayda vardır" demiştir. Sizin de önceleri kolay hedefler seçmeniz yerinde olur.

İkinci tavsiyem sizce bir sakıncası yoksa karşı cins ilişkisi ile ilgili bir çalışma yapmanız. Çünkü cinsel duygular insanı daha fazla motive eder. Burada birisini ayartıp seks ilişkisi sağlayın demiyorum. Tabii isterseniz onu da yapabilirsiniz fakat burada kastettiğim karşı cinsten seçeceğiniz bir konu mankeninin sizi aramasını, size yakınlık göstermesini veya bulunduğunuz yere gelmesini veya isteyeceğiniz birşeyi yapmasını sağlamak. Karşı cins seçilmesinin bir nedeni de olay ve kişinin çok rahat imajine edilebilmesi, olayı sembolize edebilecek şeylerin daha kolay bulunabilmesidir. Örnek olarak bir sınavda kazanmayı sembolize edebilecek çarpıcı bir imaj bulmak, bir kadın veya erkeğin yüzünü imajine edebilmekten çok daha zordur.

İstenilen ikinci şey çalışmaya 20 Mayıs'tan önce başlamamanızdır. Çünkü Astrolojik olarak Merkür retrograde durumunun etkileri o tarihe kadar sürmektedir ve bu durumda yeni birşeye başlanması pek sonuç vermiyor.

Bunun dışında Ay günü, mars saati, gece gündüz gibi şeylere tamamen boş verip kafanıza takmamanız gerekiyor. İstediğiniz saatte ve yerde çalışabilirsiniz. Dinsel esaslara uymadığımız için kıbleye dönmek filan gibi şeyler de önemli değil. Sadece bulunduğunuz yerdeki yönleri biliyorsanız kuzeye dönük olarak oturun. Dünyanın manyetik akımı kuzeyden, güneye doğru olduğu için bu yön, çalışmamız için yeterlidir.

Üçüncü şey kullanılacak dua, zikir ve diğer şeyler yerine bir şiir seçmenizdir. Neden şiir kullanıldığını daha sonra izah edebilirim. Seçilen şiir en az iki satır, en fazla sekiz satırlık birşey olmalı ve isteğinizi tam olarak yansıtabilmeli. Aşksa aşk, başarıysa başarı, nefretse yani birisinin kötülüğünü istiyorsanız nefret. İstek ne ise onu yansıtmalı. En iyisi şayet becerebiliyorsanız bunu kendinizin yazmasıdır. Şiir sizin istek ve duygularınızı motive edecek olan sözlerden kurulmalıdır.

İlk denemeler için en ideal ve kolay olan, birisinin sizi aramasını istemeniz ve o kişinin sizi, bulunduğunuz yere gelerek, telefon ederek veya e-mail yoluyla aramasıdır.

Şayet isterseniz bir teyp ve kulaklıkla müzik de dinleyebilirsiniz fakat müzik gene isteğinizi motive edecek birşey olmalı ve enstrumantal bir parça olmalıdır. İnsan sesi, şarkı gibi şeyler konsantreyi karıştırabilir. Teyp kullanılması çalışma süresini belirlemenize de yardımcı olur. Yani kaset bitti, çalışma bitti gibi. Fakat ses sizin konsantrenizi bozuyorsa bunu yapmayın.

Çalışmadan önce mümkünse yıkanın. Zaman ve zemin uygun değilse sadece bedeninizin açık kısımlarını yıkayın yani ev dışındayken etinizin göründüğü kısımlar. Tabii sokak kıyafetiniz de değiştirilmiş olacak. Bunun amacı abdest almak veya herhangi bir dinsel etki değildir. Amaç ev dışındayken üzerinizde oluşan dış etkileri yani enerjileri temizlemektir. İslami abdest de esasen bu amaçlıdır.

Çalışma yapacağınız yerde rahat olabileceğiniz bir şekilde oturun. İsterseniz bir koltukta oturun fakat en uygunu odanın ortasında, herhangi bir eşyadan birbuçuk, iki metre kadar uzak olacak şekilde bir mindere oturmaktır. Oturma tarzı olarak bağdaş kurmak olabilir.

Her ne kadar bu ilk çalışmalar bir sayıya değil de zamana bağlı olacaksa da elinizde her zaman kullanabileceğiniz bir tespih olması iyidir. Çalışma aynı zamanda ilerde kullanmak durumunda kalırsanız elinizdeki tespihin de manyetize edilmesine yarar. Tabii tespihin plastik olmaması iyi olur. Plastik tespihler manyetik enerjiyi tutamaz. Ve tabii bu tespih konusu şimdiki çalışmamızla ilgili değil. Şayet bir kişiyi konu mankeni olarak seçtinizse ve elinizde o kişiye ait resim varsa resmi önünüze koymanız, saç, eşya gibi bir materyal varsa elinize almanız iyi sonuca yardımcı olabilir.

Herhangi bir mantıklı sebebi yok ama kadına ait malzemenin sol, erkeğe ait malzemenin sağ elde olması iyidir.

Gereken malzemelerinizi alıp, karanlıkta veya mum ışığında oturun. Gündüz çalışıyorsanız mümkün olduğunca az ışıklı ve sessiz bir yerde olmanız gerekir. Aslında bu tür çalışmaları belediye otobüsünde hatta ayakta yolculuk yaparken bile yapabilirsiniz fakat burada ilk çalışmalardan bahsediyoruz.

Gözlerinizi kapatın. Varsa müziğinizi açın. İstediğiniz işe veya kişiye konsantre olun ve seçtiğiniz şiiri alçak sesle veya içinizden, sessiz olarak okumaya başlayın. Şiirle kişiye veya olaya hitap ettiğinizi kabul edin. Şiiri siz yazmışsanız tabii içinde kişi ismi veya olayın şekli de geçmeli. Şiir hazırlamakta tereddüt etmeyin ya da ben iyi yapamam diye kendinizi engellemeyin. "Bahçelerde man man, koca kafalı süleyman" tarzında birşey yazmanız bile önemli değil. Önemli olan, yaptığınız şeyi ciddiye almanız ve şiirin sizi motive edebilmesidir.

Çalışma sırasında zaman zaman zihniniz başka şeylere kayabilir. Boş verin ve tekrar istediğiniz şeye konsantre olun. Bu şekilde yarım saat - bir saat arası çalışma yapacak ve bunu dört ve en iyisi altı gün sürdüreceksiniz. Diyelim ki istediğiniz şey ilk günde oldu. Çalışmanızı kesmeyip, önceden kararlaştırdığınız gün kadar sürdürmelisiniz. Çalışmanızın başladığı günden itibaren en fazla onsekiz gün içinde istediğiniz şeyin kısmen veya tamamen gerçekleşmesi gerekmektedir ve basit bir konu seçerseniz bunun olacağına inanıyorum.

En son olarak, çalışmaya başlarken bana bir mail göndermenizi ve özet veya geniş olarak planladığınız çalışmayı anlatmanızı, çalışma boyunca sizde ve çevrenizde olabilecek değişiklikleri, garip olayları, çalışma sırasında hissedip, gözünüzün önüne ani bir görüntü gelirse onun ne olduğunu hem çalışma sonrasında bir yerlere kaydetmeniz hem de bana maillemeniz iyi olur.

Çalışmada ani olarak görüntü patlamaları olabilir. Bundan korkmayın. Herşey kendi bilinçaltınızdan fışkırmaktadır ve korkacak tek şey korkunun kendisidir.

Çalışmalar bitince ilgilenenlere gönderilecek olan daha ileri seviyeli çalışmalarla enerji yükseltilmesi, imajinasyon teknikleri ve diğer çalışmalarla devam edilecektir. İlgilenmeyenler ise değişik bir deney yaşamış olarak ayrılabilirler.

Çalışmada başarılı olacağınıza inanıyorum fakat, uykusuzluk, yorgunluk veya değişik etkenler yüzünden istenilen verimlilikte çalışma yapamamanızdan kaynaklanan başarısızlık olursa endişelenmeyin. Çalışmanın ve konsantrenin en azından sizin enerjinizi kımıldatması, gibi faydaları mutlaka olacaktır.

Herkese saygı ve sevgiler.

Bülent Kısa Mayıs 2004

maviiayy

Kayıtlı Üye
kesinlikle ihtiyacım olan bi paylaşım olmuş,kaç gündür böyle bişey düşünüyordum kendime çekmişim gibi hissettim,aslına bakılırsa ''büyü''den çok yoğunlaşmaya benziyor bu anlatılanlar..denemekten zarar gelmez :)

Nyksse

Banlı Kullanıcı
Belki de çekmişsinizdir, neden olmasın, işinize yaradıysa ne mutlu. :)
Çalışma ne kadar büyü temelli gibi gözükse de herkesin uygulayabileceği ve olumsuz sonuç alsa bile kendini geliştirmiş olarak çalışmayı tamamlayacağı bir method.
Aslında kelimelerin gücünü, konsantrasyonun ve yoğunlaşmanın yaratacağı o büyük etkilere de küçük bir örnek.
Çalışmayı deneyen kişilerin çoğu bahsedilen süreden önce sonuç alıyorlar.
Aslında en güzeli ekollerin, dinlerin, inanışların izlerinden arınmış, bu tarz çalışmalar uygulamak ve olabildiğince kendi cümlelerimizi, kelimelerimizi katıp çalışmalarımızı özelleştirmektir.
Hepimizin farklı bir enerjisi var, her yöntem her kişide çalışmıyor.

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Bu çalışmayı denemiştim ben ilk seferde başaramadım ama sonradan işe yaradı Bülent Kısa'nın yeni başlayanları düşünmesi çok hoş bir şey.

mem_u zin

Kayıtlı Üye
"Çekim Yasası"ile alakalı bir şey bu diye düşündüm önce vazgeçiyordum tam :) Sonra,zaten ben hayatımda bu kaygıları ve endişeleri bırakmak için mücadeleye başlamamış mıydım?dedim kendime.Her olayın,her durumun,her zaman için en kötü olasılığını baz alarak yaşayan biriydim,kendimi garantiye ancak bu şekilde alırım ve acı çekmem çünkü hazırlıklı olurum derdim ama öyle değilmiş....Düzeltiyorum kendimi bu anlamda.O yüzden dikkatimi çekti yukarıda ki deneme.
Zaten uykusuzluk sorunum var,dediğiniz her şeyi harfiyen yerine getirdim.Materyal yoktu ona ait.Sadece resim...Mum ve lavanta tütsüsünü hazırladım yaktım ancak,gözlerimi kapattığımda mumun ateşi beni rahatsız etti,konsantrasyonumu bozdu,o yüzden söndürdüm.Yaklaşık yarım saat ya da en fazla 45 dk konsantre devam etti.Konsantre olduğum resmi karşımda görebiliyordum,ara ara gökkuşağı renklerini gördüm.Ve kimseyle konuşmadan uyudum.
Rüyamda,ben çok güzel bir elbise giymiştim mavi renkli.Kimin düğünü olduğunu bilmiyorum ama düğünde olduğumuzu çok net hatırlıyorum.Tek başıma ortada biyerde dikiliyorum ve gözlerimle kişileri tek tek arıyorum bu şey gibi makine hani odaklanır fotoğrafı çeker,sonra diğer hedefe.(Odaklandığım kişi,ben mücadele edelim dediğim halde,engeller görünce benimle ayrılmaya karar veren erkek arkadaşımdı.Eski yani.Upuzun seneler geçirdiğimiz için birlikte,ben hala sadığım ona ama görüşmüyoruz.)
Bu tarama işlemi sırasında rüyamda gördüğüm hiç bir yüzü hatırlamıyorum sadece onun yüzüne gelince kitlenip kalıyorum.Onu görüyorum o olduğundan eminim ama ben hala aynıyken onun görünüşü değişmiş,yaşlanmış gibi,ama o olduğunu biliyorum.Geliyor yanıma elimi tutuyor sadece,biraz bekliyoruz,ben çekmek istemiyorum ama herkes bize bakıyor diyorum ve çekmeye çalışıyorum o bırakmıyor.Rüya ama bunu en derin hücreme kadar hissettim.04.00 de bu rüyayı gördüm sonra da uyuyamadım zaten.
Aramızda,halledemeyeceğimizi sandığı bir sorun yüzünden ayrıldık biz ben,bu sorunlar ortadan kalksın ve emek verdiğimiz bu ilişki sürsün düşüncesiyle,ayrıldığımız günden bu yana yani,12 gündür okumadığım tılsım,dua kalmadı...
Tabi ki Allah'ın izni ve onun yazısı diyoruz ama ben mücadeleden yanayım.Bunu da dualarla yapmaya çalışıyorum.Bu çalışma beni çok rahatlattı çünkü,şiir epeydir yazmıyordum,hem buna vesile oldu hem de şiir yoluyla ona düşüncelerimi aktarmaya çalıştım.Kaç gün yapılması gerekiyor bilmiyorum ama ben devam edeceğim.
Yalnız şöyle bir sorun oldu ,bir müddet şiiiri kendiniz yazdığınız için ezbere okuyabiliyorsunuz ancak,yoğunlaşma hızlandığı zaman şiiri unuttum,kendimi sadece konsantre halde odaklanmış bir halde buldum bir iki sefer.Sonra tekrar -toparlayıp şiire devam ettim.
Yanlış uyguladığım bir nokta var ise uyarmanız bana yardımcı olacaktır.Teşekkür ederim.

Nyksse

Banlı Kullanıcı
"Çekim Yasası"ile alakalı bir şey bu diye düşündüm önce vazgeçiyordum tam :) Sonra,zaten ben hayatımda bu kaygıları ve endişeleri bırakmak için mücadeleye başlamamış mıydım?dedim kendime.Her olayın,her durumun,her zaman için en kötü olasılığını baz alarak yaşayan biriydim,kendimi garantiye ancak bu şekilde alırım ve acı çekmem çünkü hazırlıklı olurum derdim ama öyle değilmiş....Düzeltiyorum kendimi bu anlamda.O yüzden dikkatimi çekti yukarıda ki deneme.
Zaten uykusuzluk sorunum var,dediğiniz her şeyi harfiyen yerine getirdim.Materyal yoktu ona ait.Sadece resim...Mum ve lavanta tütsüsünü hazırladım yaktım ancak,gözlerimi kapattığımda mumun ateşi beni rahatsız etti,konsantrasyonumu bozdu,o yüzden söndürdüm.Yaklaşık yarım saat ya da en fazla 45 dk konsantre devam etti.Konsantre olduğum resmi karşımda görebiliyordum,ara ara gökkuşağı renklerini gördüm.Ve kimseyle konuşmadan uyudum.
Rüyamda,ben çok güzel bir elbise giymiştim mavi renkli.Kimin düğünü olduğunu bilmiyorum ama düğünde olduğumuzu çok net hatırlıyorum.Tek başıma ortada biyerde dikiliyorum ve gözlerimle kişileri tek tek arıyorum bu şey gibi makine hani odaklanır fotoğrafı çeker,sonra diğer hedefe.(Odaklandığım kişi,ben mücadele edelim dediğim halde,engeller görünce benimle ayrılmaya karar veren erkek arkadaşımdı.Eski yani.Upuzun seneler geçirdiğimiz için birlikte,ben hala sadığım ona ama görüşmüyoruz.)
Bu tarama işlemi sırasında rüyamda gördüğüm hiç bir yüzü hatırlamıyorum sadece onun yüzüne gelince kitlenip kalıyorum.Onu görüyorum o olduğundan eminim ama ben hala aynıyken onun görünüşü değişmiş,yaşlanmış gibi,ama o olduğunu biliyorum.Geliyor yanıma elimi tutuyor sadece,biraz bekliyoruz,ben çekmek istemiyorum ama herkes bize bakıyor diyorum ve çekmeye çalışıyorum o bırakmıyor.Rüya ama bunu en derin hücreme kadar hissettim.04.00 de bu rüyayı gördüm sonra da uyuyamadım zaten.
Aramızda,halledemeyeceğimizi sandığı bir sorun yüzünden ayrıldık biz ben,bu sorunlar ortadan kalksın ve emek verdiğimiz bu ilişki sürsün düşüncesiyle,ayrıldığımız günden bu yana yani,12 gündür okumadığım tılsım,dua kalmadı...
Tabi ki Allah'ın izni ve onun yazısı diyoruz ama ben mücadeleden yanayım.Bunu da dualarla yapmaya çalışıyorum.Bu çalışma beni çok rahatlattı çünkü,şiir epeydir yazmıyordum,hem buna vesile oldu hem de şiir yoluyla ona düşüncelerimi aktarmaya çalıştım.Kaç gün yapılması gerekiyor bilmiyorum ama ben devam edeceğim.
Yalnız şöyle bir sorun oldu ,bir müddet şiiiri kendiniz yazdığınız için ezbere okuyabiliyorsunuz ancak,yoğunlaşma hızlandığı zaman şiiri unuttum,kendimi sadece konsantre halde odaklanmış bir halde buldum bir iki sefer.Sonra tekrar -toparlayıp şiire devam ettim.
Yanlış uyguladığım bir nokta var ise uyarmanız bana yardımcı olacaktır.Teşekkür ederim.

- Bir olayın kötü yönlerini de görüp objektif açıdan her türlü sonucunu göze alarak konu hakkında değerlendirme yapmak elbette ki doğru olanıdır.
Fakat kötü olasılıklara kendimizi hazırlamak, olaya her boyutu ile yaklaşmak farklı bir şey, bu olumsuz düşünceleri "kendimizi hazırlamak" adı altında sürekli beynimizde tekrar eden sesler haline getirerek hayatımıza çekmek başka bir şey.
İkisinin arasında incecik bir çizgi var, bu konuya dikkat ederseniz çekim yasasıyla ilgili sorununuz çözülür. :)
Mesele bir şeyleri düşünmemek değil, kötü olasılıklara kendinizi kapatmanız da mantıklı bir karara varmanızda size yardımcı olmayacak.
Mesela düşünme sıklığınız, kötü düşüncelerin iyi düşüncelerden ağır basması buradaki önemli nokta.

- Bülent Kısa çalışma süresinin 4 ile 6 gün arasında sürmesi gerektiğini belirtmiş yazıda.
Fakat siz çalışmanın başında ben bunu 1 hafta yapacağım derseniz de bir sorun olmaz.
Sonuçları almak için ise maksimum süre 18 gün olarak belirtilmiş.
İlk günden sonuç da alsanız çalışmayı ilk gün belirlediğiniz süre kadar devam ettirmeniz en doğrusu.

- Çalışma sırasında şiiri devamlı okumanız odaklanmanız açısından size yardımcı bir faktör aslında.
Fakat aşırı konsantrasyon nedeniyle unutup, karıştırmanız da problem değil, önemli olan o anki konsantrasyonunuzun devamlılığını sağlamak.
Belirlenen şeyde odaklanmayı sürdürmek.
Aynı şekilde aklınıza farklı düşünceler, gözünüzün önüne şekiller de gelebilir.
Siz aldırmadan her seferinde odaklanmayı sürdüreceksiniz.

- Rüyanızı en iyi siz yorumlarsınız fakat uzun süre üzerinde çalışma yapılıp odaklanılan birini de rüyanızda görmeniz çok doğal.
Aslında siz bunu fazla ve iyi odaklanmanın bir sonucu olarak görüp iyiye yorabilirsiniz.

- Çalışmanıza belirtilen sürelerde inancınızı kaybetmeden devam edin.
Siz gelinizden geleni yapın, gerisini de kadere bırakın.
Bazı şeylerin seçimi her zaman bizde olmuyor, ne kadar isteseniz de isteğin ötesinde olan şeyler var.
Bazen çok istenilen şeyler de düşündüğünüz kadar mükemmel sonuçlar vermeyebiliyor, neyin iyi olacağını bilemeyiz.
Siz yine de mücadelenizi verin, umarım olumlu sonuçlar alırsınız.

mem_u zin

Kayıtlı Üye
Çok teşekkür ederim...İyi niyet ve saf duygularla,kimseye zarar vermeden,Rabbine el açan tüm iyi insanların duaları kabul olur İnşallah.
Tabi ki kader kısmet diyoruz hep ancak,insan güçlü bağlarla bağlanmışsa,ileride göreceği kaderini kısmetini çok fazla önemsemiyor,istediği,sevdiği,alıştığı,tanıdığı kişi olsun istiyor.Ve ben zaten olduğuna inanıyorum,sadece bu süre içerisinde sınandığımızı düşünüyorum.Bilgi ve yorum için teşekkürler.