Meditasyon Sırasında Hissettiğim Varlıklar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

deuce

Kayıtlı Üye
Merhaba,
Gözlerimi kapatıp meditasyona başladığım anda varlıklar hissediyorum, çok yakınımdalar gibi irkilerek gözlerimi açıyorum hiçbişey yok.. sonra evham yaptığımı düşünüp kafamı toparlıyorum tekrar deniyorum ama yine aynı. Nefes egzersizleri bittiği an onları hissetmeye başlıyorum. Gözümü açık tutup odaklanarak yapayım diyorum ama bu sefer de imajinasyon olmuyor.. Evham yaptığıma kendimi ikna etmeye çalışıyorum ama ben uyurken bile hiç ses çıkarmadan odama biri girse enerjisini hissedip, odada biri olduğunu anlayıp uyanırım. Buna rağmen yine de evhamdır deyip biraz önce yine denedim, değişen bir şey olmadı. Biraz korkuyorum da açıkçası yardımcı olabilecek birileri var mıdır acaba?

origanum

Yönetici
Varlıklar heryerde zaten, bundan rahatsız olmanıza gerek yok. Algılıyorsunuz sadece. Normal bir durum. Mikroorganizmalar nasıl görülmez ama heryerde ise bu da öyle.

gizliherif

Kayıtlı Üye
Sürekli dua okunan bir yere varlıklar girebiliyor mu ?

deuce

Kayıtlı Üye
Biliyorum elbette her yerdeler fakat meditasyon esnasında ürkütücü olarak hissediyorum. Bu da konsantrasyonumu bozuyor demek istediğim bu.

deuce

Kayıtlı Üye
O duaları bilmiyorum pembe pelerin ama forumda var mı biliyor musunuz?

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Biliyorum elbette her yerdeler fakat meditasyon esnasında ürkütücü olarak hissediyorum. Bu da konsantrasyonumu bozuyor demek istediğim bu.
Doğru haklısınız,her ne kadar varlıkların olduğunu bilsekte hissetmek başka birşey.Ürkmeyecek kişi sayısı azdır diye düsünüyorum.Pembekuvars'ın dediği gibi dua okuyun.İşe yarayacağını inanıyorum.

deuce

Kayıtlı Üye
Cok özür dilerim Pembekuvars :/ melek sembolünden dolayı karıştırdım. Bu arada ben müslüman değilim o yüzden işe yarar mı bilemiyorum.

NaBe

Kayıtlı Üye
Ne tür meditasyon yapıyorsunuz ?

NaBe

Kayıtlı Üye
Cok özür dilerim Pembekuvars :/ melek sembolünden dolayı karıştırdım. Bu arada ben müslüman değilim o yüzden işe yarar mı bilemiyorum.

Dua okunma mantıgı zaten Yüce Yaratana sıgınmaktır...

Ayetil kursidede bunlar geciyor zaten.. O İstemediği sürece hic bir kuluna hiç birşey olmaz iması vs ; umarım sorunuza cevap olmuştur...

Ama tabi okunurken insan daha bir cesaretli daha bir güclü oldugunu hisediyor.

deuce

Kayıtlı Üye
Sevgili NaBe her türlü meditasyonu yapıyorum ve hepsinde de aynı sorunu yaşıyorum.
Ayrıca söz konusu ayetlerin gücüyle ilgili çok şey okudum fakat başka bir dine inanırken İslam dininin kitabı olan Kur'an-ı Kerim'den ayetler okuyarak korunmayı istemek biraz riyakarlık yapmak olur gibi geliyor bana. Elbette sonsuz saygım var, hatta söz konusu ayetler benim dinime aykırı bile olmayabilir fakat inanmadığım bir dinin sözlerine sığınmak bana doğru gelmiyor. Yine teşekkürler.

NaBe

Kayıtlı Üye
Sevgili NaBe her türlü meditasyonu yapıyorum ve hepsinde de aynı sorunu yaşıyorum.
Ayrıca söz konusu ayetlerin gücüyle ilgili çok şey okudum fakat başka bir dine inanırken İslam dininin kitabı olan Kur'an-ı Kerim'den ayetler okuyarak korunmayı istemek biraz riyakarlık yapmak olur gibi geliyor bana. Elbette sonsuz saygım var, hatta söz konusu ayetler benim dinime aykırı bile olmayabilir fakat inanmadığım bir dinin sözlerine sığınmak bana doğru gelmiyor. Yine teşekkürler.

Hangi dine mensupsunuz ?

Kısacası bende zaten bunu ima ettim ; Bir önceki arkadaş ayetil kursi 7 defa sağa sola vs şeklindek oruma cemberi oluşturur doğrudur ama İnancınız doğrultusunda bilmiyorum tam olarakta ;

Zaten Yüce yaradandan yardım isteniliyor.. Ayetil kursinin temel mantıgıda budur zaten Allah İnancı olan insanlarin genelde yapmasının nedeni budur..

Ayetil kursinin içeriğini zaten biliyorsanız ( Anlamı) fazla uzatmanında anlamı yok sanırım..

- Dip not olarak şunu ifade etmek istiyorum gerçektende insanlar neden ötürü korkuyor ? her halde siz varlık'lardan vs korkuyorsunuz görmediğiniz bir varlıktan ?

Aslında insan Yer yüzündeki en değerli varlıktır..! Korkmanızı yersiz buluyorum yani bilinc altınızda bu şekilde oluşmuş meditasyonla evet düzeltilebilir ama unutmayın ki en önemlisi gine Kapı Yüce Yaradana cıkıyor..!

İnancınızı kendimce sorgulamak istemiyorum.. ama Son Din'de ' İSLAM' Dır....

Sevgiyle kalınız

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Meditasyon yaparken varlıkları hissetmenizde endişelenilicek bir durum yok sn. origanumunda dediği gibi onlar heryerdeler daima çevremizdeler.
Hatta bence çoğu zaman hissederiz meditasyon yapmasak bile,meditasyona başlamadan önce korunma yapılması önerilir bazen eğer hissettiklerinizden dolayı kendinizi tedirgin hissediyorsanız kendi inancınız doğrultusunda negatif varlıklardan sakınmak için korunma yapın.

deuce

Kayıtlı Üye
Meditasyon yaparken varlıkları hissetmenizde endişelenilicek bir durum yok sn. origanumunda dediği gibi onlar heryerdeler daima çevremizdeler.
Hatta bence çoğu zaman hissederiz meditasyon yapmasak bile,meditasyona başlamadan önce korunma yapılması önerilir bazen eğer hissettiklerinizden dolayı kendinizi tedirgin hissediyorsanız kendi inancınız doğrultusunda negatif varlıklardan sakınmak için korunma yapın.

Teşekkürler yare-i yarim. Kendi dinimle alakalı korunma dualarını araştıracağım.

deuce

Kayıtlı Üye
Hangi dine mensupsunuz ?

Kısacası bende zaten bunu ima ettim ; Bir önceki arkadaş ayetil kursi 7 defa sağa sola vs şeklindek oruma cemberi oluşturur doğrudur ama İnancınız doğrultusunda bilmiyorum tam olarakta ;

Zaten Yüce yaradandan yardım isteniliyor.. Ayetil kursinin temel mantıgıda budur zaten Allah İnancı olan insanlarin genelde yapmasının nedeni budur..

Ayetil kursinin içeriğini zaten biliyorsanız ( Anlamı) fazla uzatmanında anlamı yok sanırım..

- Dip not olarak şunu ifade etmek istiyorum gerçektende insanlar neden ötürü korkuyor ? her halde siz varlık'lardan vs korkuyorsunuz görmediğiniz bir varlıktan ?

Aslında insan Yer yüzündeki en değerli varlıktır..! Korkmanızı yersiz buluyorum yani bilinc altınızda bu şekilde oluşmuş meditasyonla evet düzeltilebilir ama unutmayın ki en önemlisi gine Kapı Yüce Yaradana cıkıyor..!

İnancınızı kendimce sorgulamak istemiyorum.. ama Son Din'de ' İSLAM' Dır....

Sevgiyle kalınız

Sevgili NaBe, öncelikle Ayet-el Kürsi ayetlerini Allah inancı olanlar değil, Müslümanlar okur. Bir Budist'in, Yahudi'nin ya da İsevi'nin ya da dünyadaki milyonlarca dinden herhangi birine mensup birinin korktuğu bir anda Ayet-el Kürsi okuması size göre normal mi? Ya da şöyle sorayım: Siz korktuğunuz bir anda İncil'den ayetler okur musunuz? Buna cevap vermek zorunda değilsiniz kendinize dürüst olun yeter.
Ayrıca -ki bu daha da önemli- son dinin hangisi olduğuna siz yalnızca kendiniz için karar verebilirsiniz. Zira size göre son din İslam'dır, bana göre başka bir şeydir, başka birine göre daha başka bir şeydir. Bunu insanlara dayatır şekilde konuşmak hiç yakışık alan bir durum değil. Tavsiyede bulunmaksa amacınız bulunursunuz fakat inançla alakalı yorum yapmak ne sizin ne de başka herhangi birinin haddi değildir. Kaldı ki ben site kurallarını okuduğumda bu tarz yorumların yasak olduğunun açık bir dille yazıldığını gördüm. Size de okumanızı tavsiye ederim.
Ne güzel söylemiş Kur'an-ı Kerim:
"Sizin dininiz size, benim dinim bana"
Kafirun Suresi 6. Ayet

NaBe

Kayıtlı Üye
Sevgili NaBe, öncelikle Ayet-el Kürsi ayetlerini Allah inancı olanlar değil, Müslümanlar okur. Bir Budist'in, Yahudi'nin ya da İsevi'nin ya da dünyadaki milyonlarca dinden herhangi birine mensup birinin korktuğu bir anda Ayet-el Kürsi okuması size göre normal mi? Ya da şöyle sorayım: Siz korktuğunuz bir anda İncil'den ayetler okur musunuz? Buna cevap vermek zorunda değilsiniz kendinize dürüst olun yeter.
Ayrıca -ki bu daha da önemli- son dinin hangisi olduğuna siz yalnızca kendiniz için karar verebilirsiniz. Zira size göre son din İslam'dır, bana göre başka bir şeydir, başka birine göre daha başka bir şeydir. Bunu insanlara dayatır şekilde konuşmak hiç yakışık alan bir durum değil. Tavsiyede bulunmaksa amacınız bulunursunuz fakat inançla alakalı yorum yapmak ne sizin ne de başka herhangi birinin haddi değildir. Kaldı ki ben site kurallarını okuduğumda bu tarz yorumların yasak olduğunun açık bir dille yazıldığını gördüm. Size de okumanızı tavsiye ederim.
Ne güzel söylemiş Kur'an-ı Kerim:
"Sizin dininiz size, benim dinim bana"
Kafirun Suresi 6. Ayet

Ben dikkat ederseniz dininizi sorgulamam mezarınızada ben girecek değilim ; Sadece dip not olarak ifade ettim..!

- Ayrıca Ayetil kursi Allaha inancı olanlar değil dediğiniz gibi müslüman olanlar okur..!

- Ayetil kursideki bir kaç detayı dip not cektim müslüman değilseniz tavsiye etmem şeklinde.

- Ayrıca Kurene kerimde bir ayeti paylaştınız Bende bir süreyi paylaşayım Ali imran süresi 19.ayete bakmanızı tavsiye ederim..

* Ben size kendi dinimi dayatmıyorum yazılarımı carpıtıyorsunuz. Sizin dininiz Bana Benim Dinim Bana..! dediğiniz gibi.. Ne siz benim mezarıma gireceksiniz nede ben sizin mezarına gireceğim..!

- Sadece son din İSLAM'dır şeklinde dip not cektim ve buda sizin zorunuza gidiyor.. madem zorunuza gidiyor Konu başlıgını acarken konu içeriğinde ben müslüman değilim lütfen Müs.'lar icin korunma yöntemleri vsvs paylaşmayın şeklinde dip not cekebilirsiniz ki insanları yanlış yönlendirmemek amacıyla..

AJA

Elit Üye
Konu yine br sekilde senin dinin benim dinime gelmis,yuzlerce kez bunun altini kirmiziyla cizmemize ragmen.Soruya gelince,meditasyondan evvel etrafiniza beyaz bir isikla daire cizdiginizi imajine edin ve bu isigin sizi koruduguna inanin,sevgiler :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...